VAG-COM и PC проблем - Успех!

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
B4/101
Мнения: 210
Регистриран на: Пет 06 авг 2004 8:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот B4/101 » Сря 12 авг 2009 9:47


Здравейте колеги, искам малко помощ с инсталация на кабел за VAG COM. Имам Пасат'95 и реших да си купя кабел за VAGCOM. Намерих в интернет фирма в София, която ми го достави, заедно със софтуер версия 311 и 409. Кабела е на USB, но както разбирам лъже лаптопа, че е сериен порт и търси да се инсталира на СОМ порт. При включване на кабела в РС-то веднага го разпознава като USB<>SERIAL и с драйверите на диска го инсталира. Проблема идва после, когато VAG-COM трябва да се конфигурира и да свърже кабела към определен свободен СОМ порт. Намира свободен порт, който е ОК но не открива интерфейса т.е. кабела. Пробвах на 2 различни компютъра, с WIN XP резултата е един и същ. Като включа кабела в куплунга на колата светва диода на кабела, че има захранване и LED TEST на VAGCOM минава успешно.
Някой може ли да ме светне как да накарам VAC-COMa да разпознае кабела?
Благодаря предварително

Последна промяна от B4/101 на Сря 12 авг 2009 19:41, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: VAG-COM и PC проблем

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Сря 12 авг 2009 9:52


програмата трябва да има настройки в които да зададеш типа на входното у-во. работилите с програмата да дадат по - конкретни насоки. но проблема ти не е в хардуера а в настройки.


bachest
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VAG-COM и PC проблем

Мнениеот bachest » Сря 12 авг 2009 10:28


Здравей колега. Свободния порт към който трябва да си свързал драйвера трябва да е между COM1 - COM4. По принцип windows-а ги ползва първите COM-ове за други драйвери и когато си инсталирал USB-serial интерфейса, windows-a ти го е свързал с първия свободен COM порт, който намери. И ако той не е между COM1-4, Vag-com софтуера няма да тръгне. Ако това е проблема от device-manager-a се коригира.


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VAG-COM и PC проблем

Мнениеот Vladko » Сря 12 авг 2009 12:09


Направи го задължително на Ком 1 иначе няма да тръгне.Китайските кабели си искат Ком 1.Значи(при включен кабел) отиваш на Device Manager-Ports-Communications port и виждаш кой Ком порт си е присвоило устройството(предполагам Ком 3)-отиваш на Port Settings-Advanced-Com port number и го настройваш да е Ком порт 1 после му даващ ОК да съхрани промяната и стартираш Ваг Ком 311,Отиваш на Options и избираш Ком порт 1 съхраняваш промяната и включваш кабела към ОБД буксата на колата и избираш Test.След успешно направеният тест можеш вече да работиш спокойно :wink: Успех.


Потребителски аватар
B4/101
Мнения: 210
Регистриран на: Пет 06 авг 2004 8:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VAG-COM и PC проблем

Мнениеот B4/101 » Сря 12 авг 2009 19:13


Здравейте, проверих както ме посъветвахте СОМ портовете. Наистина се оказа, че кабела е вързан на СОМ15. Промених последователно от СОМ1 до СОМ4 но пак без успех. На всеки от първите 4 СОМ порта резултата от теста е "Port OK, device not found or not ready." От фирмата, която ми продаде кабела единствено ми казаха да следвам указанията в приложената инструкция на български, но няма нищо по-различно от това, което правя. Да не говорим, че никой не спомена за СОМ портовете...Възможно ли е кабела да е дефектен? Или може още някаква настройка да опитам?


Потребителски аватар
avanto
Мнения: 232
Регистриран на: Пон 07 яну 2008 22:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: VAG-COM и PC проблем

Мнениеот avanto » Сря 12 авг 2009 19:27


След като наместиш ком порта на свободно избран номер от 1 до 4, след това изкарай USB кабела от компютъра и пак го пъхни. В повечето случаи след смяна на ком портовете трябва да изкараш усб-то от компа и пак да го сложиш за да стане промяната наистина (иначе нещо се бъгва и не работи). При мен лично с дата кабелите ми доста често се получава този бъг (на XP съм).


Потребителски аватар
B4/101
Мнения: 210
Регистриран на: Пет 06 авг 2004 8:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VAG-COM и PC проблем - УСПЕХ!!!

