Touran - избор и информация

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Sandman013
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 17 май 2013 17:42
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Sandman013 » Чет 17 дек 2015 21:06


Здравейте съфорумници и бъдещи колеги! :) Предлагат ми Туран 2008г. 6ск. 170к.с. дизел. До сеге съм карал Форд Фокус 2002г. и ме притеснява като цяло, че колата е ван позицията на шофьора е малко по-различна. Приципно съм карал Туран на кратки разтояния преди няколко години и ми се стори че комфорта е на ниво. 170 коня мисля че е предостатъчно за прилична динамика,а разхода не водещ в случая. Километрите и досегашната подръжка са сигурни, защото колата е от приятел, парите няма да ги коментирам.
Поздрави!




sharkpayne
Мнения: 55
Регистриран на: Вто 28 окт 2008 16:05
Автомобил: Passat B5 2.8 V6 4Motion
Двигател: AQD 1999
Местоположение: София

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот sharkpayne » Пет 18 дек 2015 13:02


Здравей колега,
Имал съм два турана 2.0 тди 140 коня. По-старият го продадох, за което съжалявам, по-новият фейслифт още го търкаляме. От общите впечатления от двете коли и общо около 220 000 км изминати с тях те съветвам следното:
1) Виж в какво здраве е турбината - загуби на масло, пушеци при форсиране и т.н. На фейслифт модела вече експлоатираме 3та турбина... близо 2000лв е подобен ремонт в Порше сервиза, последният го правихме преди 6 месеца.
2) По-старият туран преди да се разделим започна да изкарва трудно първа и задна предавка, а подобен проблем вече имам и на друга 2.0тди с 6 ръчни скорости кола от нашата любима марка, значително по-млада. Никой не се наема да каже съединител или скоростна е проблем.
3) Задължително диагностика, за да се види какви евентуални грешки има или е имала колата.
4) Окачването е бетон, може да е твърдо, леко да потръсква, но пътното поведение е страхотно като за висока кола. Един единствен път
съм сменял носачи на едната кола. Ударни тампони, амартисьори и т.н. даже не знам, къде се намират :mhihi
5)Обезшумяването куца жестоко, след 130 става неприятно шумно в колата. Разходът беше много по-нисък на стария, отколкото на новия при уж еднакви мотори, но като цяло е задоволителен - но пак подчертавам за 140 коня моторите!
Друго не се сещам важно, но като цяло имам добро мнение за тураните. Както се казва, качвай се и я подкарвай, ако ти хареса - твойта е. Поздрави!


KirilStanchev
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 05 яну 2016 17:44
Автомобил: VW Touran
Двигател:
Местоположение: София

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот KirilStanchev » Сря 06 яну 2016 10:15


Здравейте колеги,

От 2 дена и аз съм горд собственик на Туаранче - 2005 година , 1.6 FSI .

След като се поразтърсих мисля , че намерих от къде идва тракането при палене на колата с включен климатроник:

https://www.youtube.com/watch?v=krjbRMR5wWE

Само се надявам тези зъбни колелца да могат да се сменят ( най-добре според мен ще е да намеря някой да ми направи същите алуминиеви ) тъй като и отзад , където е отвора да духа парното към задните седалки ( на конзолата между двете предни ) почти не излиза никакъв въздух, което ме навява на мисълта , че може би не се отваря някоя клапа.

Иначе за сега си ми харесва много количката. :-)


valioatos
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 12 фев 2011 21:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот valioatos » Съб 16 яну 2016 18:25


Здравейте колеги, насочил съм се към покупка на Vw Touran 2008-2009 година на производство, 1.9 tdi или 2.0 tdi задължително скоростната кутия да е DSG. Моля, колеги със същите автомобили да споделят мнение за автомобилите относно обслужване, здравина на скоростната кутия, както и препоръка на двигател. Благодаря за помощта. Поздрави.


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Ицку® » Съб 16 яну 2016 21:42


Търси кола с 6 скоростна ДСГ кутия, по-безпроблемна е. Всичките ми познати които имат коли със 7 ДСГ са имали проблеми с кутията.


stefannikulin
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 30 авг 2015 17:51
Автомобил: Vw Touran 2 0 TDI DSG
Двигател:
Местоположение: Испания

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот stefannikulin » Нед 07 фев 2016 16:23


Здравейте Колеги нека и аз да се похваля,че станах Собственик на следния автомобил Vw Touran 2.0 TDI DSG 2007г.
Ето и снимка на Tourancheto
Изображение
Добри първи впечатления до момента в който баща ми не реши да пробва колата но в обратна посока за къщи се получи следния проблем няма мощност и не може да вдигне повече ок 120км/ч оказа се задръстен филтър за твърди частици.
Колата е купена в Испания с една год. гаранция и сега ще я закарам да видим какво ще направят от гаранцията където е закупена колата.
Ще Ви Информирам по развитието на предстоящия ремонт.
Поздрави Стефан!


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот filipov » Сря 10 фев 2016 16:37


stefannikulin
Честито, дано това е последния проблем който ти създава. Искай да ти сменят с нов DPF филтъра защото може и да се продуха с изминаване на около 30-50км с обороти над 3000 но вече си заминава.
На колко км е Туранчето ?


DERT79
Мнения: 12
Регистриран на: Вто 19 яну 2016 20:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот DERT79 » Сря 10 фев 2016 22:03


Здравейте, наскоро ми се родиха близнаци И трябва да си сменям верния голф с миниван. И жената Иска кола с 3 отделни седалки за да. Стои между тя. Спрях се на туран. Искам мнение за ecofuelмотора.109. Как е като цени за подръжшофи проблеми. По принцип съм много крптъ шофьор. Благодаря предварително.


