Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот DoH_KuXoT » Пет 08 сеп 2023 22:36


Стига с тия 12кокала аз карах 120хил км Пасат В5.5 на 17" 225/45 и смених един тампон на десен долен заден носач и два кормилни накрайника -външни. След мен го караше баща ми, сега братовчеда, добавени още 50хил км без да има нужда от смяна на нещо по окачването. Сменяте всяка година защо слагате комплекти от 300лв и сменяте всичко защо майсторите Ви не могат да определят кое тропа...




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот fur1ous » Пет 08 сеп 2023 23:45


railfan написа:Гледайте го от хубавата страна.
За разлика от Б5/5.5, които имат 12 кокала които сменяш поне веднъж годишно заради нашите хубави пътища, то при Б6 и нагоре този проблем го няма с големият троен носач. Имаш едни биалетки и тампони на носача за подмяна, което е много по - евтино и
бързо отколкото да сменяш цяло окачване. :mhihi


Готино е викаш, да караш с окачване като на голф 3ка, ама сложено на кола 2021г. Която претендира за почти премиум и се сравнява с Audi A4 :mhihi , да ама не.
Аз от т'ва окачване съм сменил 2 биалетки за сега. :mhihi и смея да твърдя, че е доста здраво, щото хич не го пазя.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот railfan » Съб 09 сеп 2023 7:58


Не съм останал с това впечатление. На софийските дупки за 3 години един път цяло окачване TRW на А4 Б5 и още веднъж биалетки и кормилни накрайници. Оригиналното окачване смъкнах, сам съм си го сменял и съм натягал точно толкова колкото е по Нютон-метри в книжката.
За 2 г на пасата Б6 сега - 4 биалетки и няма други тропаници. Това са моите впечатления, не ангажирам никого с тях. Иначе за комфорта е ясно кое вози по - меко и приятно, но на нашите пътища….


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот Vlad777 » Съб 09 сеп 2023 8:18


Има достатъчно теми за B5. Мисля че всеки, който е карал такъв Пасат знае, че читави носачи не се сменят. На моя бивш, който вече е на 20 години и на 300 000 има сменени 3-4 носача до момента.

Но да се върнем на темата - авторът нещо не се включва - да каже към какъв автомобил и бюджет се е ориентирал.


Pesho93
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 10 сеп 2023 11:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот Pesho93 » Нед 10 сеп 2023 11:47


Здравейте! Аз също съм се насочил към В8 и от известно време постоянно прехвърлям обявите и нищо не си харесвам по моите параметри. Вчера ми попадна този: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=tpyenw но Плевен ми е далеч и се чудя какво ви е мнението?


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот railfan » Пон 11 сеп 2023 9:14


Екстериорно е ОК, вътре е малко позахабена, съмнявам се да са тези километрите.
На част от снимките обаче се вижда друго - на една част от тях се вижда светещ Check engine лампата, а на други(вкл и на тази на таблото) - лампата е изгаснала(най-вероятно е чистена грешката по време на снимките).
Другото, което забелязвам на всички снимки, че оборотите стоят на 1000 постоянно и това като го събереш с горното ми изречение, с голяма доза успех мога да предположа, че тази кола има проблем с DPF и съответно влиза в регенерация постоянно. Което пък е още една препратка към нереалните километри.
С две думи бих я пропуснал.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот fur1ous » Пон 11 сеп 2023 9:38


Очевадно току-що е запалена, на колко оборота очакваш да е, не може да се съди по една снимка.
От тези снимки в обявата нищо не може да се каже, колата трябва да се види на живо, единственото което виждам аз е че отзивите за тази Автокъща в google не са особено добри.


Pesho93
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 10 сеп 2023 11:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот Pesho93 » Пон 11 сеп 2023 10:29


Благодаря ви колеги! Просто случайно видях обявите за тази и за почти идентична кола в същата автокъща за същите пари и реших да питам хора, по-навътре в нещата.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот railfan » Пон 11 сеп 2023 12:10


fur1ous написа:Очевадно току-що е запалена, на колко оборота очакваш да е, не може да се съди по една снимка.
От тези снимки в обявата нищо не може да се каже, колата трябва да се види на живо, единственото което виждам аз е че отзивите за тази Автокъща в google не са особено добри.


Миииии...не очаквам да свети check engine лампата - загледай се, че на някои снимки свети. Също не очаквам на току - що запалена кола да държи тези обороти, в момента времето навън не е студено, за да ги държи даже и да палиш сутринта в 7 ч на 10 гр(това е в момента сутрин, допреди няколко дни градусите бяха 15+, а и снимките не са правени в 7, гарантирам ти). Също обърни внимание на снимката, на която е таблото, че температурата е отлепила над 50 и оборотите пак са тези - така че, категорично, не трябва да има такива обороти. Естествено, може и да е заради слабо зареждане...но, както сам каза, трябва да се види на живо и да се прецени, просто моята хипотеза за DPF-а в комбинация с check-a е по-вероятна.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4250
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот tdi fen » Пон 11 сеп 2023 13:17


Поискай италианския Рег номер в този сайт https://localhost/web/portale-automobil ... -revisione
излиза кога е минал последно преглед и на какви километри


Pesho93
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 10 сеп 2023 11:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот Pesho93 » Пон 11 сеп 2023 17:48


Мерси колега, но линка можеш ли да провериш, защото не работи?


Потребителски аватар
lvaskov
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 17 юни 2022 12:45
Автомобил: VW Taigo Style DSG
Двигател: 1500 TSI OPF DXDB 2023

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот lvaskov » Вто 12 сеп 2023 9:28


Pesho93 написа:Мерси колега, но линка можеш ли да провериш, защото не работи?


Верния линк е https://www.ilportaledellautomobilista.it/web/portale-automobilista/verifica-ultima-revisione


Pesho93
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 10 сеп 2023 11:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот Pesho93 » Нед 17 сеп 2023 17:01


Здравейте! Не знам дали е правилната тема да питам, но за да не отварям нова все пак ще пиша. 1.6 TDI достатъчно мощен ли е за пасат B8? Изнемогва ли когато е натоварен или се държи добре?


diss
Мнения: 19
Регистриран на: Съб 08 яну 2011 1:00
Автомобил: Passat B8
Двигател: 2_0 TDI

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот diss » Сря 10 яну 2024 14:53


Здравейте, харесал съм един Пасат Б8 2019. Искам да го мина все пак и през някой качествен сервиз/човек в София. Може ли да препоръчате някой, който разбира, знае какво да гледа и ще свърши работа?

П.П. Флийт ауто са заети и в близките 2 седмици нямат възможност.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Passat B8 - за какво да внимаваме при покупка?

Мнениеот thanis » Сря 10 яну 2024 15:00


Някакви предубеждения към Порше София ли имате ? Принципно за толкова нов автомобил не би следвало да откажат пълния преглед.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 182 госта