Passat B8 - обява

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Shakez
Мнения: 159
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 11:05
Автомобил: Passat CC
Двигател: CBAB
Местоположение: Sofia

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот Shakez » Чет 24 мар 2022 14:05


tdi fen написа:каква е тази нова кола за 40к лв ,дачия или рено може би фиат ?


Четене с разбиране. Човекът е казал 15К + 25К + още едни 15+. :th_up




Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот netizen » Чет 24 мар 2022 14:10


Което е 55к лв, пак не стигат ?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот Vlad777 » Чет 24 мар 2022 14:14


Ако си конфигурирам в момента Passat, който ми харесва и е по-хубав от моя, подминава 55, но евро.

В момента има наличен Голф за тази сума, но определено не ми допада нивото на оборудване:
https://stock.volkswagen.bg/car/V-2021-0194038-BG


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот stefan4o » Чет 24 мар 2022 14:16


Няма да е в класа на Пасат, много ясно. Но има.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот fur1ous » Чет 24 мар 2022 14:54


safara88 написа:Няма как да налея 40к+ за употребяван "перфектен" автомобил и тук въобще не говорим за възможност на бюджета, а за това колко съм склонен да налея за такъв автомобил. Иначе 15к+ на тези 25 и отиваме на варианта с още едни 15+ за нова от магазина с пълна гаранция ( дори течността за чистачки), за каквато имам оферта в момента. Иначе предложенията до тук ме изгубиха още на първата снимка, но все пак благодаря за активността


Щом няма как да налееш толкова пари се примиряваш,че ще караш нисък клас кола и така :th_up


safara88
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 23 мар 2022 15:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот safara88 » Чет 24 мар 2022 15:08


https://konfigurator.volkswagen.bg/cc-b ... iant=STYLE


https://www.toyota.bg/new-cars/corolla- ... 5b&w=17234
Колко да е нисък тоя клас?
Но иначе се отклоняваме от темата.
Благодаря. :)


safara88
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 23 мар 2022 15:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот safara88 » Чет 24 мар 2022 15:12


Въпросния пасат очевидно не е опция. На въпрос за предложение за адекватен екземпляр отговора е еми купи си Дачия :). Пуснете една обява адекватна според вас и да мога да преценя дали си заслужава иначе просто си общуваме.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот fur1ous » Чет 24 мар 2022 15:43


Тойотата изобщо няма да я коментирам, че ще почна да псувам.

Но ще изкоментирам Taigo по следния начин, мислиш ли че кола която започва от 38242лв. (Taigo) може по някакъв начин да се сравни с кола която започва от 63493лв. (Passat), нали осъзнаваш от едното колко е спесено и изобщо не са в един клас.

Само като прочета това и ми става смешно сравнението.
The Taigo is based on the MQB A0 platform that also underpins both the Polo and the T-Cross.


Според мен първо реши дали искаш кола тип Polo, Golf, Passat или нещо по голямо.
Като решиш в кой сегмент е после може да предложим нещо


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот Vlad777 » Чет 24 мар 2022 16:05


Като гледам се търси Артеон, но в бюджет за Поло. Пасатът се явява нещо като компромисен вариант в тази схема.

Когато мои близки ме попитат за избор на автомобил им казвам следното като основни критерии за избор. Който ги е следвал до сега не съм чул да се оплаква след това. Аз също се водя точно по този списък:
1. Да се харесва конкретният автомобил и да отговаря на изискванията като ниво на оборудване и екстри;
2. Да е на макс 150 000 км., за да изкара няколко години и да не се налага да се движи на пътна помощ между сервизите;
3. Да има неоспорима сервизна история и не е била тоталка, сериозно ударена и разпъвана, крадена и т.н.;
4. Да е от марка, която има кой да обслужва - човек, на който имаме доверие;
5. Да не е от очевидно най-евтините обяви за модела, защото зад ниската цена винаги седят скрити проблеми.

Та колега, казваш, че няма да дадеш 40К за употребяван автомобил, но си готов да дадеш 25 К пак за такъв, но на незнайни километри и в незнайно състояние?!? Поговорка "Евтиното излиза скъпо" е онагледена хиляди пъти. Има и една друга за набиването на акъл, но няма да влизам в подробности. Всеки да си харчи парите както намери за добре...


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот alpinab » Чет 24 мар 2022 16:11


safara88 написа:Пуснете една обява адекватна според вас и да мога да преценя дали си заслужава иначе просто си общуваме.



Колега ето това, което каза, много ми хареса като сентенция.

Общо взето тук във форума сме много шарени с различни виждания коя кола си заслужава, коя не, коя е добре оборудвана, коя с добър мотор, коя била такси и т.н. и т.н.
Та в този ред на мисли, няма да получиш еднозначен отговор примерно 15 от 20 човека да ти кажат ето тази е твойта кола, отивай и я купувай.

Аз не съм критерии за правилен избор на кола и точната бройка, но винаги съм слушал само себе си в избора. Къде съм грешал, къде не.

А по темата, конкретната бройка Б8 с 1.6, НЕ става защото е с малкия мотор и на много километри, как и да е поддържана си е карана кола а пък 25К не са малко парици.

За тия пари, както са казали и по-горе няма как да стане Б8 хем на малко км. хем с логичните моторизации, хем да има и някоя друга екстра.
Ако съм на твое място, бих търсил запазен Б7 на малко км. и силна година. Има такива...та така...


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 24 мар 2022 16:29


той каран 250хил км ама иначе не става тоя мотор :Mr Green Fun


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот thanis » Чет 24 мар 2022 16:47


safara88 написа:Въпросния пасат очевидно не е опция. На въпрос за предложение за адекватен екземпляр отговора е еми купи си Дачия :). Пуснете една обява адекватна според вас и да мога да преценя дали си заслужава иначе просто си общуваме.


Колега, без да се обиждаш, но шанса да те залеем с обяви и ти магически да си харесаш е нищожен. Дай повече информация, трябва да се съсредоточим в някой основни неща и всичко друго да е бонус. Също така не си казал, дали последваща продажба ще е от значение, не си казал с какви експлоатационни разходи си склонен да се справиш. Както и основно къде и за какво ще се ползва.

Комфорта е субективен фактор, както и возията, вървежа, визията и т.н. Ние няма от къде да знаем твоите критерии и разбирания какви са. За мен примерно Шкода Рапид може да е напълно нормален автомобил, а за някой друг да е лагерна количка.

Както и при екстрите, особено при Пасат, там е бездънна яма в конфигурации. Някой може с нормален круиз контрол, някой не може без радара. Някой иска адаптивно окачване, някой може и на нормално да се вози. За един смесен разход от 9-11 литра е окей, за друг над 7 гори много. Има хора където искат спокойствие и търсят сигурни коли, има и такива където ремонтират и правят когато изникне нещо и не се притесняват от голям километраж. Виртуален кокпит, HEADS UP дисплей, 3 зонов климатроник, масаж и подгрев на седалките и т.н. и т.н. и т.н. Едни карат по 10к на година, други по 30+

Всяко нещо от изброените си оказва влияние на крайния избор.

Ако можеш да се примириш с по-нисък клас автомобил. Най-добрите оферти са коли на 3-5 години до 150к с нормални екстри. Примерно Пасата вози най-комфортно, но Октавията не вози 2 пъти по зле. Но не струва колкото Пасата.

Винаги в пазарната икономика ако следваш логиката, че другото е само с 20% по-скъпо и по-хубаво, в крайна сметка ще стигнеш до S класа, тръгвайки от Дачия Сандеро.

Бюджета е за това. Определя се и се спазва. Финансирането за покупка на автомобил над 20к лева, трябва да е изключително добре обмислено. Защото си носи рискове. Никак не е фън да си теглиш кредит за кола, да ти я откраднат и застрахователя да ти каже, ми сори пич, ма талона ти е останал в колата и не ти признавам полицата. Духай супата. Ама кредита ще си седи. Най-лесно се харчат пари, които нямаш.

Не казвам, че твоя случай е такъв, но е поредното нещо, което трябва да гадаем.

За жалост ако беше толкова просто, като да влезеш във форум и да те заринат с обяви и предложение и всичко да е цветя и рози, света щеше да е друг :) Успех и дай малко повече информация за себе си и нуждите/финансите, за да можем в крайна сметка да ти бъдем полезни.


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот mukot » Чет 24 мар 2022 17:45


tdi fen написа:каква е тази нова кола за 40к лв ,дачия или рено може би фиат ?

Шкода Октавия


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот netizen » Чет 24 мар 2022 18:11


Октавия? Нова за 40к лв? Освен да е с трицилндров мотор дето няма и две кенчета бира вместимост и с манивели за прозорците ...


safara88
Мнения: 19
Регистриран на: Сря 23 мар 2022 15:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - обява

Мнениеот safara88 » Чет 24 мар 2022 20:49


Приемам забележката че не съм бил по конкретен и ще се коригирам. За Варна ползвам електричка. Търся си автомобил за извънградско основно, но понеже тези пътувания са свързани с гмуркане, ски и други подобни развлечения имам нужда от пространство. И сега понеже ще се почне каква тойота, какво тайго, съм ги посочил като ценови диапазон щото видиш ли нови коли за 50 дето могат да им се свалят страничните прозорци нямало:)). За това пуснат обявата за румънския пасат. Държа на мултимедията, на подгрева на седалките, на камерата за задно виждане, на парктроника и т.н но не съм склонен да вкарам сума като за един нов що годе удачен автомобил, но естествено държа и на конфорта, но и на това да не ми създава проблеми. Почивните ми дни са изключително ускъдни и не бих искал да ги прекарвам по сервизи постоянно.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 169 госта