Слаби места на Golf 6?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Слаби места на Golf 6?

Мнениеот Никола.Веселинов » Вто 04 юли 2023 22:14


Здравейте,

Потърсих теми/мнения, но не намерих... Ако има подобна тема, съжалявам.

След няколко дни ще ходя да гледам golf 6 automatic 2.0 140 и искам да попитам къде да обърна повече внимание? Очевидно дали купуваш 2005 BMW E60 или 2012 VW Golf винаги си остават нещата като да пробваш всички прозорци, чистаки, мигачи, подгреви, фарове, запалки и пр., да покарам през всички предавки, да вдигне до 90 градуса (и да се надяваме да не подмине :D ) и т.н.

Въпроса ми е дали имат слаби места за ръжди или да тече нещо или да се чупи или каквото и да е?

Благодаря!




Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Слаби места на Golf 6?

Мнениеот Никола.Веселинов » Сря 05 юли 2023 15:20


Колеги, никой ли не може да каже нещо по темата? :(


Irnik
Мнения: 90
Регистриран на: Съб 08 апр 2023 22:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Слаби места на Golf 6?

Мнениеот Irnik » Сря 05 юли 2023 15:24


Най важно е купето /най скъпо и трудно се поправя/ . Проверява се за ръжда /най вече калниците и прага пред предната врата/. След това двигателя /на моята проверих компресията , носех си прибор / . Провери и окачването /аз имах счупена пружина в горния край / , не я забелязах , в къщи ги смених и двете . Не е болка за умиране , но е неприятно . Ние караме стари коли затова още след покупката трябва да се свали главата /задължително нови сегменти , биелни лагери , основни ако е нужно , гумички клапани / . По окачването задължително нови носачи , шарнири , тампони , амортьосори , пружини . Ще ти излезе 2-3 хил. лева повече , но после ще си караш спокойно и няма да си абонат на сервизите . Ако можеш сам да си правиш ремонтите е по малко от 2000 лева . 2000 та година купих Рено19 на 10 години , нямаше компресия , разглобих го и направих описаното /доскоро тая кола вървеше . Бората , която купих 2013 та имаше компресия , реших че всичко е наред и 2018 та година задра разпределителния вал , да не описвам колко ремонти и пари струваше това . Това е според мен , ти ще решиш какво да правиш .


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Слаби места на Golf 6?

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 05 юли 2023 18:44


Двигател се отваря при необходимост, а не профилактично. Ма секи моа се троши парите къ сака.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Слаби места на Golf 6?

Мнениеот alpinab » Сря 05 юли 2023 21:28


Голф 6 2ка автомат е стара и износена кола. Ако някоя налична такава бройка има на пазара под/около 200К доказуеми ще е на висока цена, която едва ли ще извадиш.

Пропусни такива коли ако искаш да караш а не да правиш и си търси Голф 6 с бензин 1.6/102 на ръчна кутия. Мъртвец, но поне няма драми, които да те извадят от финансовото равновесие.


А за купето, където каза колегата горе съм напълно съгласен.


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Слаби места на Golf 6?

Мнениеот Никола.Веселинов » Сря 05 юли 2023 22:31


@Irnik благодаря за отговора, огледах я и откъм ръжди беше наред, очевидно мотор не сме отваряли, но превключването на скоростите беше доста плавно, върви на изтребител, не скърца, не трака, изглежда си е в добро състояние колицата.

@alpinab как успя да опишеш всичко, което най-малко харесвам в тази кола :D
1. Ръчни скорости - никога повече
2. Бензин без газ - thanks, but no thanks
3. 100 коня труп, сериозна стъпка надолу от сегашния ми Golf 4

Ако бих гледал бензин, то ще е 1.4 TSI, 122ката, но моето мнение е, че ако колата е с автоматични скорости за шофьора е долу-горе все тая ... Поне дизела си има турбо и си върви хубаво :)


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Слаби места на Golf 6?

Мнениеот gogogo79 » Чет 06 юли 2023 3:10


Aко ще се взема 122 коня бензин е добре да има яснота и някакво доказателство , кога му е сменяна ангренажната верига. Другата червена лампичка ,ако ще автомат е dsg кутията на този двигател !


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Слаби места на Golf 6?

Мнениеот Никола.Веселинов » Чет 06 юли 2023 9:13


gogogo79 написа:Aко ще се взема 122 коня бензин е добре да има яснота и някакво доказателство , кога му е сменяна ангренажната верига. Другата червена лампичка ,ако ще автомат е dsg кутията на този двигател !


Ангренажа ако не се скъса в движение той винаги може да си се подмени и дори не е ЧАК токова скъп ремонт.
Кутията (7-степенната, която е в 1.4 TSI) знам, че е с много лоша слава, не се ремонтира, директно се подменя, то няма "нови", взимаш друга на 300000 км и така не знам до кога ... Иначе докато е здрава съм чувал, че е хубава кутия - икономична, плавно превключва, всичко супер...


