Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
crank1968
Мнения: 105
Регистриран на: Нед 18 ное 2012 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот crank1968 » Съб 25 юни 2016 18:20


Здравейте, колеги!
Направих пасата с външно ключе
Изображение
Резултат няма. Алармата свети, ако отворя багажника понякога свири, понякога не.
На шофъорската врата не иска да се затвори и това е. Освен това ключе къде може да е другаде проблема. Благодаря предварително




Потребителски аватар
Xaxy
Мнения: 1568
Регистриран на: Вто 03 мар 2015 16:57
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: AFN 1.9 TDI 110

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот Xaxy » Съб 25 юни 2016 18:24


Най-добре си,оправи микрето поне да си е оригинално


Потребителски аватар
crank1968
Мнения: 105
Регистриран на: Нед 18 ное 2012 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот crank1968 » Съб 25 юни 2016 21:37


Голяма играчка е, а и аз нямам свободното време да се занимавам, да я правя. Имаше колеги, които са го направили като мен и нямат проблем. Нека споделят какви симптоми са имали точно, за да видя дали са като моите. Поздрави

ЕДИТ: СЛед като сложих ключето подобрение има, свързано е с това, че плафоните вече светват, зумера пищи като отворя вратата и съм пуснал фаровете, но не иска да се заключи шофъорската врата и това си е. Къде мога да търся проблема?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот vanesto » Пон 27 юни 2016 11:07


Спойките на платката на бравата може би.


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот Milanov » Вто 28 юни 2016 8:50


crank1968 написа:Здравейте, колеги!
Направих пасата с външно ключе
Изображение
Резултат няма. Алармата свети, ако отворя багажника понякога свири, понякога не.
На шофъорската врата не иска да се затвори и това е. Освен това ключе къде може да е другаде проблема. Благодаря предварително


Здравей,
Аз съм този от снимката:)
Ти си направил само шофьорската врата, проблем може да има и от друга, както и задната ако си комби... за там също бях пуснал тема... слага се също бутон.
Може и да е мокрен комфорт модула... имам писано по темата.
Успех


Потребителски аватар
crank1968
Мнения: 105
Регистриран на: Нед 18 ное 2012 20:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот crank1968 » Вто 28 юни 2016 18:35


Milanov написа:
crank1968 написа:Здравейте, колеги!
Направих пасата с външно ключе
Изображение
Резултат няма. Алармата свети, ако отворя багажника понякога свири, понякога не.
На шофъорската врата не иска да се затвори и това е. Освен това ключе къде може да е другаде проблема. Благодаря предварително


Здравей,
Аз съм този от снимката:)
Ти си направил само шофьорската врата, проблем може да има и от друга, както и задната ако си комби... за там също бях пуснал тема... слага се също бутон.
Може и да е мокрен комфорт модула... имам писано по темата.
Успех

Искам да ти благодаря, че си предоставил на нас феновете тази процедура, защото не ми се занимава да свалям цяла брава за едно ключе.
Откакто направих ключа има подобрение, вече плафоните си светят, зумера при отворена врата се чува, но не иска да се затвори шофъорската.
Понякога се заключва и се чува гонга, когато системата работи коректно.
Явно ще трябва да погледна в комфорт модула, ако може да ми дадеш един линк за другите интервенции, които си извършил. Поздрави


Потребителски аватар
teac
Мнения: 107
Регистриран на: Нед 12 окт 2008 7:52
Автомобил: Golf 4
Двигател: 1.9TDI AHF
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот teac » Сря 29 юни 2016 12:13


Презапой си бравата!


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот IRRITATING » Вто 05 юли 2016 16:47


Някой знае ли бравите на Голф 4,5 Пасат Б5, Б5.5 дали са еднакви?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот vanesto » Вто 05 юли 2016 20:38


http://www.ebay.com/itm/VW-GOLF-IV-4-MK ... auhzPot0LA
Еднакви са, без Голф 5. Гледам, че полските са по 22$ шофьорските вече. Аз миналия месец сложих китайска задна дясна, ама не знам тези полските дали са китайски или не, щото цената е горе долу еднаква.


gancho
Мнения: 1063
Регистриран на: Вто 26 яну 2010 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: българия,София

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот gancho » Вто 05 юли 2016 21:01


На Б5 двете предни врати са с ключалки, на Б 5.5 е само шофьорската. Да го имате в предвид при части от англичанки...


