Избор на двигател за голф 5

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4252
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот tdi fen » Нед 19 ное 2023 17:49


мисля че имат ESP съответно има си бутон
скоростна кутия ,ремонта е скъп труд и части над 1000 лв малко майстори се хващат ,а да намериш втора употреба е приключение причината ,че са много търсени
ремонт на двигателя ,ако подлежи на такъв (ако е каран дълго време с проблема може блока да заминал )
ремонт излиза около 1500-2000 лв,може и повече зависи от частите какво се сменя и цената на труда, като цяло личното ми мнение не си заслужава все пак говорим за 15 + годишен автомобил




Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот eng » Нед 19 ное 2023 17:54


Дилемата приключи - благодаря за конкретното мнение и неговото парично изражение. Голф няма да е, не, че е лоша кола - напротив, но ще я взема примерно за 5, газова уредба и базово обслужване ще легнат общо на 2к. става 7 и после още 3к минимум за ремонт с неясен край...........не е за мен тази схема.А да го намеря на реални под 200к.км е химера, пък и не е ясно как е поддържан и каран за това време (както със всяка друга кола разбира се).
tdi fen - благодаря още веднъж за съвета.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот stefan4o » Нед 19 ное 2023 18:04


И аз мисля, че няма как да се вместиш в 1200лв. По-скоро може само за труд да стигнат, евентуално.
Като си купих Сандеро 1.2 75 коня си викам - е, какво толкоз.... Ама е мъка извънградското. А то е по-леко от Мк5 поне с 250кг.Само заради това я махнах и повече астматик няма да си купя, освен ако жената не вземе книжка за из града да търкаля. Затова и попитах дали за градско каране се гласи.
Като слеза от Сандерото и се кача на Джетата 1.6 карбуратор, втората ми се струваше като ракета ;)


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот eng » Нед 19 ное 2023 18:18


да де, ама Сандерото е колко години по-ново от джетата, ясно, че салона и пространството и всичко е по-качествено в джетата (ако говорим за вторите джети 90-92), но старото си е старо.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот stefan4o » Нед 19 ное 2023 18:34


Говоря за динамиката. Джетата я карам на газ, Сандерото го карах на бензин. И двете тежат еднакво.
Дадох за пример слаб мотор. Карал съм и 1.4 но в Логан - малко по-жив е от 1.2, но и той при 120-130 започва да малее. Аз лично ако държа само и единствено на Голф Мк5 бих взел дизел. Ама те пък са убити от каране.
Бензинов Меган може би не е лош вариант, ако това е алтернативата. Бензинов Форд също.
Според мен обмисли и разгледай и други алтернативи преди да купиш колата. Освен ако не е спешно, но спешните покупки често носят лоши изненади.
Ослушвай се за кола от приятел/познат, която да не е нов внос. Според мен е по-добър вариант от някой джамбаз.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот eng » Нед 19 ное 2023 18:57


Напълно съм съгласен с мнението ти.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 19 ное 2023 19:10


eng написа:Дилемата приключи - благодаря за конкретното мнение и неговото парично изражение. Голф няма да е, не, че е лоша кола - напротив, но ще я взема примерно за 5, газова уредба и базово обслужване ще легнат общо на 2к. става 7 и после още 3к минимум за ремонт с неясен край...........не е за мен тази схема.А да го намеря на реални под 200к.км е химера, пък и не е ясно как е поддържан и каран за това време (както със всяка друга кола разбира се).
tdi fen - благодаря още веднъж за съвета.



За мен няма лош двигател а има зле поддържан. Обаче не разбирам защо смятате пари за някакви ремонти дето може изобщо и да не се наложи да ги правите :eek


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 292
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот tonkogtd » Нед 19 ное 2023 19:47


Голф 5 ли се търси задължително?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот stefan4o » Нед 19 ное 2023 19:55


dontaskdontsay написа:За мен няма лош двигател а има зле поддържан. Обаче не разбирам защо смятате пари за някакви ремонти дето може изобщо и да не се наложи да ги правите :eek

Принципно си прав. Но то, какво има да му се поддържа на един двигател? Мисля си, че навременната смяна на консумативите е достатъчна? Или има друго, което ми убягва?


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот eng » Нед 19 ное 2023 20:18


dontaskdontsay написа:
eng написа:Дилемата приключи - благодаря за конкретното мнение и неговото парично изражение. Голф няма да е, не, че е лоша кола - напротив, но ще я взема примерно за 5, газова уредба и базово обслужване ще легнат общо на 2к. става 7 и после още 3к минимум за ремонт с неясен край...........не е за мен тази схема.А да го намеря на реални под 200к.км е химера, пък и не е ясно как е поддържан и каран за това време (както със всяка друга кола разбира се).
tdi fen - благодаря още веднъж за съвета.



За мен няма лош двигател а има зле поддържан. Обаче не разбирам защо смятате пари за някакви ремонти дето може изобщо и да не се наложи да ги правите :eek

Определено не съм съгласен - ако има конструктивни грешки/дефекти - каквото и да поддържаш, няма оправяне и пак ще иде за ремонт, противоположен случай - бил съм свидетел на тотално занемарена кола и респективно двигател откъм поддръжка, масло се сменя когато се присети собственика и т.н. мотора вече подминава 750 хиляди.


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот eng » Нед 19 ное 2023 20:20


tonkogtd написа:Голф 5 ли се търси задължително?


да, много ми допада, много логичен автомобил, дизайна ми харесва, като габарити също - не се интересувам от Ауди А3,Сеат Леон или Форд, ако не се намери читав Голф най-вероятно ще е Меган, въпреки, че Голфа ми е на сърце, но ..................с тия дефекти, дизел в никой случай - карам само на газ.


Потребителски аватар
tonkogtd
Мнения: 292
Регистриран на: Съб 04 май 2013 12:14
Автомобил: Golf GTD Polo GTI
Двигател: JR-1991 BJX-2006
Местоположение: Ямбол

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот tonkogtd » Нед 19 ное 2023 20:30


Читав бензинов мотор в Голф 5,който е MPI,няма.Купето е тежко,на газ стават.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот dontaskdontsay » Нед 19 ное 2023 22:59


stefan4o написа:
Така е, и всички знаем че италианците не се славят с добрата поддръжка. Не че другите са цвете. Нали и моя е от Германия пък изпи 25л масло :mhihi


eng написа:

По скоро едни мотори са дуракоустойчиви а пък други по нежни :smile.

Затова аз си държа на мнението че обслужваш ли го навреме и не го тормозиш излишно, то той ще те слуша дълго време.

Приема ли се за дефект даден проблем при автомобил на 15+ години и 200-300к км?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот stefan4o » Нед 19 ное 2023 23:06


Стефан от Елбатрон беше писал из форума доста дълго и подробно обяснено с обосновка, защо 1.6 са проблемни мотори. :th_up Немалко са му минали през ръцете, предполагам


Потребителски аватар
eng
Мнения: 1073
Регистриран на: Пет 16 фев 2007 23:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бг

Re: Избор на двигател за голф 5

Мнениеот eng » Пон 20 ное 2023 2:00


dontaskdontsay написа:
stefan4o написа:
Така е, и всички знаем че италианците не се славят с добрата поддръжка. Не че другите са цвете. Нали и моя е от Германия пък изпи 25л масло :mhihi


eng написа:

По скоро едни мотори са дуракоустойчиви а пък други по нежни :smile.

Затова аз си държа на мнението че обслужваш ли го навреме и не го тормозиш излишно, то той ще те слуша дълго време.

Приема ли се за дефект даден проблем при автомобил на 15+ години и 200-300к км?

Факта, че до момента един не се изказа положително за 1,6 на мен ми говори доста, жалко защото другите за да станат на газ се изисква доста по-сериозна сума.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 170 госта