Кой може да внесе коли от Швейцария - помощ

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
Потребителски аватар
anger
Мнения: 787
Регистриран на: Пон 07 мар 2005 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот anger » Сря 10 окт 2007 19:18


Е, чак пък задалжително...
Може би се минава през тази фирма, ако колата е произведена преди някоя година. Моите усилия бяха свързани с Пежо 206 98 - ма година и минах само със сертификат от София Франс Ауто.




Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Мнениеот petko5 » Сря 10 окт 2007 19:40


Ми незнам :dontknow:
Днес говорих с човек от тази фирма :?
Един клиент се оплака че го размотават с мотор "Харли Дейвидсан" внос от Щатите, КАТ искали документ или сертификат (незнам), че мотора е годен и влиза в нормите, указани за Евросъюза :?


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vladko » Сря 10 окт 2007 20:30


Колата трябва да има на евро табелката типовото одобрение на Европейския съюз иначе отиваш в техно тест и срещу 180лв ти издават такова.Проблемът е че на митницата ти взимат оригиналния талон а в КАТ го искат и става една-без връзки си е ебало мамата.Отделно ти трябва Евро сертификат (ЕВРО 1) за да не плащаш мито а само ДДС.ДДС го плащаш по фактурна стойност-тоест ако си купил колата за 5000лв. ще трябва да платиш 1000 лв ДДС но ще ти начислят и други простотии като транспорт,екотакса,банков превод и т.н. Докарването на ход също е проблем защото колата трябва или да е на по малко от 10г. и да няма проблем отразен в техния КАТ или да има валиден технически преглед.(има и други варианти но те са в краен случай)На границата искат да направиш спедиция на колата за което също се оставя парична гаранция.


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Сря 10 окт 2007 20:44


В корумпираната ни държавица Технотест си е извоювал монополното право "да решава проблеми", както мутрите през изминалото десетилетие. Имах аналогичен проблем с двете допълнителни седалки на Галаксито и нема отърване от тия. Никакви документи освен техните не важат пред КАТ. Даже официално писмо от Мото Пфое. :twisted:


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Мнениеот petko5 » Сря 10 окт 2007 20:46


KOKO ГЕОРГИЕВ написа:В корумпираната ни държавица Технотест си е извоювал монополното право "да решава проблеми", както мутрите през изминалото десетилетие. Имах аналогичен проблем с двете допълнителни седалки на Галаксито и нема отърване от тия. Никакви документи освен техните не важат пред КАТ. Даже официално писмо от Мото Пфое. :twisted:


"Техно Тест" АД- не са "мутри", просто фирма, която спазва законите :wink:


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Сря 10 окт 2007 21:34


petko5 написа:"Техно Тест" АД- не са "мутри", просто фирма, която спазва законите :wink:

Искаш да кажеш законите писани за нея ли бе пич. Стегни се малко и не пиши простотии. :applause: Съвсем си превъртял бе!! mhihi


Потребителски аватар
madcap
Кенанския лъв
Мнения: 6685
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 11:56
Автомобил: 1990 VW Golf 2
Двигател: APP turbo
Местоположение: Хасково
Контакти:

Мнениеот madcap » Сря 10 окт 2007 22:03


Бе цялото си пунта-мара, ама не може без тях


Потребителски аватар
GOLFF
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 13 фев 2009 0:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: stara zagora

Re: Внос на коли от Швейцария - помощ

Мнениеот GOLFF » Сря 12 авг 2009 22:13


И аз сега мисля да взимам кола докарана нов внос от Швейцария тоз дето я продава ми каза че не навсякаде искат технотест каза ми да отида в КАТ в моя град и да попитам дали искат техотест защото на табелката няма Е... и цифри каза ми че ако иксат технотест може да я регистрираме в друг град и посе ако реша да си сложа старозагорски номер само смяна на номера после и така се избягва технотеста които сега бил 380 лева вие как мислите вярно ли е това че не навсякаде искат и как така в един град искат в друг не???


Потребителски аватар
P4v3l
Мнения: 1297
Регистриран на: Пон 18 юни 2007 14:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София_

Re: Внос на коли от Швейцария - помощ

Мнениеот P4v3l » Чет 13 авг 2009 8:31


GOLFF написа:И аз сега мисля да взимам кола докарана нов внос от Швейцария тоз дето я продава ми каза че не навсякаде искат технотест каза ми да отида в КАТ в моя град и да попитам дали искат техотест защото на табелката няма Е... и цифри каза ми че ако иксат технотест може да я регистрираме в друг град и посе ако реша да си сложа старозагорски номер само смяна на номера после и така се избягва технотеста които сега бил 380 лева вие как мислите вярно ли е това че не навсякаде искат и как така в един град искат в друг не???

Малко трудно ще я регистрираш в друг град, освен ако не си смениш постоянния адрес или не я регистрираш на името на приятел или роднина. За технотеста би трябвало навсякъде да е еднакво.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: georgi2140 и 173 госта