Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот telefunken » Чет 31 авг 2023 20:38


Хубави са си дните, поне за мен. Прикачвам снимка със становище от оторизиран сервиз на марката и цитат на ужилен клиент. Не, че нещо би и станало на колата от това, че реша сам да си сменя маслото. Или пък нещо друго (щото си го мога). Просто отпада частта от гаранцията, свързана с мотора:

"Ich war heute Ölwechsel in der Werkstatt.
Auf der Rechnung wird vermerkt.
Bei mitgebrachten Motoröl übernehmen wir für Folgeschäden keine Haftung."

IMG_9305.jpg




Потребителски аватар
mukot
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот mukot » Пет 01 сеп 2023 11:11


telefunken написа:Хубави са си дните, поне за мен. Прикачвам снимка със становище от оторизиран сервиз на марката и цитат на ужилен клиент. Не, че нещо би и станало на колата от това, че реша сам да си сменя маслото. Или пък нещо друго (щото си го мога). Просто отпада частта от гаранцията, свързана с мотора:

"Ich war heute Ölwechsel in der Werkstatt.
Auf der Rechnung wird vermerkt.
Bei mitgebrachten Motoröl übernehmen wir für Folgeschäden keine Haftung."

IMG_9305.jpg

Май започваме на спорим заради спорта. Това, че немския сервиз не поема гарация за масло, донесено от клиента по никакъв начин не означава, че ако си смениш маслото извън официалния сервиз ще ти падне гаранцията. Просто го правиш грамотно с ОЕМ филтър и никой в официалния сервиз няма да ти прави разследване. :flag_bulgaria


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот telefunken » Пет 01 сеп 2023 12:23


Тук си абсолютно прав, така е. Разследване се предприема единствено при рекламация от страна на клиента, като политиката на VW е стойността на ремонта да се прехвърли на него. Или по-голямата част от стойността. За да са достатъчно конкурентни, VW започнаха да работят като корейските и японски производители. Аз си смених маслото на 8000 км. в оторизиран сервиз, на 6-тия месец от покупката. За година направих почти 16 000 км и също мисля да си сменя сам маслото. Но не в сервиз, а у нас, чрез изпомпване. Филтърът ще си остане стария. Засега проучвам. Колата е перфектна, не очаквам проблеми с мотора и не мисля, че някой ще се занимава с LOG файлове, за да си губи времето. Следващата година се пада официалната смяна на маслото и сервиз.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Ивайло Димов » Пет 01 сеп 2023 12:31


Проблема е ако по някаква причина надай си боже стане фал с ДВГ поради производствен дефект (винаги има такъв вариант) Дали някой съвестен инжинер няма да поиска да разбере какво се е случило .И тогава увисваш като прани гащи на дърта реститутка насред Витошка.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8296
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Stivi » Пет 01 сеп 2023 15:14


Тоест, има датчик който и при изгасен двигател записва някъде, че мотора е бил без масло /ако го дръпнеш с машина/, защото ако не мен ми се наложи да сменям "нелегално" маслото на гаранционен двигател, ще го източа с помпа и няма да пипам филтъра, все пак той спокойно може да изкара 30 000 км.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Кайзен » Пет 01 сеп 2023 15:54


telefunken написа:Просто отпада частта от гаранцията, свързана с мотора:

"Ich war heute Ölwechsel in der Werkstatt.
Auf der Rechnung wird vermerkt.
Bei mitgebrachten Motoröl übernehmen wir für Folgeschäden keine Haftung."

IMG_9305.jpg

Такава бележка в една фактура няма никаква стойност. При смяна на масло могат да бъдат използвани всички масла, които са вписани в актуалния лист с позволени за употреба масла.
Това, че Sabid Ahmetasevic от Autohaus Reibersdorfer в 5280 Braunau (Австрия) е написал някакъв коментар, не означава че гаранцията отпада.


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот telefunken » Пет 01 сеп 2023 21:37


Ивайло Димов написа:Проблема е ако по някаква причина надай си боже стане фал с ДВГ поради производствен дефект (винаги има такъв вариант) Дали някой съвестен инжинер няма да поиска да разбере какво се е случило .И тогава увисваш като прани гащи на дърта реститутка насред Витошка.

Евентуален фабричен проблем с мотора би се появил с 80 % вероятност през първите 100 часа работа. След това вероятността рязко намалява, така че рискът го намирам за приемлив. Освен това, за прекалено любопитните има лекарство. Има и съд.

Кайзен написа:Такава бележка в една фактура няма никаква стойност. При смяна на масло могат да бъдат използвани всички масла, които са вписани в актуалния лист с позволени за употреба масла.
Това, че Sabid Ahmetasevic от Autohaus Reibersdorfer в 5280 Braunau (Австрия) е написал някакъв коментар, не означава че гаранцията отпада.

Тези сладки приказки са за пред някой европейски съд, стига тамошния колега да си е направил правна застраховка. И на мен би ми станало интересно, какво решение би издал австрийски или немски съд. У нас в прав текст ми съобщиха, че гаранцията отпада. По-нататъшните дискусии у нас вероятно биха били ползотворни при арменския поп.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Кайзен » Съб 02 сеп 2023 9:50


Има достатъчно решения на съдилища из Германия, в които се намира следния текст:
konnte nicht nachweisen, dass das falsch verwendete Öl tatsächlich den Motorschaden verursacht hat. Nach Ansicht des Gerichtes müsse ein nicht zugelassenes Öl nicht automatisch zum Motorschaden führen

Превод:
"не можеше да се докаже, че неправилно използваното масло действително е причинило повредата на двигателя. Според съда неодобреното масло не води автоматично до повреда на двигателя."

А тук става дума дори за масло, което е одобрено от производителя.

Няма никакво значение, какво казва един механик или една фирма като коментар в някаква фактура. Като/ако се стигне до гаранционен случай, то се правят експертизи, на базата на които се взема решение дали гаранцията е валидна или не. Ако двете страни не се разберат, то се стига до съд и там страната, която отказва гаранцията трябва да докаже причините за отказа. И понеже българския съд е "арменския поп", то доста хора вече си търсят правата в Европейския съд и сумите, които България трябва да заплати в резултат на решенията на съда се увеличават всяка година.


Потребителски аватар
mukot
Мнения: 321
Регистриран на: Чет 26 дек 2013 22:28
Автомобил: VW T-roc FL + Honda Civic Sport
Двигател: DXDB - 2023 + eHEV - 2024
Местоположение: София

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот mukot » Съб 02 сеп 2023 21:06


Кайзен написа:Има достатъчно решения на съдилища из Германия, в които се намира следния текст:
konnte nicht nachweisen, dass das falsch verwendete Öl tatsächlich den Motorschaden verursacht hat. Nach Ansicht des Gerichtes müsse ein nicht zugelassenes Öl nicht automatisch zum Motorschaden führen

Превод:
"не можеше да се докаже, че неправилно използваното масло действително е причинило повредата на двигателя. Според съда неодобреното масло не води автоматично до повреда на двигателя."

А тук става дума дори за масло, което е одобрено от производителя.

Няма никакво значение, какво казва един механик или една фирма като коментар в някаква фактура. Като/ако се стигне до гаранционен случай, то се правят експертизи, на базата на които се взема решение дали гаранцията е валидна или не. Ако двете страни не се разберат, то се стига до съд и там страната, която отказва гаранцията трябва да докаже причините за отказа. И понеже българския съд е "арменския поп", то доста хора вече си търсят правата в Европейския съд и сумите, които България трябва да заплати в резултат на решенията на съда се увеличават всяка година.

Абсолютно точно казано. Затова нашите официални сервизи просто плашат хората, за да заработват /ако мине номера/, но стигне ли се до проблем и клиента си знае правата, бързо отстъпват.


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот telefunken » Нед 03 сеп 2023 9:19


Мукот, отстъпват бързо, ако колата не е фирмена или на лизинг. Това е много важно. Моята си е лична, така че наистина мога да си сменям маслото у нас толкова пъти, колкото си поискам, без особено да се притеснявам. Но не така стоят нещата с повечето колеги. А съдебните дела са свързани с много загубено време и разходи. Затова и дискутираме тук този проблем.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Кайзен » Нед 03 сеп 2023 11:18


Всъщност няма никакъв проблем..
Просто ти се опита да въведеш в заблуда, че използването на друго масло освен "оригиналното", води до "отпада частта от гаранцията, свързана с мотора" и въведе дори "ужилен клиент". Всъщност няма такова нещо, а просто някой се опитва да разпространява страх. А страхливите потребители такива неща им стигат, за да се откажат от по-добра грижа към собствеността си.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 03 сеп 2023 11:39


Никой официален сервиз няма да откаже да ползва масло на клиента ако то е в списъка с одобрени официално в erWin ,та дори и Приста да е .Но тук реално автора се чуди дали да сменя сам масла и филтри извън сроковете описани в сервизното обслужване ,дали в сервиза при последващо обслужване биха разбрали за подобна манипулация и дали няма да откажат гаранция .Ами ако колата е лизингова и стане така ,че се разбере и докаже ...дали лизингодателя няма да си прибере колата заради нарушаване на условията по договора,ами ако остава 1 година до изплащане на лизинга ......доста неизвестни има в уравнението ,които биха спряли всеки ентусиаст от тематична художествена самодейност .

Датчика в картера е доста сложен ,на съседите Кодиака отказа да запали заради ниско ниво на масло .На борд компютъра показваше с червен надпис за нужда да се долее ,та все си мисля че има начин да се разбере ако някой неоторизиран пипа по колата .Съвременните коли доста поумняха :th_up


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Zdravko Zankov » Нед 03 сеп 2023 14:00


За сметка на потребителите.


telefunken
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 26 юни 2022 20:15
Автомобил: VW T- Roc Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF 2023

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот telefunken » Нед 03 сеп 2023 22:01


Кайзен написа:Всъщност няма никакъв проблем..
Просто ти се опита да въведеш в заблуда, че използването на друго масло освен "оригиналното", води до "отпада частта от гаранцията, свързана с мотора" и въведе дори "ужилен клиент". Всъщност няма такова нещо, а просто някой се опитва да разпространява страх. А страхливите потребители такива неща им стигат, за да се откажат от по-добра грижа към собствеността си.

Всъщност, вероятно имаш проблем с функционалната грамотност. Никъде не съм писал, че използването на друго масло освен "оригиналното", е проблем. Що за глупост? На мен ми предложиха 2 вида масло в оторизирания сервиз и аз избрах два пъти по-евтиното. Условието беше да е тяхно, а не донесено от мен, за да нямампроблем с гаранцията. Страх разпространяват само политическите пропагандатори. Аз изнасям само факти. За страхливи потребители има обществен транспорт, билетчетата са със застраховка.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: Мнения за Volkswagen T-roc 1.5 TSI OPF 2022 бензин

Мнениеот Кайзен » Пон 04 сеп 2023 10:25


Преминава се към лични нападки, а това не е добре.. Аз се оттеглям, и като за последно ще напиша, че ни къде не съм написал, че ти си написал - "че използването на друго масло освен "оригиналното", е проблем".
Всички думички в предишния ми пост между символите - "" - са цитати от твои менния. Виж какво точно си написал, когато постна снимката с фактурата от австрийския сервиз. После виж аз какво написах. Интерпретацията си остава също твоя. Успех!



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 161 госта