Мнениеот B4/101 » Сря 12 авг 2009 19:46


УСПЕХ!!! Значи проблема наистина е бил в СОМ порта, само че после е трябвало да включа кабела в OBD на колата и да дам на контакт, защото иначе кабела не се захранва. Аз само го включвах към лаптопа :banghead:
Много благодаря на Владко и Bachest, а и на останалите, спасихте ме :beer :beer


TexHuKa
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 15 авг 2009 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Assenovgrad

Re: VAG-COM и PC проблем - УСПЕХ!!!

Мнениеот TexHuKa » Съб 15 авг 2009 19:41


Здравейте! Искам да попитам следното: в момента съм с Windows 7. Последният път, когато използвах програмата бях с Windows Vista. Използвах Vag-Com Beta 907.3 Имам закупен диск с Release 409 и 311, обаче тъй като съм с Vista те не тръгват и реших да пробвам бета версията. И така - всичко беше ок, докато не включих кабела към колата. Изписва, че не може да намери драйвери и това е! От моите познания мисля, че трябва да инсталирам драйвер за колата (Passat Limousine B5 (3B) (10.1996 - 09.2000), за да може компа да я разпознае. Но незнам откъде да ги взема. Въпросът ми е - ако в това е проблемът някой знае ли откъде мога да намеря такива драйвери и използвал ли е някой версия 805 на Windows 7 или Vista? Благодаря предварително!


bachest
Мнения: 588
Регистриран на: Чет 23 авг 2007 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот bachest » Вто 18 авг 2009 16:37


Здрваей колега. По принцип когато пробваш новите версии на vag-com софтуера на тези китайските кабели, кабела дефектира. Аз също ползвам, тези, които са за версия 311/409 и мога да кажа, че под xp/vista x32 работят безпроблемно.


Потребителски аватар
stanko1.9
Мнения: 32
Регистриран на: Нед 13 дек 2009 12:17
Автомобил: Фолксваген Пасат б3 TDI
Двигател: afn 91г
Местоположение: София

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот stanko1.9 » Пон 14 дек 2009 23:49


мога ли да питам за цена на комплекта кабел+софт


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот radotom » Вто 15 дек 2009 0:18


Можеш :lol:
А можеш и директно да ги провериш в раздел 'Платени обяви' ;)


Потребителски аватар
Съмнителният
Мнения: 1092
Регистриран на: Чет 08 юни 2006 8:45
Автомобил: Bora 4 motion
Двигател: BDE 2002
Местоположение: София

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот Съмнителният » Вто 15 дек 2009 20:09


bachest написа:Здрваей колега. По принцип когато пробваш новите версии на vag-com софтуера на тези китайските кабели, кабела дефектира. Аз също ползвам, тези, които са за версия 311/409 и мога да кажа, че под xp/vista x32 работят безпроблемно.


Доколкото разбирам от написаното не е проблем да се използва VAG-COM 311.2 и 409.1 с операционна система Виста 32 бита? Изискват ли се някакви специални настройки или е по-добре да се вземе VAG-COM 908.1?


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот Glove » Сря 16 дек 2009 0:20


Може ли да попитам по знаещите от мен за следния проблем с VAG-COM, при четене на грешки ми позволява да прочета само първата грешка, ако има още грешки не ми ги изписва а пише други глупости. Предполагам иска регистрация на софтуера. Когато го купих получих и диск към него но не пише нищо за регистрация. Има някакъв крак, но от него разбирам че е за пълна версия на софтуера или нещо подовно. Другото е ч не ми дава да влизм в други системи като, основни настройки и други.


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот Vladko » Сря 16 дек 2009 17:10


Правилно си разбрал иска да ти е лицензирана/регистрирана версията за да можеш да се възползваш от пълната функционалност на софтуера :wink:


Потребителски аватар
Glove
Мнения: 2042
Регистриран на: Сря 03 май 2006 23:35
Автомобил: VW Golf MK2 GTI
Двигател: AUM
Местоположение: Варна

Re: VAG-COM и PC проблем - Успех!

Мнениеот Glove » Сря 16 дек 2009 19:19


Vladko написа:Правилно си разбрал иска да ти е лицензирана/регистрирана версията за да можеш да се възползваш от пълната функционалност на софтуера :wink:


Това го знам, друго как да решим проблема!



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта