Мнение за върнати автомобили в Еуратек?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8292
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мнение за върнати автомобили в Еуротек?

Мнениеот Stivi » Сря 08 май 2019 19:21


stefan4o написа:Не повече от 17-18к, според мен. И те са хора, и те хляб трябва да ядат.

Хляб !? Мен ако питаш ядат черен хайвер с трюфели :mhihi Трябва много да си на зор,или колата ти да не е много читава за да им я харижеш по техните оценки :a045




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за върнати автомобили в Еуротек?

Мнениеот VWGT » Чет 09 май 2019 9:02


Преди 10-тина години бяха предложили следните цени за три коли: 8, 10 и 10 като това бяха цени за подмяната им с новия модел. Пазарната стойност на колите към онзи момент беше минимум х2 (5-7 годишни супърби с вс екстри м/у 100 и 200 х км закупени и обслужвани само при тях).

Все пак да кажа, доколкото аз съм чувал дилърствата попринцип така работят ... на 50% надценка. Дори и с чисто новите коли.
Фирмените автопаркове се обезценяват счетоводно по различен начин (амортизация, ддс и тн) и подобни сделки са ОК. Отделно, ако трябва да сме буквояди ... у нас имало някъв закон, че ако фирма продава кола на частно лице, то трябва да осигури някаква минимална гаранция, дори когато е втора ръка. Та предвид всички тези особености, големите фирми се ползват от услугите на представителствата. Тази схема е за тях, не е за единични крайни потребители.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнение за върнати автомобили в Еуротек?

Мнениеот hooligan_sk » Чет 09 май 2019 9:13


Варира от кола до кола, но винаги е греда. :mhihi Ако е автоматик, закупен и обслужван при тях, на не много голям пробег, може да ти дадат 70% от пазарната цена. Иначе 50-60%. Преди няколко седмици ми предложиха 28К, за почти нова кола, купена от тях, която си я продадох моментално за 38К. През 2015та ми обявиха 9К за Голф 6, който веднага си отиде за 14К. :th_up

VWGT написа:Все пак да кажа, доколкото аз съм чувал дилърствата попринцип така работят ... на 50% надценка. Дори и с чисто новите коли.


Не е точно така. Между 5 и 15% им е надценката в дасвелт, след като са си начислили цената за придобиване, транспорт, инспекции, ремонти, пране/полиране, гаранция и тн. Показаха ми фактури за коли които продават в момента. Изкупените тук ги смятат за рискови и за това плащат много по-малко за тях. Но те са екзотика, в дасвелт 99% от колите са от немски оперативен лизинг. :th_up


bongoo
Мнения: 153
Регистриран на: Сря 13 юни 2018 15:16
Автомобил: Passat B8-5
Двигател: 150 TDI 7DSG

Re: Мнение за върнати автомобили в Еуротек?

Мнениеот bongoo » Чет 09 май 2019 9:19


Аз през 2012 продадох Киа Сиид(2007) в гаранция за 14хил., а те ми предлагаха 10хил.Дилъра им за употребявани коли даже не искаше да я гледа.Отвори сайт за коли и си избра най-ниската цена.Супер пренебрежително, без никакви аргументи или обяснения.Не те съветвам да се занимаваш с тях освен ако не са ти познати и имат различен подход към теб.Искам да уточня, че става въпрос за дилъра им на употребявани автомобили.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Мнение за върнати автомобили в Еуротек?

Мнениеот VWGT » Чет 09 май 2019 9:33


hooligan_sk написа:
Не е точно така. Между 5 и 15% им е надценката в дасвелт, след като са си начислили цената за придобиване, транспорт, инспекции, ремонти, пране/полиране, гаранция и тн. Показаха ми фактури за коли които продават в момента. Изкупените тук ги смятат за рискови и за това плащат много по-малко за тях. Но те са екзотика, в дасвелт 99% от колите са от немски оперативен лизинг. :th_up


така де, това за което ти говориш май е чистата им печалба от сделката, след като са си прихванали всички разходи, които те правят + гаранции и тн.
Аз съм виждал фактури за чисто нови коли, закупени директно от производител. Цените са брутално нереални, но и автопарка е голям. Та по това предполагам, че дилърството (което все пак е по-голям клиент) няма как да работи на по-високи цени. Като добавим всички останали разходи, които прави, по поддръжка на търговска мрежа, персонал и тн, сигурно работи на 15% чиста печалба и при новите.


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2114
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за върнати автомобили в Еуротек?

Мнениеот Petrolhead » Чет 09 май 2019 9:37


hooligan_sk написа:Варира от кола до кола, но винаги е греда. :mhihi Ако е автоматик, закупен и обслужван при тях, на не много голям пробег, може да ти дадат 70% от пазарната цена. Иначе 50-60%. Преди няколко седмици ми предложиха 28К, за почти нова кола, купена от тях, която си я продадох моментално за 38К. През 2015та ми обявиха 9К за Голф 6, който веднага си отиде за 14К. :th_up

VWGT написа:Все пак да кажа, доколкото аз съм чувал дилърствата попринцип така работят ... на 50% надценка. Дори и с чисто новите коли.


Не е точно така. Между 5 и 15% им е надценката в дасвелт, след като са си начислили цената за придобиване, транспорт, инспекции, ремонти, пране/полиране, гаранция и тн. Показаха ми фактури за коли които продават в момента. Изкупените тук ги смятат за рискови и за това плащат много по-малко за тях. Но те са екзотика, в дасвелт 99% от колите са от немски оперативен лизинг. :th_up


твоята кола им е малко трудна за продаване, от там и ниската цена.
за кадито ми направиха оферта с 2000 лева под цените в мобиле, точно колкото съм им разходите. обаче за кадита имат опашка от чакащи, а голф за 40 бона няма много клиентела


nikolay_v
Мнения: 259
Регистриран на: Сря 10 авг 2016 13:24
Автомобил:
Двигател: BSX
Местоположение: София

Re: Мнение за върнати автомобили в Еуротек?

Мнениеот nikolay_v » Чет 09 май 2019 10:02


Е това затвори темата:
”не се занимавай с дилъра на Еуратек за употребяваните автомобили,освен ако не е силно твой човек”

Преди две години отиваме с мой познат който искаше да смени Фабията (в гаранция купена от тях) за Рапид.На прегледа какви ли не повреди несъществуващи не измислиха -цял лист,само и само да оправдаят смешната цена на която бяха оценили колата.


Потребителски аватар
TISSOT
Мнения: 85
Регистриран на: Чет 03 май 2007 9:35
Автомобил: VW Touran
Двигател: CAYC 1600 TDI BMT DSG 2013
Местоположение: Варна/София

Re: Мнение за върнати автомобили в Еуротек?

Мнениеот TISSOT » Пет 10 май 2019 15:35


Vlad777 написа:WeltAuto дават гаранция на повечето автомобили от 6 месеца. Което поне означава, че ако си купиш колата със скрит дефект, то ще имаш опция да бъде отстранен. За Еуратек не зная дали имат такава опция.

Преди 2 години като си купих колата от тях ми дадоха ГАРАНЦИЯ 6 месеца или 10 000 км. (ама гаранцията се оказа СПОДЕЛЕНА :screwy ). Пътувах от Варна за София през АМ Тракия и се отбихме в Ст.Загора за едно гости. Тръгваме към 21:30 да се прибираме за София и ми светна чека и подгрева мигаше, колата влезе в авариен режим( повече от 90 км/ч на спускане и 60-70 км/ч на баирите не вдига :scare3 ) Както и да е прибрах се за 3 часа някъде и в първия раб.ден звъня на Das Welt Auto казаха ми няма проблем докарай я на другия ден и ще я видим. Бях минал 4500км. от както я взех за 2 месеца и си викам спокойно нали е гаранционна още :icon_lol . Звънят ми от сервиза и ми съобщават че в ЕГР-а е проблема и трябва да се смени, казвам им ОК! Сменяйте! Момчето ми вика че трябва си разделим сумата за части с Das Welt Auto(труд не се плащало) по тази гаранция. Щом съм минал 4500 км. това значи 50% от гаранционните километри и толкова процента трябва да заплатя от стойността на частите, към 500 лв. ми излезе :scare3. Абе луда работа са тези гаранции :screwy


Потребителски аватар
dafi
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 06 май 2009 13:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Мнение за върнати автомобили в Еуротек?

Мнениеот dafi » Пет 10 май 2019 16:28


alpinab написа:Да, предлагаха ми 20-22к за кола, която сам продадох за малко над 30....

В този ред на мисли Порше Изток ми предложиха по-изгодни цени за бартер с доплащане спрямо Еуратек.


hooligan_sk написа:Варира от кола до кола, но винаги е греда. :mhihi Ако е автоматик, закупен и обслужван при тях, на не много голям пробег, може да ти дадат 70% от пазарната цена. Иначе 50-60%. Преди няколко седмици ми предложиха 28К, за почти нова кола, купена от тях, която си я продадох моментално за 38К. През 2015та ми обявиха 9К за Голф 6, който веднага си отиде за 14К. :th_up



Ебаси, не мислех, че предлагат толкова малко.
Не че съм тръгнал сега да продавам, но след година-година и нещо. Просто ми беше интересно горе долу какви пари може да се очаква.
Явно ще се разчита на форуми и мобилето.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Мнение за върнати автомобили в Еуратек?

Мнениеот hooligan_sk » Пет 10 май 2019 19:21


Да разясня, че гаранцията в Дасвелт вече е 1г и 20 000км, като не е пълна изначално. Всеки коректен дилър го обяснява това надлежно. Поема труда и 40% от стойноста на частите. При повреда в агрегати като ДСГ, при коли под определен пробег, но извън заводска гаранция, завода също може да реши да поеме голяма част от разхода и ремонта да се окаже напълно безплатен. Има такива случай в дилърствата тук. Но гарантираното участие на Дасвелт е това: труд + 40% от частите.


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 292
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Мнение за върнати автомобили в Еуратек?

Мнениеот tonkogtd » Съб 11 май 2019 1:39


Като стана дума за Еуратек.Та преди години им звъня за Октавия 2 РС,върната от лизинг.Всичко точно,любезни,договорихме цена и т.н.Ще тръгвам за София да я взимам,проверявам на сайта,кола йок.Звъня им отново,колата продадена.Пълни мишоци.
Същата Шкода Октавия 2.0Т после вися по сайтовете за продажба с години.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: no_name_bg и 51 госта