Всичко за Autocom/Delphi

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Всичко за Autocom/Delphi

Мнениеот megatronS » Чет 23 апр 2020 9:11


Излезе новата версия за китайските клонинги на Autocom/Delphi 207.1. Ще кача по-късно линкове към самия софтуер, но за съжаление производителя на кейгена за тази версия иска твърде висока цена за него. Освен всичко това, вече е и заключен към само един компютър, тоест не може да се дава на други лица или да се препродава, освен от изобретателя му, който го заключва към един единствен компютър на дадения клиент. В момента правя преговори с една китайска фирма, която клонира апаратура Autocom/Delphi и е закупила кейген за този софтуер. Те ми казаха, че могат да активират софтуера на всеки, който си е генерирал файла на компютъра и да му върнат активацията. Проблемът е в това, че те могат да изпратят само активация, без кейген, тоест ако смените компютъра, лиценза или операционната система, трябва пак да се прави активация. За безпроблемна работа, за да не се налага повторна активация, както се случваше при Windows10, 8.1 (заради изтичане на лиценз или ъпдейт), за предпочитане е да се работи с Windows 7 или XP. Към момента нямам още отговор от фирмата за цената на активацията. Другият вариант е да се изчака поне година, за да се появи евентуално кейген от друг производител и който може да се разпространи безплатно, но към момента това положението с този софтуер. Кейгените до версия 2016, не бяха заключени към компютър, но поради факта, че можеха да се предават от един на друг и да се препродават, сега автора е избрал това решение за криптиране. На запитване от моя страна, какво е новото в тази версия спрямо 2016.1, не съм получил още отогвор. Аз разполагам с оригинал на версия 2017.1 работеща на оригинално устройство, но както и при оригинала на 2016.1, където съм направил пълно сравнение и се оказва, че в клонинга са добавени едва 10 процента от възможностите на оригиналната версия.

https://dox.abv.bg/download?id=f0a3513e54# - Линк за сваляне
Линка ще е валиден две седмици!




Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот ivan_pop » Чет 23 апр 2020 11:19


В няколко чужди форуми четох.Като цяло мнението там е като това на снимката.А в чужди форуми го отключват безплатно.
Изображение
Оказва се, че след 2013г. почти нищо ново няма включено!


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот megatronS » Чет 23 апр 2020 12:22


Разгледах вътрешно файловете с данни, има добавени нови автомобили от 2017 година, но виждам, че измененията са малко на брой. Във версия 2016 също има добавени нови, но са повече. Оригиналната версия 2013.1 и 3 са с много добра обща функционалност, но след това, производителя на оригинала взе чудовищни мерки, за да не могат китайците да им използват софтуера. Те са принудени, да го взимат от създателя на кейгена. Този отговор от снимката го знам, този пич ми е приятел, но в частта за новите модели автомобили, колкото и да са малко не е прав. Проблемът на тези версии, че са орязани здраво, дори правят проблеми с автомобили, при които със старите версии няма проблем. Писал съм на една руска фирма, която пусна първия безплатен кейген за 2016 версия, да видим дали няма да измислят и те нещо по въпроса.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот ivan_pop » Съб 25 апр 2020 19:10


Имам инсталиран 2016.Май става само за четене и триене на грешки.На Дачия 2007г. не можа да впише дюзите.На бензиново Пежо 206 2004г. не може да нулира адаптации.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот megatronS » Вто 28 апр 2020 13:16


Странно, аз имам и китайски клонинг, нямам проблеми с нито един автомобил, нито с кодиране, нито с програмиране. Страхотен уред и ми върши адски много работа. Рядко ползвам друга апаратура. Имам и оригинал, естествено, но там нещата са други. Не знам, кой модел ти e хардуерното устройство, тези новите с червената кутия са доста проблемни и са пълен боклук (имат и хардуерни проблеми и трябва да се преработват). Моя модел е CDP+ от първите модели със софтуер 2013.1. Тази версия, няма никакъв проблем с адаптации, обучения на ключове, програмиране на модули, сервизни интервали и изобщо поддържа адски много неща. Следващия момент е и проблемен firmware. Не знам с коя версия си, защото определени версии, нямат съвместимост със определена версия на софтуера и правят проблеми. На моя също в момента е тази версия 2016, тя е доста орязана, но не съм имал сериозни проблеми с нея. За френски автомобили си има Lexia или новата им апаратура PSA COM (която е без пари направо), те са слабо застъпени откъм поддържане от всички други хардуерни устройства. За Дачия и Рено, обаче съм 100 процента сигурен, че кодира дюзите, защото съм го правил 30 пъти до сега, без никакъв проблем. Изглежда проблема е в твоя телевизор. Има една версия 2014.3 FULL PAY, която няма нищо общо с версия 2014.3. С тази версия китайските клонинга вършат изключително много работа. WOW на WURTH също ми работи с този адаптер и даже поддържа по-нови автомобили. Имам и KTS Bosch , както и ATS9000, но Autocom не го заменям с тези апаратури, особено оригинала.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот ivan_pop » Сря 29 апр 2020 13:40


megatronS написа:За Дачия и Рено, обаче съм 100 процента сигурен, че кодира дюзите, защото съм го правил 30 пъти до сега, без никакъв проблем. Изглежда проблема е в твоя телевизор.

Моя е CDP-Pro, жълт с две платки.Купих го в началото на 2012г. от първите е.Фърмуера е 1530.Добре че имам и други джаджи и се справям.Със хардуера няма проблеми.Проблема е във софтуера!


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот megatronS » Чет 30 апр 2020 8:42


Добър firmware е 1622, има добра съвместимост с версии 2015.1 и 2016.1. Мога да ти пратя версия 2013.1, която е копие на оригинала и с нея съм тествал всички функции и работят. Моят апарат е CDP+ и е от новите хардуери с една платка.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот ivan_pop » Пон 04 май 2020 19:32


megatronS написа:Добър firmware е 1622, има добра съвместимост с версии 2015.1 и 2016.1.

Кой точно 1622?
Аз имам два варианта.Единия пише че е за WoW и е с 23 файла вътре.Другия пише че е за Autocom и е с 8 файла вътре.Не помня от къде съм ги свалял.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот megatronS » Вто 05 май 2020 11:43


Винаги ползвай версията на WOW, и след като флашнеш през него адаптера, копирай firmware 1622 от папката на WOW в папката на Autocom.


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 808
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот ivan_pop » Вто 05 май 2020 19:11


По-лесно ми е да копирам fw в софта на Аутоком и с него да флашна CDP-то.Няма инсталиран WoW.Имах WoW ама преинсталирах компа и не съм го инсталирал.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот megatronS » Сря 13 яну 2021 11:00


Тук качвам две версии на Аутоком 2017 за коли и камиони. Първата версия е на известния hex2stuff, която е най-разпространена, но за съжаление най-бъгава и в нея няма кой знае какви промени и възможности. Оправен е проблема със загубата на активация след известно време при Windows 10. Добавени са няколко нови модела, с много оскъдна поддръжка и нищо не е оправено или добавено за предишните години по модели,марки и история. Като заключение, може да се каже, че версията е далеч от оригиналната и по-близо до клонираната версия 2016. Внимание: в архива няма кейген, за да активирате тази версия, трябва да потърсите в чуждестранните форуми, някой да ви я активира безплатно, в момента почти навсякъде се прави това. Самият архив има парола, която е : 123
Начин на инсталиране: Програмата се копира директно на диска и се пуска за създаване на активационен файл. Този файл се изпраща на конкретния човек, който е закупил лицензионен кейген, за да ви я активира. Кейгенът за тази версия е заключен към всеки компютър, но това не пречи на конкретния компютър да се активират файлове от други компютри за лиценз.

https://dox.abv.bg/download?id=7a79a20ea3# - Линк за сваляне на софтуера за леки коли
https://dox.abv.bg/download?id=6c80bca1d2# - Линк за сваляне на софтуера за леки коли

Втората версия е най-добрата версия правена до сега, като клонинг на оригинала Autocom 2017R3 Final by c4b. Всички нови неща в нея, качеството, възможностите и стабилността и я правят по-добра дори от абсолютните копия на оригинала 2013.1,2013,3, както и 2014.3. По сравнения, тя е най-близо до истинското произведение от 2017. Добавени са нови модели, оправени са всички бъгове, добавени са за предишни модели много допълнителни и липсващи поддръжки и пълна история. Оправени са бъгове с работата на блутуут версиите, системата за автоматично търсене по номер на купе работи перфектно, като цяло програмата е отлично изпълнение.
Внимание: в тази версия има кейген, който е демонстрационен, служи за пускане на демо лиценз на разглеждане. Към момента, версията не се активира никъде безплатно, а само платено, поради високото качество на изпълнение.

И двете версии съм ги сравнил лично с оригинала и съм се запознал детайлно с всичко, което е заложено в тях.

По долу прикачвам файл в който са сложени директно линковете към втората версия за коли и камиони
Прикачени файлове
Autocom_Delfi_Final_2017.R3_C4b.rar
(260 Байтове) Свален 926 пъти


Preso
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 20 авг 2012 13:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот Preso » Сря 13 яну 2021 14:08


Добре след като е изтегля,вие можете ли,да е активирате? И колко пари струва услугата ?
Аз имам версия 2017.1,но нещеше да се върже с по старите коли (Astra 2008,Fiat Doblo 2003,Vw bora 2002...),Но перфектно четеше Ауди А1 2017г.и Каптива 2012г.,Дачиа Дъстер 2016 също неможах да я свържа.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот megatronS » Сря 13 яну 2021 15:21


Както съм написал по-горе, аз не разполагам с активатор, за която и да е от горните версии. Активирането, може да стане почти във всички чуждестранни форуми. За версията на hex2stuff, повечето я активират безплатно, но за втората версия е платено. Не мога да кажа, колко точно върви активацията, но ще питам хората на които е предоставен подобен активатор и ще пиша тук. За автомобили до 2016 година, перфектен продукт е Delphi 2016, но не всички версии и задължително с firmware 1622. За 2017 на hex2stuff съм споменал , че версията е лоша и не върши работата за която е предназначена. Провери си firmware дали е 2100 или е 1532 или 1622, които са за по-старите версии. Това може да е една от причините, да не покрива описаните модели, другата, просто е бъгъвия софтуер и неговата непълна база и функции. Всички клонинг версии, които са създавани до сега се правят чрез копиране на базата от конкретната версия, върху платформата на версия 2013. При това прехвърляне има доста трудности, за да може старата платформа да приеме да работи с новата база от новите версии. Ще кача и линкове, към теми в няколко чуждестранни форума, където може да се регистрирате и да получите активиране.


Preso
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 20 авг 2012 13:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот Preso » Чет 14 яну 2021 10:55


Не се сетих да видя firmware,направо го изтрих и си сложих 2013.3 и нямам грижи.В ОЛХ има обяви за хора където активират 2017.3 за 30лв , ама въпросът е дали е истински 2017.3 или е измама?


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Autocom/Delphi 2017.1

Мнениеот megatronS » Чет 14 яну 2021 11:44


Тези активират версията на hex2stuff. Не си заслужава, предишните версии работят 100 пъти по добре. За версия 2013.1 и 2013.3 е известно, че та са абсолютно копие на оригинала и работят точно, като него без никакви дефекти. След това обаче, шведската компания взе бързи мерки, срещу копирането на софтуера им от страна на китайците. Сега всички измислени версии се правят от други хора, които обаче не могат да направят каквото и както трябва, след което го предлагат на китайските магазини, за да могат да си продават адаптерите. За съжаление, така е с клонираните неща, оригинала си има постоянен ъпдейт, но всичко е свързано със заплащане на месечни и годишни такси за това, както и за закупуване отначало на лицензиран софтуер. За любители, това излиза непосилно за поддържане. Влагането на средства за подобна оригинална апаратура си струва, ако се поддържа голям сервиз с много работа. Да не говорим, колко сервизи се появиха напоследък и за много от тях дори няма работа, камо ли поддържането на апаратура с хиляди левове годишни разходи, затова и много от тях прибягват до подобни клонинги.


Имам много добра версия 2015, която е с прилична база, но е за Delphi и то само за автомобили. Тя не е изработка от навъдилите се напоследък майстори на този софтуер, а е фирмена. Който има желание, нека пише, ще му я изпратя.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта