Офертата за Суперб Скаут 2019

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот VWGT » Чет 17 окт 2019 15:56


а и още нещо за стабилността, пакет лоши пътища поне при Октавия я влошава осезаемо. Просто да се има предвид при сравненията.




Потребителски аватар
МиленДимитров
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 26 ное 2017 14:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот МиленДимитров » Сря 18 дек 2019 6:17


Айде и моите пет лева...
Супърб 1.8 бензин, ДСГ , 2018 година, 50 хил. км
За отстъпката - преди да взема колата следих около половин година отстъпките и цените и определено останах с впечатлението, че винаги има някаква “акция” и в крайна сметка цената е приблизително еднаква през цялата година. 2017 преди Коледа почти я бях капарирал, че пак така трябваше да се бърза, но и след нова година си получих отстъпката без проблем. Става въпрос за поръчан автомобил. Ако се избира нещо от наличните с отстъпка, може би е друго, или ако нещо е изостанало от преди фейслифта (както мисля че има в момента от супер грозните октавии).
Впечатления - първо взех Супърба (като пълно кифла :)) само защото се влюбих във външния вид, още като изкараха концепта в зелено (ако го помните). За 50 Хил. Км се наложи да сменим задни дискове и апарати по сервизна акция. Бучаха при по рязко спиране и висока скорост. Разбира се при първото ходене при тях (в Надежда) не откриха нищо (води я женя ми), но втория път се оказа, че вече имат бюлетин по въпроса. Щората на задна лява врата я смениха веднъж и сега чакам за втора смяна . Старт бутона отказа преди месец и го смениха. Иначе веднъж смяна на масло - към 300 лв. Като цяло сервиза е ОК , не съм имал проблем с часовете. Даже за бутона записахме от петък сутринта в събота в 8.00, което ме устройва (ставам рано). Но и аз като теб, исках нова кола с гаранция , за да не се разправям със сервизи и ремонти, а пак се оказа, че на всеки два месеца съм в сервиза.
Колата вече почва да потропва тук и там. Аз съм с активното окачване (или там каквото се води ). Наистина като пътно поведение при по-висока скорост има какво да се желае. С 18-ки гуми над 150 колата леко почва да “плува” наляво-надясно, или аз поне така го усещам. Правя сравнени с предишната ми кола, Опел Вектра, с 16-КИ джанти, съм карал без драми със 170—200, в продължение на час-два, и си беше по-стабилна (това в Германия ;))
Като комфорт - ОК, не е УАУ, както може би очаквах със настройване на окачването и големи гуми.
Вътре е мега широка, но това вече си го видял.
Продължавам да съм влюбен във външния вид. Ще видим нататък как ще се държи. Изчаквам цените на хибрида, и ще мисля замяна, защото всеки ден минавам 20—30 км, имам гараж и плъг-Ина ще ми пасне идеално.
Дали бих купил отново...не знам. Когато гледах за нова кола, гледах всичко в този клас, включително и корейските коли на газ на половин цена. Може би това беше по-добрия избор , пред вид леките проблеми със Супърба, но не се знае, знае ли се...
А иначе, още като видя фаетон по улиците ми се насълзяват очите... http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=87&t=468682&hilit=Фаетон+супърб
Ако взимаш, тури и едни 18 -ки, че иначе много осакатено стои ;)


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот group® » Сря 18 дек 2019 8:55


МиленДимитров, благодаря за мнението!
Мисля, че е много полезно.

Ще споделя моя опит и защо се разколебах:
До голяма степен, заради посочените от теб причини за разочарование от покупка на нов автомобил, специално за Шкода. Попаднах на доста такива мнения за дребни проблеми, които те правят абонат на сервиза им.
Лично мен такова нещо ще ме побърка, предполагам.

Но имаше нещо, което ми направи кофти впечатление и съвсем се замислих:
В България имаше един Скаут Суперб и той беше на изложението. Опитах с няколко човека да уредим тест драйв веднага след изложението и евентуално да поръчвам. Тук ще вметна, че основно исках да тествам окачването на Скаута - всичко друго може да се види и при нормалния Суперб.
Получавах един завоалиран отказ и се оказа, че колата я продадоха. Може да греша, но не се продават банички, че да се бърза да се продаде единствената бройка в Бг.
Липсата на гъвкавост да се осигури тест много ме разочарова. Замислих се, с какъв търговец ще се обвържа за следващите 5г. и ентусиазмът спадна.
Интересното е, че разбрах за още поне няколко човека на изложението, които искаха да тестват точно това окачване.
Тъ - голяма грешка на Еуротек, според мен.

п.с. живи и здрави - преосмисляме концепцията :icon_lol


Потребителски аватар
ssssl
Мнения: 923
Регистриран на: Вто 12 май 2009 17:47
Автомобил:
Двигател: CJXC
Местоположение: Sofia

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот ssssl » Сря 18 дек 2019 10:31


МиленДимитров написа: Наистина като пътно поведение при по-висока скорост има какво да се желае. С 18-ки гуми над 150 колата леко почва да “плува” наляво-надясно, или аз поне така го усещам. Правя сравнени с предишната ми кола, Опел Вектра, с 16-КИ джанти, съм карал без драми със 170—200, в продължение на час-два, и си беше по-стабилна (това в Германия ;))

Ако бях на твое място, веднага отивам в Автоекспрес 2 за реглаж :th_up


Потребителски аватар
МиленДимитров
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 26 ное 2017 14:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот МиленДимитров » Съб 11 яну 2020 8:14


Един доволен клиент ще ти докара още един, а един недоволен ще изгони десет...
Пак в сервиза за втора смяна на една и съща щора на задната врата (счупена отново) и записване на НОВ час за смяна на тампони на предни носачи (поредната детска болест) - скърцат като каруца.
Определено не е това, което очаквах...


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Офертата за Суперб Скаут 2019

Мнениеот netizen » Съб 11 яну 2020 11:52


Тампоните скърцат на всички коли с MQB платформа. Сменят се с плътни е спира скърцането.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта