Passat B8 - обява

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6155
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот VWGT » Пет 25 мар 2022 13:47


Напълно подкрепям мнението на Кихота, както и частта с обслужването от първото мнение на Vlad777.
Като гледам какви коли за какви цени се обсъждат последните седмици във форума (а и какво има в дасвелт сега), тези 24х за тази кола са направо оферта. Подобните ѝ на около 200хкм и тепърва подлежащи на обслужване са поне 10к лв нагоре. Така, че ако тази е обслужена ... Аз определено бих се разходил да я погледна.




safara88
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 23 мар 2022 15:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот safara88 » Пет 25 мар 2022 14:39


Абсолютно сте прави за нещата които казвате но при покупка на автомобил винаги се стига до това да се направи компромис с нещо. Вече всеки сам преценя за себе си с кое да направи компромис. Дали с цена дали с пробег дали със състояние да с екстри. Естествено че ако бих могъл да закупя подобен автомобил на по малко километри за около 28 30 както казвате бих направил този компромис. Относно двигателя естествено че не е най големия самолет но след Теслата едва ли двойката ще ми се стори нещо нечовешко. Все пак мисля да се разходя да я видя като наблегна на това което ми казахте дали е обслужена Как е обслужвана и какво е състоянието и към момента и да посетя представителството във Варна за преглед и ако ми хареса може пък да направя малко боя от онова там както каза колегата с най хубавия пасат в България дето не му се занимавало да ми набива акъл. За това да си натоварим обурудването и да отидем да се гмуркаме или на ски би ми свършила тая работа благодаря за ползотворните коментари на тези които дадоха такива и на тези с другите конентари и на тях благодаря че сега пак ще ме почнат пък съм много раним и ми е гадно:)))


kurt 2
Мнения: 117
Регистриран на: Чет 01 мар 2012 8:36
Автомобил: Polo fun
Двигател: AXR 2005

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот kurt 2 » Пет 25 мар 2022 14:57


Колега,пишеш интелигентно и с чувство за хумор,от което заключавам,че си напълно наясно с пунктоацията...Ами слагай ги тия запетайки...


safara88
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 23 мар 2022 15:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот safara88 » Пет 25 мар 2022 15:10


Да прав си. Пропуснах ги, но шофирам и бързах, за което се извинявам.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот fur1ous » Пет 25 мар 2022 15:29


Не знам какво толкова им се плашите на километрите най много едни дюзи да се сменят и egr в краен случай и то това няма да е веднага.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот thanis » Пет 25 мар 2022 15:48


EGR, DPF, кутия, дюзи, окачване, компресор на климатик, изтормозена охладителна система и всички компоненти по нея, ръжда, удари по купето, клеясали моторчета на каквото ти хрумне и т.н. Има какво да се развали, недей така колега fur1ous, просто трябва да не ти пука много и да приемеш, че е нормално. Преди няколко дни от Стара Загора един Пасат сметката за смяна на една тръба за адблуто беше 800лв... тъй че .... Да вземеш такъв автомобил на 200к и да си мислиш, че ще е само масло, филтри и гориво е наивно.
Не че, когато нещо се наложи да се прави е края на света, но е хубави винаги да имаш малка сума заделена, за да няма изненади.


safara88
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 23 мар 2022 15:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот safara88 » Пет 25 мар 2022 15:58


Еми ... Нямам такава кутийка за бюджет за ремонти, но когато ми се наложи да правя нещо просто отивам и го правя. Честно казано съм пробвал и другия вариант да налея повече пари първоначално за уж по поддържан автомобил и след това няколко пъти се е оказвало че след време пак трябва да го правя въпросното нещо, защото това че нещо е направено не означава че е направено добре. Разликата е в това, че вече веднъж съм го платил при покупката. Незнам дали ще се съгласите, но според мен има официални представителства и "официални представителства" , както и има случаи на отнети права на представителства за подмяна на оригинални части с не точно такива.


safara88
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 23 мар 2022 15:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот safara88 » Пет 25 мар 2022 15:59


Лично за мен окачването е консуматив, особенно при нашите пътища.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот thanis » Пет 25 мар 2022 16:05


Браво, safara88. Ако имаш такъв начин на мислене и не те притеснява да правиш неща когато излязат и няма да чувстваш, че си се прецакал. Харесвай си автомобил, мини му базовите неща преди покупка и си свиркай. Ние няма да можем да ти дадем точна представа за това "какво си заслужава парите".


safara88
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 23 мар 2022 15:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот safara88 » Пет 25 мар 2022 16:22


Може би не ме притеснява, защото съм възпитан да си купувам само това, което мога да си позволя, съответно да го поддържам. Обяснено просто ако искам да си купя G class AMG , но ще трябва да му слагам газова уредба не си го купувам и не му треперя да не се развали и да бягам разреван към банката. Но това не означава че като се счупи нещо черпя в офиса:)))


safara88
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 23 мар 2022 15:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот safara88 » Пет 25 мар 2022 16:31


Един вече закупен автомобил, който се е счупил така или иначе ще се ремонтира нямаш друг избор. А изпадането в депресивни състояния на "прецакания" е просто загуба на нерви и време, а и от двете нямам излишни. Има много по страшни неща от дюза за смяна


safara88
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 23 мар 2022 15:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот safara88 » Пет 25 мар 2022 16:36


А повярвай ми и много добре подържания автомобил може да се развали седмица след покупката. Тогава какво правим. Режем вените ли:)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот Vlad777 » Пет 25 мар 2022 16:40


Много се разстроих от последното мнение. Тия дни ще пускам Пасата в мобиле и отивам да търся някой коптор, по възможност бивше такси. Важното е да има далавера.

И понеже виждам, че темата вече върви към правилното решение, а и има монолог от поредни мнения, което пък противоречи на правилата, слагам катанеца. :lock



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 170 госта