Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот valiosport » Вто 02 фев 2016 23:34


Де да знам какъв е, да приемем че е изгорял, но защо не си вдигат стъклата с дистанционното и защо светят горните плафони постоянно на положение отворена врата?




dane58
Мнения: 92
Регистриран на: Сря 21 окт 2015 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: с.Красен

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот dane58 » Сря 03 фев 2016 8:59


Ами от дистанционното няма как да се вдигат,ако не са активирани с VDS pro (защото не е нормална опция,с която колата излиза от завода).
А това,че като отвориш врата и плафона на тавана ти светва е съмсем нормално и така трябва да бъде!


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот valiosport » Сря 03 фев 2016 14:03


Плафона свети, но не гасне, свети нонстоп, а стъклата на всички ТДИ-та с фабрична аларма се вдигат, а мойте не искат.....


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот kossis » Сря 03 фев 2016 14:17


Това че не гасне плафона може да е от обратният проблем поява на постоянен сигнал за отворена врата от някои от микретата. А може и да се е развалил времевият електронен блок ако има такъв.

Обаче абсолютно не е вярно че фабрично алармата на тия ФВ-та вдига при затваряне стъклата. Аз сложих допълнителна аларма и заехме цял канал за да се вдигат джамовете при затваряне. Фабричната не ги управляваше. Активира се допълнително това с Вагком. Имаше тук един колега който го правеше.

Виж на Аудито на брато А4-99 г, ги вдига фабричната на три етапа.

Последна промяна от kossis на Чет 04 фев 2016 10:15, променено общо 1 път.


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот valiosport » Чет 04 фев 2016 8:43


Това изобщо не е вярно.
Някой знае ли къде се намира този комфорт модул на голф 4 ГТИ?


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот kossis » Чет 04 фев 2016 9:31


Колега, я се оправяй, щом ги разбираш нещата повече ! Кое не е вярно и кое е ???

Защо тогава питаш тук, като знаеш верните отговори ?!

И преди мене друг колега ти каза че на ФВ от завода не се активира функция вдигане на стъкла, както също и активиране на фабрична аларма при отключване с ключа и тнт.
Явно ти знаеш повече от нас.

Аз незнам какво разбирам, но моите плафони и брави работят коректно, като сам ги ориентирах да бъдат изправни.
Същото направий и с на Брато- Аудито, което имаше проблеми със спукан вакум на брава и прецакана вакум помпа. Там комфорта е с вакумпомпа и командва фабрично ел стъклата при заключване.
При нашите ФВ нещата за моторизирани и даже разпарчотосах една от задните си брави преди време за припояване и резизия за да я вкарам в правият път.


dane58
Мнения: 92
Регистриран на: Сря 21 окт 2015 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: с.Красен

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот dane58 » Чет 04 фев 2016 9:53


valiosport написа:Това изобщо не е вярно.
Някой знае ли къде се намира този комфорт модул на голф 4 ГТИ?

Под волана е брато.... :)


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот valiosport » Чет 04 фев 2016 12:26


Някой е правил нещо по инсталацията, щото преди плафона на положение лампа гаснеше като отключа с дистанционното и светкаше при отключване, откакто смених микроключетата в бравите плафоните на вратите светнаха, но горните вече не гаснат и ги оставам на положение нула :eek
Зумера на фара не работи, но е здрав. Като засече температура под 4° като карам ме алармира на дисплея визуално и със звуков сигнал.
Отпреде имам нещо като кутийка и мисля че е за алармата...


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот valiosport » Съб 06 фев 2016 16:45


Проблема с плафоните е решен, проблема е бил в "моя телевизор" оставил съм плафона на положение лампа, сега плафона светка даже и при отключване, даже и ел. стъклата се вдигат сами, направо не мога да се нарадвам :11
Зумера ми е работил, просто аз съм го тествал при поставен контактен ключ :Mr Green Fun След смяната на микроключетата всичко си дойде на мястото :bowdown


dane58
Мнения: 92
Регистриран на: Сря 21 окт 2015 22:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: с.Красен

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот dane58 » Нед 07 фев 2016 12:02


Охх,леле майко....
Нямам думи..... :D


nasko_85
Мнения: 17
Регистриран на: Съб 09 яну 2016 4:15
Автомобил: VW PASSAT 3B
Двигател:

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот nasko_85 » Нед 28 фев 2016 8:00


Здравей Колеги!
Повдигам темата, защото вчера се заех да си поправя въпросното микроключе на предна лява/шофьорската/ врата, на останали три и на багажника всичко и работи. Смених го с ново, но никакъв ефект нямаше. Премерих го с мултицета, на буксата на ключалката и съответно на 3 и 5 е червената жица дава а на 8 извод е синяната и съответно като отвориш ключалката и затвориш си дава верига между 3,5 и 8 извод на буксата на ключалката. Кабелите са си здрави до голямата букса в машинката за прозореца. Можете ли да ме насочите към ел. схема на предна лява врата, че търсех но не намерих или евентуално къде е проблема,защото при мен проблема не е в микроключето. А и да кажа че на няколко пъти, за малко съм я виждал да работи сигнализацията на вратата преди да я разглобя за да сменя микроключето.


nasko_85
Мнения: 17
Регистриран на: Съб 09 яну 2016 4:15
Автомобил: VW PASSAT 3B
Двигател:

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот nasko_85 » Нед 28 фев 2016 20:18


Проблеме беше от студени спойки на платката, като се презапойха всичко си дойде на място. :smile :smile :smile


Потребителски аватар
vankatagb
Мнения: 186
Регистриран на: Съб 25 сеп 2010 10:14
Автомобил: Vw Passat B 5.5
Двигател: AZM 2001
Местоположение: Burgas

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот vankatagb » Пон 21 мар 2016 19:27


Здравейте колеги, има ли някой от Бургас, който разбира и може да оправи багажната врата да се отваря от дистанционното и от копчето на шофьорската врата? Колата е Пасат Б5.5 седан. Предполагам е нещо електрическо(багажника се отваря само с ключа и плафона вътре не свети), а аз не съм много в час и най-много да оплескам нещо. Ще се радвам ако колега от Бургас може да помогне, аз ще си платя(и ракия имам чудна:) ) :love.vwclub


Потребителски аватар
krasimir.dimitrov
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 27 дек 2015 20:01
Автомобил: Туран
Двигател: 2000 TDI

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот krasimir.dimitrov » Чет 07 апр 2016 15:31


Привет, имам следния проблем с осветлението на салона (Туран мод. 2011) Дано някой да има някаква представа какво би могло да е или поне идея за оправянето(пускането)
При отключване на колата нищо от осветлението не работи , при отваряне на някоя от вратите пак нищо от осветлението не тръгва. Самата кола индикира отваряне, тъй като на дисплея показва (индикира) каде и какво е отворено.
Планфона в багажника и този в жабката си действат. Тези в купето също работят но само ако ги пусна ръчно чрез натискане на самите планфончета. За сега единственните ми подозрения са , че може да е спряно от някаде в централния дисплей (MFA)


opi
Мнения: 29
Регистриран на: Сря 03 апр 2013 1:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат B5.5 Бутон за вратата, Микроключета

Мнениеот opi » Чет 14 апр 2016 13:38


Здравейте.
Подобен е и моя проблем-при затворени врати,индикатора на таблото за отворени врати свети,както и плафона в купето.Колата е пасат Б6 2006 бензин.Ходих на майстор,отвори врата,размърда жичките на модула...направи някакъв "мост" като запои една жичка с малка лампичка..и о чудо индикацията угасна.Тругнах и на 2 3 километра от сервиза първо почна да премигва а после направо пак си свтна индикацията на таблото и светлините в купето.Мастора каза че може да е от този модул.Какъв е този модул..колко струва..също каза че можело да се направи диагностика на модула за да се види дали е дефектен но той нямал софтуера...аз съм от Шумен.Някакви идеи..знам че ако ида във Варна за такава диагностика в сервиза на VW ще ми махнат главата.Много дразни да свети това чудо на таблто!!!



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта