Мнения и помощ за закупуване на VW Tiguan

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Николай Василев
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 10 юли 2023 12:56
Автомобил: WV Golf 4 1 6 16V
Двигател: ATN 2000

Мнения и помощ за закупуване на VW Tiguan

Мнениеот Николай Василев » Нед 30 юли 2023 15:31


Здравейте, колеги. Предстои ми закупуване на Фолскваген Тигуан. Бюджет - до 16 000 лв. Моля, за Вашата помощ и компетентни мнения, поради факта, че съм пълен лаик на тази тема, относно това дали да е бензин или дизел, коя година да е - предполагам, че при този бюджет трябва да е поколение 1 - за следващо няма да ми стигнат силите, какъв двигател да е - конски сили и прочие, какво трябва да гледам при закупуването му, колко кубика да е, дали от България да се купи или от чужбина, както и всякакви други съвети относно Тигуана, за които съм пропуснал да напиша. Колата ще се ползва постоянно, както за градско шофиране, така и за пътуване по магистрали - Пловдив - София - Пловдив - най-често - един или два пъти в седмицата, а също и един път в месеца до Бургас. Благодаря Ви предварително за положените усилия и дадените съвети. За мен ще бъдат безценни. Също така дали ако е бензин, може да се сложи газова уредба, без това да създава проблеми.

тел. за връзка: 0898588776 - Николай Василев




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Мнения и помощ за закупуване на VW Tiguan

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 30 юли 2023 16:31


Аз бих търсил 2.0 tdi 140 или 170 к.с ,ръчна скоростна кутия и 4х4 .Бензиновите ДВГ в Тигуан 1 са 1.4 tsi и 2.0 tsi ,и двата са с ангренажна верига като от 1.4 има доста повече отрицателни отзиви .При дизела проблемите са в периферията -DPF ,дюзи ,ЕГР ,турбина .Квото и да избереш ,преди да я купиш я закарай в сервиз за детайлен оглед и диагностика .Но си приготви поне още 3-4 000 за обслужване ,и непредвидени ремонти ,все пак тия коли са на по 15 години.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4253
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Мнения и помощ за закупуване на VW Tiguan

Мнениеот tdi fen » Пон 31 юли 2023 13:12


моята препоръка е да потърсите от Германия,но държат висока цена, ако ви я докара фирмс ще трябва да си подготвите около 2500лв за услугата, транспорт регистрация еко такса аз също бих търсил дизел след 2010г желателно от първи собственик със сервизна история


Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнения и помощ за закупуване на VW Tiguan

Мнениеот dobrin » Пон 31 юли 2023 13:55


За този бюджет извън България е почти невъзможно. Само трапспортът ще отнеме 10 % от цената.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4253
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Мнения и помощ за закупуване на VW Tiguan

Мнениеот tdi fen » Пон 31 юли 2023 14:01


Може да се вземе за 6.5-7к евро разходите за транспорт услугата регистрация еко такса са около 2500 лв няма да е натрупана с екстри, може да има и някоя друга забележка ,но като цяло ще читава



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 199 госта