Ще ме побере ли? Skoda octavia 2006 sedan

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Оникс
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 13 окт 2023 22:00
Автомобил:
Двигател:

Ще ме побере ли? Skoda octavia 2006 sedan

Мнениеот Оникс » Пет 13 окт 2023 22:10


Здравейте, имам предложение от приятел от Бургас за една Skoda Octavia 2006 sedan ДИЗЕЛ 1.9 105hp
Та въпроса ми е следния, наясно съм с колата и съм повече от доволен за това което предлага, но ще трябва да возя редовно брат ми, който е с миастения гравис, тоест поради болестта е доста едър висок е 190 и е около 180кг. Нямам възможност да му я закарам да се пробва на място тъй като живеем във Видин дали според вас вътре спокойно ще може да се побира и да му е удобно на по дълъг път например до София.
Ако има някой с подобен опит моля да сподели дали също ще има възможност да я кара той понякога.




Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Ще ме побере ли? Skoda octavia 2006 sedan

Мнениеот Ивайло Димов » Съб 14 окт 2023 11:06


Аз съм 188 см и 75 кг ,при напълно свалена по височина седалка влизам без проблем в колата от подписа ми....аналогична е с октавия седан.Возил съм мой колега който е 190 см и 140 кг ...само дръпнах седалката назад.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12805
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Ще ме побере ли? Skoda octavia 2006 sedan

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 14 окт 2023 13:58


Втората генерация на Октавия няма нищо общо с Голф 4 платформата, която даваш за пример.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: Ще ме побере ли? Skoda octavia 2006 sedan

Мнениеот Ивайло Димов » Съб 14 окт 2023 15:00


Ами влизал съм в О2 ,съпоставима е като обем с Толедото ...малко по-широка е и по -обемиста но не е чак толкова.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 572
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Ще ме побере ли? Skoda octavia 2006 sedan

Мнениеот alpinab » Съб 14 окт 2023 15:49


За 190см/180кг, Октавия ще теснее откъм седалки и широчина. Лично мнение като толкова висок и осезаемо по-втален.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 894
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Ще ме побере ли? Skoda octavia 2006 sedan

Мнениеот MamaMy » Съб 14 окт 2023 16:24


Почти доближавам брат ти и мога да гарантирам, че повечето масови коли не стават. Ауди стават, но А8 или старото 100. Преди карах Омега и ми ставаше. Заглеждай се в джипките. Аз трудно се сгъвам вече. :wink


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Ще ме побере ли? Skoda octavia 2006 sedan

Мнениеот 777 » Съб 14 окт 2023 20:16


Вземай Шкода Супърб - там мястото е достатъчно доколкото знам, поне отзад. Макар че плъзгащи врати като на Берлинго може да са по-удобни за качване.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12805
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Ще ме побере ли? Skoda octavia 2006 sedan

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 14 окт 2023 21:08


Тесни са вратите. Около 70см по спомен.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 894
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Ще ме побере ли? Skoda octavia 2006 sedan

Мнениеот viksanlg » Нед 15 окт 2023 7:34


Тези коли не стават за такива едри хора. Не е проблем толкова височината, а както казва колегата по-горе, колата теснее.Зет ми е с подобни размери 210см и около 200 кила... и не само че му е трудно да намери достатъчно висока кола, а вътре те е са тесни.Много от колегите които са писали немогат да си представят прасец, който е три пъти по- обемен от бедрото им , как се побира в нормална кола, да не забравим за бедрата и всичко останало...Съветвам те за кола от ранга на Шаран, Сценик и такива, които няма да се сгъва брат ти като влиза и има естествена форма на стоеж на тялото.Лично зет ми кара Сценик първа генерация и му е доста добре, но и той се оглежда за нещо по-ново.С размер 190 и 180кг. няма ,нормална кола, която да му е удобна, освен ван от примера ,който дадох или микробус!


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 894
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Ще ме побере ли? Skoda octavia 2006 sedan

Мнениеот MamaMy » Нед 15 окт 2023 9:49


Единия проблем е височината на седалката. Като трябва да се сгъна за да седна е кофти. Факт е обаче, че в Омегата влизах сравнително лесно. Още повече, че ползвах гредите на тавана за допълнителна дръжка. На много коли те не стигат достатъчно напред. Другият плюс е широката врата и структурата на седалката. Анатомичните спортни седалки са кошмара. Ако седнеш настрани на тях рискуваш да си оставиш поколението на вдигнатия страничен ръб. Като седнеш нормално, опорите на облегалката ти се падат по средата на плешката и ръбят неземно.
В Галаксито въпреки не толкова широките и комфортни седалки ми е удобно заради височината и липсата на анатомичните ръбове. Малко седиш като на кухненски стол, но подвижните подлакътници са перфектни за случая. Шофьорският е вдигнат, а ползвам пасажерския. Недостатък е страничното плъзгане в завой, но на фона на останалото се преживява.
Да не ви дава господ да пораснете повече. Никой не съобразява нищо с нас порасналите. Всички произвеждат по стандартите за китайци. Хем по-малко материали, хем по-масово. Какво примерно ги интересува производителите на обувки, че аз нося 50№. Масово всички произвеждат до №47. Някой дори и по-малки, а повечето които правят над 47 са ги удължили само на дължина, а ширината и височината не. Няма такъв крак като плавник :mhihi

ПП Голям проблем е и разстоянието между педалите. Много често давам газ натискайки спирачката. Тук до сега не съм попадал на подходяща кола. Може би е време да загледам автоматиците.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта