Бензинов автоматик до 6000 лева

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Избор на кола

Мнениеот tomata » Пет 07 фев 2020 21:27


Stivi написа:Ако искаш да е с малък двигател /данък/ ето една добра кола.... да си знаеш че откъм вървеж няма да е стрела,но пък поддръжката и е съвсем поносима :wink
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11578586357113191&slink=e934oi

Това непопада в малкият данък




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бензинов автоматик до 6000 лева

Мнениеот dobrin » Пет 07 фев 2020 21:42


ФВ комби по тези критерии излизат 9 обяви с монтирани газови уредби. Тези, които си заслужават, са около 6000 лева.
Друг е въпросът, ако търсиш кола, на която ти да монтираш АГУ - тогава обявите са малко повече.
Има и V6, но там ми се струва, че цената по поддръжката и разхода на гориво (София около 20) няма да ти харесат. group може да ти даде доста информация, той караше преди време такъв.
Има и двулитрови 115 к.с., но те са сравнително слабички според мен.
1.8 Т най-вероятно е правилният избор, въпросът е, че както вече писаха по-горе колегите, читав екземпляр трудно ще се намери за толкова пари.
Трябва търсене и гледане.
Внимавай много с автоматика - трябва добре да се прегледа. Колегата dpop имаше проблем с неговия и доста ходене по мъките беше, но го оправи.
Ето един вариант.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Бензинов автоматик до 6000 лева

Мнениеот group® » Съб 08 фев 2020 18:42


dobrin написа:group може да ти даде доста информация, той караше преди време такъв.


group® колега, не group :mhihi

С удоволствие ще дам и съм давал, но не мисля, че изобщо е вариант при зададения критерий за евтина поддръжка.
Само ремонт на скорости (автомат или ръчни) + начално обслужване са повече от половината бюджет на колегата.

Бора комби също има приличен багажник (разтегливо понятие е 'голям багажник'), има добри бензинови мотори за газ, доста по-евтин от пасат за поддръжка и има автоматици (чат-пат).
Недостатък - има само 1 обява в момента :icon_lol
Ама е за 4000лв и разликата ще покри обслужване и дори някой и друг ремонт.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=e9l1tj

п.с. честно казано не съм се интересувал за прилики и разлики на автомата при Бора и Пасат, но ако са сходни, ремонта на автомата е около 2000лв. В случая ръчни скорости при бензиновите Бори (без VR6), са по-евтини за ремонт (смяна на съединител).


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Бензинов автоматик до 6000 лева

Мнениеот silent » Съб 08 фев 2020 19:43


Автомата има ресурс от около 300-350х.км...след което се сменя хидротрансформатора и ревизира кутията...да ремонта е около 2000-2200....аз освен този ремонт на автомата имам и едни 400лв за смяна на мозъка...при това уж в един от най-добрите сервизи...към който аз специално имам големи резерви....ако се наложи пак да ремонтирам автомат или аз ще я разкоствам или директно ще я засиля за скраб....имайте впредвид че голяма чат от частите са или рециклирани като хидротрансформатора например или втора утпотреба като мозъка например...което си е котка в чувал...така че аз втори път не бих се нашил на автомат освен ако не съм на 100% сигурен в километрите на колата и за сведение ...не... не се рабира при покупката....моят автомат беше безупречен 15х.км след покупката след което почна набутвацията....с радост бих го разкарал пасата но жена ми го кара и за нея автомата и е супер...но аз такъв инструктаж съм и дръпнал че общо взето го кара като яйце в джоба....доколкото съм чел в бора автомата е 4ри степенен и не е типтроник който уж се води по читавия...но и най-читавия автомат се предава пред големия километраж.....така че колегата добре да си помисли дали иска автомат....


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Бензинов автоматик до 6000 лева

Мнениеот cecoa1 » Съб 08 фев 2020 20:16


Намираш такъв без ръжди и си ти. - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=e9m9mk

Може и с други мотори и само на задно, всичките стават на газ без проблем, и багажника е огромен. Здравината им е легендарна, автомата е най-здравия на марката, а може би и въобще - 722.6 или иначе казано 5G-tronic(https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_5G-Tronic_transmission ). Петстепенен с лок-ъп на всяка предавка освен първа и задна.
Цените на модела са такива, че и за ремонт ще останат пари. Макар че правилно избран, и правилно профилактиран, едва ли ще се наложи.
Може да се гледа и следващият модел, ама той е по-проблемен като цяло(основно електрониката). Ц-класата също е солидна, но багажника е по-малък.


Потребителски аватар
dalgia-73
Мнения: 423
Регистриран на: Пет 16 юли 2010 17:00
Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Местоположение: Силистра

Re: Бензинов автоматик до 6000 лева

Мнениеот dalgia-73 » Съб 08 фев 2020 21:05


cecoa1 написа:Намираш такъв без ръжди и си ти. - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=e9m9mk

Може и с други мотори и само на задно, всичките стават на газ без проблем, и багажника е огромен. Здравината им е легендарна, автомата е най-здравия на марката, а може би и въобще - 722.6 или иначе казано 5G-tronic(https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_5G-Tronic_transmission ). Петстепенен с лок-ъп на всяка предавка освен първа и задна.
Цените на модела са такива, че и за ремонт ще останат пари. Макар че правилно избран, и правилно профилактиран, едва ли ще се наложи.
Може да се гледа и следващият модел, ама той е по-проблемен като цяло(основно електрониката). Ц-класата също е солидна, но багажника е по-малък.