Потребителски аватар
Ицку®
Мнения: 1112
Регистриран на: Пет 02 ное 2007 22:52
Автомобил: 2xTouran TDI
Двигател: CAYC 2014 и CFHF 2015
Местоположение: Поморие

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот Ицку® » Сря 10 фев 2016 22:51


Случват се и такива неща с метанките. viewtopic.php?t=444705 За другите проблеми с ecofuel мотора си има цяла тема. viewtopic.php?f=94&t=191972


stefannikulin
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 30 авг 2015 17:51
Автомобил: Vw Touran 2 0 TDI DSG
Двигател:
Местоположение: Испания

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот stefannikulin » Нед 14 фев 2016 13:41


filipov написа:stefannikulin
Честито, дано това е последния проблем който ти създава. Искай да ти сменят с нов DPF филтъра защото може и да се продуха с изминаване на около 30-50км с обороти над 3000 но вече си заминава.
На колко км е Туранчето ?


Здравей Колега.
За Мое щастие не беше DPF филтъра а се оказа че тръбичка за налягането към Турбото се бе потрила и скъсала,от там няма налягане и затова е Влезнал в Авариен Режим.Ако пак влезне в авариен Режим пак ще им го закарам имам 1г. гаранция без ограничение на км.
Иначе Туранчето е на 145 000км за който ще казва че не е възможно имам историята на колата + документи от минати технически прегледи тук в Испания на всеки преглед има и км записан.
За сега е това Много Приятни Км И Безаварийни км на колегите.
Поздрави Стефан!
:love.vwclub


KirilStanchev
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 05 яну 2016 17:44
Автомобил: VW Touran
Двигател:
Местоположение: София

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот KirilStanchev » Пон 01 авг 2016 20:49


Здравейте колеги,

Да попитам нещо.... търкалям си Туаранчето ( 1.6 фси ) , за сега съм доволен, но когато не е палено цял ден или повечко часове при палене се чува един висок , тракащ шум за около 3-4 секунди и после изчезва. Първо ме изплашиха , че е верига , но повечето мнения са , че е маслен повдигач. Ще съм благодарен за вашите мнения. И оборотите ми ги държи малко ниски ( около 700 но не играят ).

Предварително благодаря!


Потребителски аватар
cstudio_touran
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 04 сеп 2016 21:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот cstudio_touran » Пон 05 сеп 2016 8:44


Здравейте, да се похваля и аз че от седмица съм собственик на Touran 1.6 TDI DSG от 2015 г. И се радвам че има много хора тук който споделят същия кеф да караш Touran!
Прикачени файлове
Заснемане.JPG


shalata
Мнения: 77
Регистриран на: Вто 10 ное 2009 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот shalata » Пон 21 ное 2016 10:12


Здравейте!
Искам да си купя Touran 2007-2009г. Колебанието ми е между 2.0 TDI 140к.с. и 1.4 TSI (140 или 170к.с), като за бензиновият не знам нищо конкретно, освен че имат проблеми с ангренажната верига. Не знам дали е така и ще се радвам ако някой вас може да сподели мнение. Разходът ми е ясен и на трите модела, като с това искам да кажа, че той не е основен фактор. Общо взето ме интересува (ако избобщо е възможно да се каже) кой от двата двигателя бихте предпочели като по-малко проблемен? :)


Потребителски аватар
M4r1qn
Мнения: 619
Регистриран на: Пет 01 апр 2005 20:19
Автомобил:
Двигател: C5 X7
Местоположение: София
Контакти:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот M4r1qn » Пон 21 ное 2016 14:16


Не помня да съм писал в темата, ама най много да се повторя - Крос Туран 2007-ма, 1,4ТСИ - 140 кс. Купуван нов, потребяван до 148000 км. Лично мнение - няма такъв боклук, 1,4ТСИ мотора е трошлив, харчи много. Малко статистика - На 70хил. смяна на газорапределителен механизъм, за пробега - 2 пъти, обща цена 7000 лв. при Порше-тата. Смяна на турбо на 80000 км - 3000 лв. смяна на задни амортицьори - 2 пъти, предни и задни спирачки 3 пъти, разход на магистрала над 10 л/100км, смяна на боди контрол модул, всички декоративни детайли се разлепиха, проблем в ск. кутия - с него се продаде колата, проблем в мех. компресор, отговор от Порше - колата има проблем но не знаем какъв - дайте да сменим компресор и водна помпа да видим какво ще стане. За този пробег - сменана ходова част изцяло - де що гума има се предаде. :bishop :bishop :bishop


Потребителски аватар
filipov
Мнения: 402
Регистриран на: Сря 12 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Собственици на Touran!

Мнениеот filipov » Вто 22 ное 2016 21:18


Освен да си "изтеглил късата клечка" с тази кола, не знам какво да кажа друго.
Крос Туран 2008г 1.9 TDI PD 105kоня на 140к (в момента), купен от Порше Изток. До сега съм сменил датчик (за някакво налягане) - 100лв. Задна стабилизираща щанга - 50лв с труда, тампони амортисьори преден и заден - 300лв с труда, клапа за обдухване на предното стъкло - 20лв (втора употреба) + 100лв за труд. За 8 години около 600лв за ремонти не мисля че е зле!
Определено е здрава кола (модела)!
Има разминаване с разхода по компютър и реалния поне с 20%. Софийски разход лято/зима -> 7.5 / 8.5л но я карам на къси разтояния от по 20км. На магистрала при 140км, разход 7-8л/100км
Мнооого твърдо вози, на задните седалки при преминаване през легнали полицай почти се отлепваш. Шумна при скорости над 90км. Гумените уплътнения при мен са здрави и без следи от износване.
Определено можеше да се постараят още малко германците, но сравнение с някоя френска или италианска кола е здрава :)



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта