Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
fitnes
Мнения: 44
Регистриран на: Пет 19 мар 2010 10:51
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: TSI 180
Местоположение: Пазарджик

Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот fitnes » Съб 20 апр 2019 0:00


Здравейте!
Относително нов съм във форума и съм се насочил към покупката на бензинов пасат B8 1.8 TSI с DSG кутия.
Бихте ли ми помогнали със съвети, за какво да гледам, специфично за този двигател?
При първо запалване, докато е студен двигателя, при подаване на газ и отпускане на педала, двигателя претреперва като поднат оборотите до малко над 1000. Обяснението на Порше София е, че докато е студен двигателя, колата променяла аванса за да загрее по-бързо катализатора. След като загрее това явление изчезва. Моля някой запознат да коментира.
При този двигател изчистени ли са проблемите от старите генерации? Проблеми с веригите на VAG решени ли са вече?

За предпочитане ли е 2.0 TDI 190к.с. пред 1.8 TSI след онези дизел гейт ъпдейти?
До сега съм карал 1.2 TSI и не съм сигурен дали евентуално преминаване към дизел ще ми допадне.

Колата трябва ли да има резервна гума?

Сигурно ще се сетя за още въпроси, но на първо четене това са най-основните неща, които се сещам.
Ще съм благодарен, който е запознат да помогне с каквото може.




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот hooligan_sk » Съб 20 апр 2019 7:06


EA888 Gen 3(1,8. 2.0tsi) е с подобрени масло обиращи елементи спрямо gen 2 и разхода на масло не е такъв масов проблем. С веригата изначално няма проблеми при този мотор. Да, докато е студен работи странно. Моят 2.0tsi никога не се е сривал или треперил след подаване на газ в такива моменти, напротив, работи на богата смес, по-високи обороти и супер стабилно.

Ако гледаш синия Пасат на 120 000км, не те съветвам. И аз го гледах. Над 100 000км, кола обслужвана по лонг лайф интервал на всеки 30 000км... бих се доверил на TDI да оцелее и да запази добър ресурс, не на TSI, въпреки че вторият е с изчистени основни проблеми. TDI в Б8 не е засегнат от дизелгейт. :arrow


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 20 апр 2019 8:25


https://m.mobile.bg/details/11554820985053086
За този ли говориш?
То с това обслужване на 30000 всичкият нов внос ще е на това дередже.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот hooligan_sk » Съб 20 апр 2019 8:42


Да, този. TDI-то е по-идиото устойчиво, когато говорим за 6 цифрен пробег. :th_up


Потребителски аватар
fitnes
Мнения: 44
Регистриран на: Пет 19 мар 2010 10:51
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: TSI 180
Местоположение: Пазарджик

Re: Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот fitnes » Съб 20 апр 2019 8:44


Благодаря за мненията.
Да, точно тази гледам и още един дизел на 150 000 километра.
30 000 интервал за маслото не е малък, но тези от германия са все така, а друг ще се намери доста по-трудно обслужван на по-къс интервал.
Ако това е действителен потенциален проблем, ще загледам дизела. Просто не съм сигурен дали ще ми хареса по осезаемия шум на дизела, а и ще се кара повече градско :)
hooligan_sk сигурно си забелязал, че тази синята има и известни забележки по интериора за отстраняване, но поне задвижването да е по реда си.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот netizen » Съб 20 апр 2019 11:36


1.8 ТСИ върви доста по-приятно от 2.0 ТДИ 150 коня, но не и от 2.0 ТДИ 190 коня.
И аз като колегите писали преди мен съм на мнение, че за бензинов мотор е пагубно да се сменя масло на 30хил. км и че определено дизеловият е доста по-надежден.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот hooligan_sk » Съб 20 апр 2019 17:12


Netizen, моето лично впечатление, сменяйки мк7 GTI с такъв Пасат е, че нито един от тях не върви(и не спира), но всички са напълно задоволителни за това което са - спокойни лодки с голям товарен капацитет. Аз лично избрах най-запазения, който намерих, а той просто се случи да бъде ТДИ 150кс. Ок е.

fitnes написа:Просто не съм сигурен дали ще ми хареса по осезаемия шум на дизела, а и ще се кара повече градско :)


Звук: бих казал че в Б8 е с 5 до 10% по-шумен от TSI. Ок е. Като тук уточнявам, че GTI звучи абсолютно идентично с обикновен TSI, когато не се пришпорва. На практика не се чува.
Градско каране: същия проблем и при мен. Решението - започне ли да се запушва, ще му пускам пълната регенерация на DPF 1-2 пъти в месеца, трябва да е достатъчно.


Потребителски аватар
fitnes
Мнения: 44
Регистриран на: Пет 19 мар 2010 10:51
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: TSI 180
Местоположение: Пазарджик

Re: Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот fitnes » Съб 20 апр 2019 19:36


Днес погледнах TSI пасата отново, този синия и вече беше издокаран в търговски вид :)
Под предния капак имаше доста боклуци, като песъчинки. Може да е от зимата от пясъци, луга, химии и каквото там насипват пътищата в Германия.
Забелязах, че блока на двигателя отдоло е покрит в ръжда.
Това нормално ли е за кола от Германия и проблем ли е? Може ли да се противодейства на това явление?
Предполагам, че двигателя отдоло се е пръскал от пътищата през зимата с целия този насип от пътя.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 20 апр 2019 21:27


За ръждата,на мой колега синът му смени картер на Октавиа в Австрия.
Не можа да мине преглед.
Октавиа 2.


Потребителски аватар
fitnes
Мнения: 44
Регистриран на: Пет 19 мар 2010 10:51
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: TSI 180
Местоположение: Пазарджик

Re: Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот fitnes » Съб 20 апр 2019 21:58


Още не. В понеделник трябва да доуточним детайли по сделката и има време за размисъл до тогава :)
Приемам всякакви съвети тук.
Като цяло двигателя от това поколение трябва да е ок. 7 степенното сухо DSG дали е оправено вече в тези години?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот hooligan_sk » Нед 21 апр 2019 6:13


След 2014г., кутията DQ200 се смята за подобрена. Окъсяването и тоталната повреда на мехатроника не би трябвало да е проблем, но вероятно ще се сблъскаш със смяна на съединители, докато колата е твоя. Зависи от стила на шофиране, но обикновено започват да приплъзват около 150 000км. Касетата съединители струва грубо 1500лв.

ПС: DQ200 не би ме отказала от кола която ми харесва, но някак се натрупват такива малки минуси. :confused


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот netizen » Нед 21 апр 2019 7:08


Поне да беше 2.0TSI ...
А коя е дизеловата която си гледал?


Потребителски аватар
fitnes
Мнения: 44
Регистриран на: Пет 19 мар 2010 10:51
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: TSI 180
Местоположение: Пазарджик

Re: Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот fitnes » Пон 22 апр 2019 18:27


hooligan_sk - Благодаря за положителния коментар.
Прав си, че смяна на съединител не би ме отказало. Все пак го слагам в графа консумативи, като му дойде времето. По скоро ме интересуваше дали са решени проблемите и :)
Днес я покарах и мога да кажа, че напълно ме устройва като динамика, екстри и като кола като цяло. DSG-то се справи добре по време на тестовото шофиране. Колата ще се ползва за семейна и рядко ще се пришпорва :icon_razz
Утре чакам да потвърдят сделката и ще я взимам, ако няма пречки. Единствено, може да се забави малко за сервиз, за да подменят някои интериорни детайли, едното задно стъкло трудно се вдигаше и жилото за предния капак не функционира добре.

netizen - пълно щастие няма. Ако беше 2.0 TSI с екстри, вероятно щеше да е по-скъпа :)
Дизеловия незнам с какъв код на кутията е, но е 6 степенната. Търговеца спомена, че точно 190 коня с тази кутия можело да има някакви проблеми, а и за повече градско TSI е по-добр оферта ми се струва.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот hooligan_sk » Пон 22 апр 2019 19:20


Какво излиза като инциденти с колата? Всички знаем жилото на предния капак, кога не работи добре... :stumm


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Въпроси за Passat B8 1.8 TSI DSG

Мнениеот Кайзен » Пон 22 апр 2019 19:54


Точно комбинацията от 1.8TSI + DSG в тази генерация нямат огромен смисъл.
Заради скоростната кутия двигателя е електронно орязан на 250 Nm до 4 000об/мин и има работна характеристика на 1.4TSI.
1.8TSI е с верига и с 8 бензинови дюзи.
Заради употребата на long life интервали на обслужване се налага смяна на верига и нейния обтегач горе-долу на километрите на смяна на ремъка на 1.4TSI. Наличието на 4 инжектора в смукателя намалява проблема със саждите по всмукателните клапани, но пък като почнат да дефектират - трябва да се сменят и те.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Burner_inc и 107 госта