Като изключим ръждите вървящи със очиларките накрая ще остане със един двигател и безпроблемен автомат.


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Бензинов автоматик до 6000 лева

Мнениеот dobrin » Съб 08 фев 2020 23:28


Винаги при избор на автомобил за мен от голямо значение е как и къде ще се поддържа и дали собственикът има някакви познания или поне приятели с познания за съответния модел/марка. В конкретния случай залитането към Мерцедес ми се струва неоправдано, тъй като поддръжката дори на този вече доста стар модел ми се струва скъпичка.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Бензинов автоматик до 6000 лева

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 09 фев 2020 14:28


Щом коментираме коли на Голф 4 платформа, Октавия 1 е с най-голям багажник,550л. Има ги с 1.8Т/150кс,автоматична трансмисия.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8295
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Избор на кола

Мнениеот Stivi » Нед 09 фев 2020 14:41


tomata написа:
Stivi написа:Ако искаш да е с малък двигател /данък/ ето една добра кола.... да си знаеш че откъм вървеж няма да е стрела,но пък поддръжката и е съвсем поносима :wink
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11578586357113191&slink=e934oi

Това непопада в малкият данък

Пише че колата е 74KW ,това според калкулатора за данък влиза в "малкия" ако въпроса е за космическите 30-40лв разлика между малкия и големия ,което за мен пък е последния критерии при избор на кола icon_idea


Потребителски аватар
Ivaile
Мнения: 552
Регистриран на: Съб 21 фев 2009 22:47
Автомобил: Touran
Двигател: BSE 2008
Местоположение: Пловдив

Re: Бензинов автоматик до 6000 лева

Мнениеот Ivaile » Нед 09 фев 2020 17:52


102 к.с. вече е в по - големия данък!
До 74kW e ниският данък!
И, обърнете внимание, ако в Данъчното обявите 101 к.с. ви цскат с по - високия данък, затова обявявайте колите в киловати ! ( 74 kW, a не -101 к.с.)
Научих го от личен опит.


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Бензинов автоматик до 6000 лева

Мнениеот baracuda681 » Пон 10 фев 2020 10:26


Мерси на всички.
Шкода октавия е доста удобна кола за извънградско, леко е спъната, но возенето е приятно.
Държа на автоматик, защото няма да я карам само аз.
Бях залитнал към субару, но е доста скъпо за обслужване.
Сега се колебая между октавия и фабия, но кой знае :)
Мисля да слагам газовата аз(не лично де :Mr Green Fun ), заради изискванията, а и кой знае предишен собственик какъв може да е бил...

Мерси на всички, които си дадоха мнението. Търся, чета и продължавам да търся :)


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Бензинов автоматик до 6000 лева

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 11 фев 2020 8:28


Аз си купих наскоро шведски опел сааб 9-3 сс автоматик 2.0 турбо. Преди месец в мобилето имаше 3 такива за по 4500 лв. Като цяло хубав автомобил с детски и неясни проблеми. Газифицират ги гледам успешно, но аз не съм сигурен в намесата в електрониката и кабелите на тази кола и за сега оставам на бензин. Ревизията на мотора, т.е смяна на вериги, масло и филтри излиза около 1000 лева, моята беше счупила всичките банани и обтегачи, не беше срещнала клапаните обаче. На автомата не съм сменял още маслото, може би тази седмица, но и там ще отидат около 300 лв и те така. Имат проблеми с централното заключване и ел стъклата, фаровете светят слабо, но няма как, ще си я направя и ще я возя


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Бензинов автоматик до 6000 лева

Мнениеот baracuda681 » Вто 11 фев 2020 10:20


Това с централното, стъклата и фаровете е доста дразнещо. Дано уцелиш на някой, който ги разбира, че...


Потребителски аватар
Mr. S. King
Мнения: 127
Регистриран на: Нед 07 апр 2013 22:27
Автомобил: Passat
Двигател: TDI 1995-1999

Re: Бензинов автоматик до 6000 лева

Мнениеот Mr. S. King » Сря 12 фев 2020 16:36


dobrin написа:Винаги при избор на автомобил за мен от голямо значение е как и къде ще се поддържа и дали собственикът има някакви познания или поне приятели с познания за съответния модел/марка. В конкретния случай залитането към Мерцедес ми се струва неоправдано, тъй като поддръжката дори на този вече доста стар модел ми се струва скъпичка.


Лични познания по автомобила или верния човек, който да го поддържа са много важно нещо.
Иначе кума ми и баща му са имали общо три Е-класи 210-ки - Е290 ТД, Е300 ТД и 320-ка бензин и трите автомат - по-големи и удобни от Пасат Б5 / 5.5 и с не по-скъпа поддръжка и цени за обслужване.
Най-доволни са от 290-та като разход / здравина / изминат пробег.


Потребителски аватар
baracuda681
Мнения: 574
Регистриран на: Съб 27 дек 2008 0:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Бензинов автоматик до 6000 лева

Мнениеот baracuda681 » Чет 20 фев 2020 22:16


Някой с поглед над такава шкода:
https://www.auto-data.net/bg/skoda-fabi ... atic-29255

Специално как са скоростните кутии, двигателят добър ли е и носи ли на газ?



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта