Проверка на реални километри

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
rokera671
Мнения: 2543
Регистриран на: Нед 08 мар 2009 12:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот rokera671 » Нед 28 апр 2013 12:22


Моята я взех на 141 000 км ,на 6 г точно.Четох една статия ,където сравняват Рено 2 ка с Пежо 307 .Общо взето и двете ги изкарват боклук ,като малко надделява Пежо ,като по добра машина.И там пише ,че на тия километри всичко е аут!!Маховици ,Турбина ,дюзи и тн.Моята е в перфектно здраве !! :biggrin Дали жабара е сменил всичко това!?Едва ли!И се питам и аз на колко ли хиляди е ,ама не ми и пука. :beer




batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот batmit » Нед 28 апр 2013 12:53


djshomi написа:Хахха писъл съм по на пред просто на един човек му излиза скъпо да я обслужва в гаранционния 4 пъти по 800 кинта и си взима същите филтри цената е 3 пъти по ниска един път в годината ходи в гаранционния и си върти километража това за БГ говоря мисля че с тази криза и на запад това не им е обягнало кат хитрост.Продаде тоиотата на 180000 потвърдени от гаранционния а тя беше на 320000 вервайте си за малките км .Кола на малко км само смарт и подобни градски коли дето не стават за магистралата или струва маика си и баша си ще я откриете на последните страници като цена за модела.

Много си прав колега точно това правят.
За градската кола също си прав. При интензивно движение за час се правят около 20км градско.


Потребителски аватар
I4o_naskov
Мнения: 665
Регистриран на: Пон 01 дек 2008 16:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот I4o_naskov » Съб 10 авг 2013 15:10


http://www.ross-tech.com/vcds/tour/EDC-15-Mileage.html

Мисля че това е за разчитане на реалните километри,но май е за по новите модели от Ваг-групата,версията е VAG COM 11.11.3 VAG-COM HEX+CAN dual-K USB поправете ме ако бъркам :th_up


Потребителски аватар
nikson85
Мнения: 1721
Регистриран на: Пет 07 май 2010 20:02
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот nikson85 » Чет 15 авг 2013 20:36


Аз моята кола я купих на 114 000км. За една година навъртам по 10-15 000км и то на бензин все още. значе колата е от 95 година, а сега е 2013г.
За 18години средно по 13 000км= 234 000км, а тя е на 202 000км. И то, като се има на предвид, че бензина е бил по-евтин в Италия едно време. Не вярвам колата да е на 230 000км дори. Поне има още 200 000км, които се крият.


Потребителски аватар
SuN_CiTy
Мнения: 133
Регистриран на: Пет 07 мар 2008 18:16
Автомобил: VW GOLF V 2_0 TDI 4 MOTION
Двигател: BMM 2006
Местоположение: гр. Горна Оряховица

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот SuN_CiTy » Сря 21 авг 2013 17:38


I4o_naskov написа:http://www.ross-tech.com/vcds/tour/EDC-15-Mileage.html

Мисля че това е за разчитане на реалните километри,но май е за по новите модели от Ваг-групата,версията е VAG COM 11.11.3 VAG-COM HEX+CAN dual-K USB поправете ме ако бъркам :th_up


Не е от версията на VAG-а... Аз и с по-стара версия съм си закачал моята и ми ги е показвала реалните км.


stanimir1123
Мнения: 211
Регистриран на: Сря 29 авг 2007 17:44
Автомобил: b5 AFN
Двигател:
Местоположение: Димитровград / LONDON

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот stanimir1123 » Нед 20 окт 2013 21:16


Според мен има огромно значение къде са навъртяни километрите, градско или магистрала.
Моят Пасат 98г. намерих сервизна книжка в колата и за 2 години са му навъртяли 120хиляди км след още 2 е бил на 210 000км
и после няма нищо писано в книжката, следващите 10-на години кои знае колко е минал още. Иначе километража показва 170 000км ама пък двигателя е чук.