Потребителски аватар
Peter Atanasov
Мнения: 37
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 0:30
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN 1999
Местоположение: София

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот Peter Atanasov » Пон 25 юли 2016 16:21


Здравейте, колеги, една бърза справка може ли да направим :)

Болката ми е следната: Миналия месец скъсах жило и прозореца на шофьорската ми врата спря да върви нагоре надолу. Преди да го занеса за смяна отварях вратата да видя какво става и покрай другото, ми направи впечатление, че релсите където вървят водачите са сухи и мръсни. Занесох го в сервиз, хората ми смениха жилото, не ми взеха много ... доволен останах. Обаче тези релси ме човъркаха и реших да отворя да видя какво са направили. Свалих нормалната кора на вратата (там се вкарах в друг филм - реших да пера и лепя тапицерията и в интерес на истината стана доста доволно), та свалих кората, после свалих и металната кора дето седи на нея моторчето и гледам - сложили ново жило, почистили релсите и малко гресчица даже намазали. Викам си евала ама дай и малко от мен. И колкото бяха сложили те и аз още толкова :mhihi . Същото упражнение и на пасажерската врата. Исках хубава профилактика да направя и да знам, че години няма да бутам нищо там. След като смазах всичко и се убедих, че е ок почнах да сглобявам. В един момент ми хрумва абе така и така профилактика правя - да взема и на бравите малко да им побая. Понеже те се свалят с малко по-специален инструмент (нямам такава звезда) викам си само ще ги напръскам със спрей за почистване и смазване. И май тук ми беше грешката. Напръсках и двете брави (и през дупката за ключа и там където захапват халката на купето) и сглобявам. И какво става като сглобявам - от шофьорската врата не работи централното, не светват и плафоните. От всичко което прочетох досега определено звучи на микроключе.

Някой съвети как да процедирам от тук нататък? Мисля да си купя звездата за бравата и да я сваля. Аз още преди това се канех да го направя за да разглобя и задна лява - там също като отварям вратата плафоните не светят. Но после какво - наистина ли от смазката ще се прецака ключето и няма да работи?! И ако е така мога ли да го оправя или направо две нови да взема (и за задната врата)? Понеже темата е много дълга не съм минавал всичко, гледах последните 2-3 страници и първите 7-8 като се запознавах конкретно с темата. Първите обаче са доста отдавна та не е актуално много информацията. Откъде мога да купя ключета и колко струват всъщност?

Ще съм благодарен за всякакви съвети, а ако някой иска и да бутне едно рамо съвсем няма да го върна :beer


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот vanesto » Пон 25 юли 2016 21:10


Колега, гаранция няма че е от микроключетата. Може от спойките на платките да е. При мен какво се получи - на шофьорската врата след смяна на микроключето, което бе проверено и не работеше, след поставяне и затваряне, не ми работеше зумера и не ми светеше плафона долу на вратата,
иначе центалното тръгна след ремонта. Карах така 2-3г, докато един ден реших да ремонтирам стъклоповдигача, точно като теб - смазване с течна грес. Свалихме бравата, не знам защо, нещо се беше закучило, сложихме я пак и без нищо да сме правили по нея - чудо, светна долу лампата и зумера проработи. Явно се е понаместило вътре нещо, най-вероятно спойка, но засега още си работи всичко. Та като си решил да сваляш бравата, освен микроключето, си презапой и спойките на платката, иначе ефект може и да нямаш. Другия вариант е цялата брава да смениш. Микроключета продава един колега във форума, виж в раздел продава, в OLX също има.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот kossis » Вто 26 юли 2016 10:28


Микрето се чупи от старост и брой превключвания, освен това е прахо и водо защитено и едва ли е влезнало ВД смазка вътре. Докато спуканите спойки са по достъпни за течната смазка която е впръскана в бравата.

Та презапой платката в бравата и напръскай буксите към бравата с контактен спрей. Също има едни букси в колонките които може да са се окислили.
Погледни си комфорта да не се удави и той ако колата ти е Пасат 5.

Аз презапоявах задна брава и така се оправи проблема ми.


Потребителски аватар
mastersound
Мнения: 331
Регистриран на: Чет 26 юни 2008 11:00
Автомобил: Vw Golf 3
Двигател: 1.9 TDI 1Z
Местоположение: Шумен

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот mastersound » Съб 20 авг 2016 12:21


Здравейте.

Имам проблем само с предна лява врата като се отвори не я отчита,че е отворена всички други ги отчита обаче диагностиката ги дава като грешка задна лява и задна дясна пък за предна лява нищо не споменава?

2 седмици след като купих колата централното от дистанционното работеше и изведнъж спря да работи и сега само с ключа се заключва възможно ли е след презапояване на платките и микрета да дойде и централното от някъде да се заключва през дистанционното?

Ходих на майстор каза,че няма никъв шанс да се оправи ами трябва с друго въшно централно пък нещо не ме кефи мисълта да имам ключ с дистанционно и отделно друго за да си отключвам колата :mhihi :mhihi


Потребителски аватар
vankata_passat
Мнения: 267
Регистриран на: Вто 08 дек 2015 13:30
Автомобил: Vw Passat 1.9 tdi 131 hp
Двигател: AVF
Местоположение: Силистра

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот vankata_passat » Съб 20 авг 2016 16:18


Колеги можете ли да ми кажете къде се намира ключето за багажника (5тата врата) на пасат б5.5 1.9тди 131к.с АВФ.смених вратата че един тъпак ме блъсна отзад но сега като дам на контакт борда казва че багажника е отворен.иначе се заключва отваря всичко няма проблем но ми свети че има отворена 5та врата.някой ако знае да помага.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта