Porsche Panamera, Audi A7, друго?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
driver98
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 22 мар 2020 21:53
Автомобил:
Двигател:

Porsche Panamera, Audi A7, друго?

Мнениеот driver98 » Нед 22 мар 2020 21:56


Здравейте колеги,

Корона вирусът удари, но това няма да ме демотивира от това да пенсионирам стария автомобил.

С оглед на бюджета ми, Porsche Panamera (1ва генерация) влиза в него, като мотори, за които бих се оглеждал са 3.6 атмосферен бензин или 3.0 дизел.

Някой от вас би ли ме насочил кой от тях е най-безпроблемен, не търся истинско порше изживяване (ако търсех, със сигурност трябва да съм готов да се разделя с доста повече от 50-60к лв).

Интересува дали средностатистически човек с доход около 10к лева месечено би могъл да си позволи подобен автомобил. Такъв човек се счита за "милионер" в нашата родина, но истината е, че тази кола лесно може да те накара да дадеш 30к за основен ремонт на мотора. Не искам дори да задълбавам за окачване, спирачки, гуми и т.н. Та в един момент не съм сигурен дали въпросния стандарт е съвместим с панамерата или трябва да се насоча към малко по-неелитарен автомобил... Мислел съм за А7 например (същия 3.0 TDI до колкото знам)




Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Porsche Panamera, Audi A7, друго?

Мнениеот hooligan_sk » Пон 23 мар 2020 23:00


Труден въпрос задаваш колега. Такъв тип автомобили, обобщено се наричат бездънна яма за пари. За мен лично, не си струват независимо от дохода. Бруталното им обезценяване, не се случва за да ти направи услуга на теб, има си обективни причини за него. :th_up


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Porsche Panamera, Audi A7, друго?

Мнениеот netizen » Вто 24 мар 2020 7:23


А7-цата е с DSG кутия, в комбинация с 3.0Д ще е почти готова за ремонт в твоите ръце.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Porsche Panamera, Audi A7, друго?

Мнениеот Vlad777 » Вто 24 мар 2020 10:20


В mobile.de на цени около 20К Евро се намират много добре оборудвани VW Phaeton с пробег под 100000 км и производство 2015. 3.0 TDI двигателя с 245 к.с., въздушно окачване и т.н.

Отново ще има скъпа поддръжка, но пък сравнително нов автомобил.


Потребителски аватар
МиленДимитров
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 26 ное 2017 14:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Porsche Panamera, Audi A7, друго?

Мнениеот МиленДимитров » Вто 31 мар 2020 6:58


С риск да обидя някого, колега да знаеш, че не питаш на правилното място. И аз бях пред такава дилема преди 2-3 години и всички бяха категорични , че фаетона (в моя случай) е яма за пари. Но разбира се, огромната част от "съветите" и "коментарите" са от хора, които са виждали такива коли на картинка или най-много на улицата. Няма да намериш някой, който кара такава кола и седи да описва по форуми колко е дал за масло, накладки или ремонт на двигателя. Или виж англоезични форуми или най-добре се разходи до някой дилър на Порше/Фолксваген и провери там какви цени ще ти обявят за обслужване, често срещани проблеми и си направи сметката.
Ако имаш 10к доход и си купуваш кола за 50-60 хиляди, може да си позволиш да дадеш една заплата за ремонт, или ако толкова се сговнят нещата (малко вероятно, ако вземеш наистина запазен екземпляр, все пак това са скъпи коли и би трябвало да са качествени) ще а продадеш със загуба 10-15 хиляди, което не би трябвало да те събори по никакъв начин. Но пък ако всичко е наред (най-вероятно) ще караш мечтания автомобил и ще се радваш на живота.
П.С. В крайна сметка аз си купих нова Шкода за 60 к , която през месец е в сервиза за всякакви глупости. И още ме е яд, че послушах "хората" и не се сдобих с мечтан автомобил!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19145
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Porsche Panamera, Audi A7, друго?

Мнениеот stefan4o » Вто 31 мар 2020 7:52


Колега, ако ти е "писано" новата (или "новата") ти кола да виси по сервизите, то това ще е така. Приеми го. Не обвинявай никого, дори и себе си.


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Porsche Panamera, Audi A7, друго?

Мнениеот Spas » Вто 31 мар 2020 9:04


driver98 написа:...Porsche Panamera ...


Моят съвет към теб е да си купиш такава кола от Германия, да дадеш 5к евро повече, но с доказан пробег и без удари. Има шанс да си я караш безпроблемно доста години. Проблемът на вноса тук е, че или са на мнооооого километри, или удряни, доста рядко влиза качествен автомобил и благодарение на написаното от мен, ние даже не можем да повярваме, че е читав :mhihi

п.п. Панамера - яко, аз бих взел бензинката, мотора е истинско Порше, а звука...... :stumm


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Porsche Panamera, Audi A7, друго?

Мнениеот Чудомир » Вто 31 мар 2020 11:40


МиленДимитров написа:...

С малката разлика, че Шкодата стои в сервиза гаранционно, а диагностициране по проба-грешка върху извънгаранционен Фаетон е нещо, което ще те накара да мечтаеш да имаш Шкода, дето е в сервиза гаранционно.

След като се наслушаш на "такава не сме правили още, иди другаде", ще осъзнаеш къде е "чарът" на средностатистическия автомобил. Едва ли има друг в този форум, който да е чувал този лаф повече от мен в последните 15 години.

P. S. Техниката в Фаетон от 2015 е на техн. ниво от 2007-2008, когато е била разработвана. Не е лоша, но човек трябва да е търпелив и да не очаква супер-мега....


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7821
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Porsche Panamera, Audi A7, друго?

Мнениеот hooligan_sk » Вто 31 мар 2020 11:52


МиленДимитров написа:Няма да намериш някой, който кара такава кола и седи да описва по форуми колко е дал за масло, накладки или ремонт на двигателя.


Това е така, защото повечето купувачи на употребявани Панамери и А7ци не могат да пишат! :mhihi Те не могат и да четат, за това лесно се набутват, но пък си имат я 15тина джебчии в Стокхолм, я някаква схема за точене на ДДС и не ги бъркат 5 цифрени ремонти, по 3 пъти в годината. А и имиджа задължава. :th_up



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 99 госта