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Слаби места на Golf 6?

Мнениеот 777 » Чет 06 юли 2023 10:46


Никола.Веселинов написа:@alpinab как успя да опишеш всичко, което най-малко харесвам в тази кола :D
1. Ръчни скорости - никога повече
2. Бензин без газ - thanks, but no thanks
3. 100 коня труп, сериозна стъпка надолу от сегашния ми Golf 4

Точно за газ е тоя двигател - затова се коментира.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Слаби места на Golf 6?

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 06 юли 2023 14:05


:th_up

Малко се преекспонира с тези 7 степенни DSG ,брат ми я лашка като такси в Шкода Рапид .Купи колата на 1 година на 60 000 от холандски застрахователи /беше блъсната леко отзад-броня и 5-та врата / взе я на тъмно без да му дадат да я види на живо ,квото е видял по снимки .Колата е вече на 300 хил близо и кутията си е безпроблемна ,всичко зависи от обслужването и качественото масло за кутията .


А по темата кви слаби места може да има на една дизелова кола на 10+ години ......проблеми от всякакво естество ,дюзи,ЕГР ,ДПФ ,ръжда при отводнителните канали между прага и калника ,кутията ако е обслужвана на време едва ли ще е проблем.Маховик може да се обади .


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Слаби места на Golf 6?

Мнениеот Никола.Веселинов » Чет 06 юли 2023 14:26


@Ивайло Димов благодаря за мнението! :)
В автомобилния свят много често нещата се свеждат до "ако се обслужва добре, ХХХХХХХ не е задължително лошо/чупливо/калпаво" :)


gogogo79
Мнения: 255
Регистриран на: Пон 02 яну 2017 1:24
Автомобил: Kia Ceed x-ecutive
Двигател: 1600 126 hp 2010 year
Местоположение: Варна

Re: Слаби места на Golf 6?

Мнениеот gogogo79 » Чет 06 юли 2023 14:41


Ивайло Димов написа::th_up

Малко се преекспонира с тези 7 степенни DSG ,брат ми я лашка като такси в Шкода Рапид .Купи колата на 1 година на 60 000 от холандски застрахователи /беше блъсната леко отзад-броня и 5-та врата / взе я на тъмно без да му дадат да я види на живо ,квото е видял по снимки .Колата е вече на 300 хил близо и кутията си е безпроблемна ,всичко зависи от обслужването и качественото масло за кутията .


А по темата кви слаби места може да има на една дизелова кола на 10+ години ......проблеми от всякакво естество ,дюзи,ЕГР ,ДПФ ,ръжда при отводнителните канали между прага и калника ,кутията ако е обслужвана на време едва ли ще е проблем.Маховик може да се обади .

Шкода Рапид е модел от времето на Голф 7. Кутията е обновена и подобрена. Понеже се бях интересувал от Audi A3 8V , изгледах доста руски видеа и там го твърдят същото ,че няма драми с кутията нито с по- новите tsi, които са Euro 6 , но това са коли от други години и цените нямат общо с Golf 6.


Потребителски аватар
simo7
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 20:15
Автомобил: Джета
Двигател: 2012г
Местоположение: Бургас

Re: Слаби места на Golf 6?

Мнениеот simo7 » Чет 06 юли 2023 17:20


Ивайло Димов написа::th_up

Малко се преекспонира с тези 7 степенни DSG ,брат ми я лашка като такси в Шкода Рапид .Купи колата на 1 година на 60 000 от холандски застрахователи /беше блъсната леко отзад-броня и 5-та врата / взе я на тъмно без да му дадат да я види на живо ,квото е видял по снимки .Колата е вече на 300 хил близо и кутията си е безпроблемна ,всичко зависи от обслужването и качественото масло за кутията .


А по темата кви слаби места може да има на една дизелова кола на 10+ години ......проблеми от всякакво естество ,дюзи,ЕГР ,ДПФ ,ръжда при отводнителните канали между прага и калника ,кутията ако е обслужвана на време едва ли ще е проблем.Маховик може да се обади .

За кутията със сухите съединители ли говорите? От фолсваген ми казаха ,че не се обслужва,но гледах видеа при руснаците и препоръчително да се сменя.На едното място са 2 литра,и на другото място 1 литър.Имат от къде да се източва,но се вкарва с шприц отгоре през много малки отвори.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Слаби места на Golf 6?

Мнениеот Ивайло Димов » Чет 06 юли 2023 20:17


Да за нея .Няма как да е вечно това масло ,хубаво е да се сменя .


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Слаби места на Golf 6?

Мнениеот StS » Пет 07 юли 2023 19:27


За DSG може да се твърди че става по дълговечна с моделите от 16та и нагоре...



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 197 госта