Съвет за заместник на Passat B5.5

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
s.feradov
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 18 апр 2018 8:18
Автомобил: VW Golf Variant
Двигател: CFH 2012

Re: Съвет за заместник на Passat B5.5

Мнениеот s.feradov » Вто 14 май 2019 22:36


@hooligan_sk и @Mishonti - благодаря много за мненията. В действителност изборът се сведе до въпросните две марки, като към момента клоня една идея повече към Passat-a.

Виждам, че за тези суми, могат да се намерят и B7, но там или самите оферти са съмнителни или колите са с по-малко екстри. Най-вероятно ще се спра на B6. В интерес на истината видях, че в DasWeltAuto има B7, които са близо до 15к, но са с ръчна скоростна кутия, а най-евтиния автомат е около 17 000, което определено минава бюджета. Тепърва ще гледам обявите по-обстойно тези дни и ако се спра на някоя конкретна може да се допитам за мнение преди да я видя на място. През това време, ако имате допълнителни препоръки, с удоволствие ще ги чуя.

Отново благодаря за съдействието! :)




Потребителски аватар
Asko VW
Мнения: 818
Регистриран на: Вто 29 ное 2011 14:04
Автомобил: VW Passat-B6 Variant
Двигател: 2-0 TDI BMP 2006
Местоположение: Sofia

Re: Съвет за заместник на Passat B5.5

Мнениеот Asko VW » Съб 18 май 2019 9:58


Здравей колега, предвид това, че гледаш и Е-клас, бих ти препоръчал, ако все още не си го направил, да седнеш в един такъв и да прецениш дали ще ти допадне като вътрешно пространство. Аз съм с Пасат 2006 г., а чичо ми е с Е-клас 2005 г., случвало ми се е да сядам вътре (и на двете предни места) и ми се стори някак тясно, уж колата е широка, но дебелите врати и широката централна конзола намаляват пространството около предните места, вероятно с времето се свиква, но в първия момент като слезеш от Пасата и директно седнеш в Мерджана има едно малко странно усещане за теснотия.


Потребителски аватар
stanlley
Мнения: 60
Регистриран на: Чет 01 окт 2015 13:48
Автомобил: VW Passat 6 Skoda Superb
Двигател: CBAB 2010 AVF 2005

Re: Съвет за заместник на Passat B5.5

Мнениеот stanlley » Пон 20 май 2019 8:57


Asko VW написа: като слезеш от Пасата и директно седнеш в Мерджана има едно малко странно усещане за теснотия.


Същото е като слезеш от Шкода Супърб и седнеш в Пасат6 :smile
Също така е много важно с какъв салон ще е колата.

Аз съм със кожа и алкантара и е леко спортен, много е красив обаче на мен ми идва тесен, особено на задника, а не съм особено дебелогъз.
Понякога по- обикновения салон (без подпорите на гърба и седалката) е по-удобен за ежедневно шофиране.
Ако се кара често агресивно и по завои, вероятно подпорите са голям плюс да не се клатиш и пързаляш на седалката.


s.feradov
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 18 апр 2018 8:18
Автомобил: VW Golf Variant
Двигател: CFH 2012

Re: Съвет за заместник на Passat B5.5

Мнениеот s.feradov » Вто 18 юни 2019 21:01


Здравейте отново!

Бърз ъпдейт по темата.

Спрях се окончателно на Passat B6 CR 140/170 след като разгледах и останалите предложени автомобили на живо. През последната седмица и половина нямах възможност да ходя по автокъщите и да следя обявите, тъй като нямах особено много време, а и не бях в София. Като цяло забелязвам, че има сравнително малко такива автомобили - не знам до колко вече не се продават или просто се купуват бързо.

Набелязах няколко бройки, които смятам ще отида да видя утре сутрин. Става въпрос за следните обяви:

VW Passat 170KC.4x4.HIGHLINE 2010
VW Passat 2.0TDI-170ксHIGH LINE 2010
VW Passat 2.0 TDI 2011

Знам, че е трудно да се каже по обява дали си заслужава автомобила, но ще се радвам, ако може да сте полезни за следните неща:

1. Цените нормални ли са за въпросните модели? Имам предвид нито много високи, нито много ниски. Знам, че и това не е гаранция, но все пак да се ориентирам как е пазара.
2. Има ли някакви строго специфични неща, на които да обърна внимание при избора? Най-вече ми е интересно DSG-то, тъй като досега не съм купувал кола с автоматична скоростна кутия. Попрочетох няколко теми във форума за това как евентуално да се опитам да изпробвам кутията.

Благодаря отново за помощта! :)


Потребителски аватар
stanlley
Мнения: 60
Регистриран на: Чет 01 окт 2015 13:48
Автомобил: VW Passat 6 Skoda Superb
Двигател: CBAB 2010 AVF 2005

Re: Съвет за заместник на Passat B5.5

Мнениеот stanlley » Сря 19 юни 2019 9:43


Честно казано на мен първата обява най-много ми допадна.
Друг въпрос е дали имаш нужда от 170к.с. и 4х4. направи си сметка, че ще харчи доста в града и имаш обслужване и на халдекса (масло и филтри).

Другото, което се сещам е ще Б6 са със салон, като на моя пасат и на мен ми идва лека тесничък, а на Б7 е по-удобен - поне според моите разбирания.

Цените за мен са адекватни ако колите са в добро състояние.


Неволята
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 18 юни 2019 9:19
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BID 2008
Местоположение: Deutschland

Re: Съвет за заместник на Passat B5.5

Мнениеот Неволята » Сря 19 юни 2019 11:18


Има още една добра алтернатива що се касае до точлите 1-4. За точка 5 има също един алтернативен подход - вместо кола с евтини части, по-добре кола, на която много рядко й трябват такива. Става дума за Toyota Prius! Най-добрия хибриден автомобил, произвеждан като хибрид още през 90те години. Нея и стотици хиляди километри не я плашат, слаби места не са познати. Комфорта е много добър, пълна е с екстри, за разлика от много други марки аетоматичната скоростна кутия е вечна! Ако се кара редовно оригиналния ауспух държи над 10 години. Батерията е много надеждна - има таксита, които карат над 1 000 000 км със оригиналната. Спирачките са рекупериращи и се износват много бавно - по форумите съобщават собственици за оригинални спирачки над 140-160 000 км - трудно за вярване за колегите, които не карат хибриди или електрички. За града е идеална със съвършенния си старт и стоп. Парно и климатик са много бързи и надеждни. Съседите те ченят много по-вече, когато на ранна сутрин не ги будиш с дизела, а напуснеш паркинга безшумно на ток :cool . Единствено важно нещо е да намериш една, която е била на редовен преглед при Тойота. Тъй като сервиза не е скъп (на нивото на Toyota Yaris), мнозинството собственици го правят при Toyota, като това им удължава гаранцията на хибридната батерия с една година (до 10 год). Приуса е много надеждно возило и не обича само едно - да го гониш на газ и спирачка! Ако често ти се налага да цепиш секундата в трафика, търси друга кола! Ако си един улегнал шофьор и караш спокойно, получават с Приуса една комфортна, икономична (нисък данък, нисък разход на бензин, ниска застраховка гражданска отговорност, ниска поддръжка) и здрава кола с доста място за щялото семейство.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 143 госта