Покупка на автомобил vw tiguan 2.0 tsi 200k.c. 4х4 автоматик

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Iliq.M
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 22 апр 2023 7:44
Автомобил:
Двигател:

Покупка на автомобил vw tiguan 2.0 tsi 200k.c. 4х4 автоматик

Мнениеот Iliq.M » Съб 22 апр 2023 7:54


Здравейте , мисля да ставам собственик на vw tiguan 2.0 tsi 200k.c. 4х4 автоматик . Ако може малко помощ и съвети за автомобила . Ще съм благодарен.




Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Покупка на автомобил vw tiguan 2.0 tsi 200k.c. 4х4 автоматик

Мнениеот dobrin » Нед 23 апр 2023 10:12


Предполагам, че става въпорс за първото поколение Тигуан, като се има предвид двигателя. Тези двигатели страдат от някои проблеми, но ако се поддържа правилно и навреме може да се експлоатира дълго. Има добра динамика, но и съответстващия на бензинов автомобил висок разход. Трудно (и скъпо) става на газ.
Основни проблеми са:

1. Повредени запалителни бобини
2. Повишен разход на масло
3. Теч от корубата на термостата
4. Дефектирала водна помна
5. Натрупване на нагар около всмукателните клапани
6. Разтеглени вериги
7. Слаби и износващи се PCV (Positive Crankcase Ventilation) клапани

Като основен недостатък на първото поколение на Тигуан може да се посочи сравнително ограниченото място в сравнение с някои конкуренти, но качеството на материалите и сглобката според мен компенсират това. Окачването е здраво.

Автоматичните DSG скоростни кутии искат също своевременна поддръжща и навременна смяна на масло, като в някои случаи, макар и сравнително рядко, се наблюдава дефекти в мехатрониците, а след по-голям пробег се налага и подмяна на съединителите.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 37 госта