Въпрос за покупка на Голф 7 комби

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
winger
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 29 яну 2020 8:48
Автомобил:
Двигател:

Въпрос за покупка на Голф 7 комби

Мнениеот winger » Сря 29 яну 2020 9:08


здравейте колеги
ОБмислям покупка на Golf 7 комби, като гледам малкият двигател 1.6 ТДИ ВМТ 105 коня.
Има ли някакви често срещани проблеми, какво да гледам като оглеждам кола? Моторът здрав и надежден ли е?
Като цяло съм се ориентирал към модела, тъй като ми трябва да е комби, но искам да е с нисък разход колата ( по спецификации гледам, че го дават под 4 извънградско) и да е евтина подръжката.
Бензиновите варианти (отново 105-110 к.с) как са като разход и подръжка спрямо дизела?

Ориентирал съм се да е от Das WeltAulto, уж защото е по-сигурно пробега и състоянието на колата, че ще са такива, каквито казват.
https://www.dasweltauto.bg/detail/20110 ... tCol=price
Благодаря много.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Въпрос за покупка на Голф 7 комби

Мнениеот tdi fen » Сря 29 яну 2020 10:42


двигателя е сравнително надежден,друг въпроса как е поддържан и експлоатиран със сигурност е по-надежден от бензиновите при добра подръжка ресурса е в пъти по-дълъг за разхода се съмнявам да е 4/100 л, може би е постижим при идеални условия ,подръжката зависи от гледната точка,за един може да евтина,а за друг скъпа,аз бих гледал някоя на по-малко километри


winger
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 29 яну 2020 8:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за покупка на Голф 7 комби

Мнениеот winger » Сря 29 яну 2020 12:06


Ами подръжката сравнено с БМВ/Ауди/Субару дали е сходна или по-евтина?
За пробега и аз бих искал да намеря на по-малко км. но за такива пари 15-16 000лв все такива. Или ако има, ще е нещо съмнително по автокъщите, то там пише едно, а всъщност какво е... никой не знае. За това гледах в Das welauto


winger
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 29 яну 2020 8:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за покупка на Голф 7 комби

Мнениеот winger » Сря 29 яну 2020 17:04


Всъщност може ли да се има вяра на Das welauto, че колата е това, което пишат и казват?
И конкретно за този модел, който съм споделил какво бихте казали?
Какво да разпитвам, като отида на място и за какво да се оглеждам?
Благодаря


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Въпрос за покупка на Голф 7 комби

Мнениеот tdi fen » Сря 29 яну 2020 18:35


доколкото знам колите от Das welauto са със сервизна история гаранция (не съм много сгурен) вече кокнкретния екземпляр какво е сменено последно (скорошен сервиз) за сериозни удари,работата на двигателя скоростите,съдинителя и маховик,както и турбото за шумове


Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Въпрос за покупка на Голф 7 комби

Мнениеот joro_kem » Сря 29 яну 2020 22:32


Вариант 2 тди е за предпочитане, разликата в разхода е пренебрежимо малка. Разликата в цената обаче е чувствителна. Бих търсил и върнати от лизинг или обяви от частни лица за закупени нови автомобили от България.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Въпрос за покупка на Голф 7 комби

Мнениеот group® » Чет 30 яну 2020 8:49


winger написа:Всъщност може ли да се има вяра на Das welauto, че колата е това, което пишат и казват?

Може да се вярва на това, което казват, но трябва да се внимава и дали има нещо, което не казват.
Тоест пак трябва да се провери за удари и да се гледа.

Както вече писахме в друга тема, гаранцията им е споделена и поемаш част от ремонта, ако се наложи такъв.


timon_tg
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Въпрос за покупка на Голф 7 комби

Мнениеот timon_tg » Сря 05 фев 2020 10:14


разходът е 5-5.5 по скоро извънградско, средно наблюдение за около 50к км.


Потребителски аватар
TISSOT
Мнения: 85
Регистриран на: Чет 03 май 2007 9:35
Автомобил: VW Touran
Двигател: CAYC 1600 TDI BMT DSG 2013
Местоположение: Варна/София

Re: Въпрос за покупка на Голф 7 комби

Мнениеот TISSOT » Чет 06 фев 2020 8:31


От Das welauto си купих 2017 Туаран от 2013 с 1.6 TDI/ 105 h.p. и беше на 178 000км. Продадох го вчера на 230 000км. Нямаше един пребоядисан детайл, ходова част не съм пипал нищо и до последно нямаше нищо за правене. Разход 4л./100 км. с Туаран който е 1600кг. съм правил на магистрала с круиз контрол закован на 100 км/ч. Иначе на моето (леко спортно) каране ми гореше 6-6,5 л./100 км.,градско София от 7 до 10 л/100 км. в зависимост от натовареността на движението. Мисля че голфа спокойно ще си го прави този нисък разход, защото е по лек и челното съпротивление е по-малко. С двигателя съм нямал никакви ядове, затова търси кола със сервизна история. Успех колега мисля пак да се доверя на Das welauto за един Passat B8 :love.vwclub



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 57 госта