Ichiban
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 30 сеп 2013 21:17
Автомобил:
Двигател:

номер на двигател

Мнениеот Ichiban » Сря 23 окт 2013 9:39


Колеги.кажете може ли по VIN да се разбере кой е номера на двигателя?Имам проблем с регистрацията на една кола и в кат казват че имат съмнения в несъответствие на номера на двигателя с този по документи.Затова искам да разбера дали колата е излязла от завода с този двигател или недай си боже е сменян.Мерси


Потребителски аватар
N1P0
Мнения: 1228
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 0:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: | София | | 6N2 - 1.6 16V - GTi |
Контакти:

Re: номер на двигател

Мнениеот N1P0 » Чет 24 окт 2013 11:35


Ichiban написа:Колеги.кажете може ли по VIN да се разбере кой е номера на двигателя?Имам проблем с регистрацията на една кола и в кат казват че имат съмнения в несъответствие на номера на двигателя с този по документи.Затова искам да разбера дали колата е излязла от завода с този двигател или недай си боже е сменян.Мерси


Ако имаш само един знак в несъотвествие със сигурност просто са го объркали.
Отиваш до представителството на VW за България и изискваш такъв документ да ти дадат. Но на място веднага най-вероятно няма да ти го представят ами ще пишат официално запитване и става дълга и широка, но друг начин по официалния ред няма :no


Ichiban
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 30 сеп 2013 21:17
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот Ichiban » Вто 05 ное 2013 12:13


Значи,платихме в Порше и пратиха запитване за това колата с какъв номер двигател е излезла от завода и ни дадоха номер който е различен от този в талона.Незнам какво да правя сега.Нито аз нито човека от когото купихме колата е правил нещо по мотора.


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот Bobi85 » Чет 07 ное 2013 18:17




cristooo
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 15 май 2008 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот cristooo » Сря 04 юни 2014 13:40


Забавна тема - изчетох я като роман от първата страница. :smile
Цялата тема е потвърждение на тезата, какви страхотни коли правеха немците до преди 15-20 години... Сигурно и моят пасат Б4 1.8 е бил направил над 200000 км. първите 4 години, но при него хубавото е, че след това е бил докаран в България, където нито стария собственик, нито аз, имаме времето и нуждата за навъртим повече от 10-15 хил.км. годишно. Значи е на не повече от 400-450 хил. Преди 4-5 години последно му смениха гумичките на клапаните и някои от хидравличните повдигачи и това е всичко по двигателя - от тогава върви на 6 и нито пуши нито се замисля за ремонт по двигателя! Ебати жестокия мотор!!!

Повече съм притеснен обаче не за Пасата, а затова, че вече ми трябва още една семейна кола, която да кара жена ми и която неизбежно ще бъде по-нова... А автомобилостроенето вече е голям резил!

Четох по-горе, че на VCDS контролите EDC15 и EDC16 на TDI-PD съдържат уж истинските километри. Никой обаче категорично не потвърди те могат ли да се пипат. Само някакви общи приказки, че "всичко се правело". И от прочетеното насам-натам стигам до косвения извод, че тези показания не могат да се променят, а може само да се изтрият изобщо - така ли е? Правилно ли съм разбрал? Т.е. няма ли данни за EDC15 и EDC16, значи нещо е замазано и не може да се вярва на търговеца? Или и там може да се пише? Хайде накрая някой категорично да каже!


gamble
Мнения: 389
Регистриран на: Пон 26 ное 2012 13:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот gamble » Сря 04 юни 2014 14:16


Няма "не може". Всичко може. Все пак човек го е правил. Да не говорим, че е софтуер. Въпроса е дали си струва :c020 Ако всички тръгнат да обикалят с лаптоп в ръка тогава вече ще се замислят джамбазите. Аз до колкото знам барането на км на ECU е по-сложна и по-високо платена услуга. За това основно си въртят км на таблото само.


Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот plamikcho » Сря 04 юни 2014 15:42


cristooo написа:...

Могат да се пипат км и в ЕКУ-то. И май не е толкова сложно (за скъпо не мога да кажа). При мен са пипнати навсякъде. EDC16 mileage ми дава стойност, различна от тази на таблото, но близка до нея. А по стечение на обстоятелствата и разсеяност на автоджамбазина :mhihi придобих представа за реалните км на колата - бяха върнали малко над 100к км.


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот mccoy » Пон 09 юни 2014 20:51


plamikcho написа:EDC16 mileage ми дава стойност, различна от тази на таблото, но близка до нея.

то си изписва че ако има разлика повече от 5% значи нещо е пипано


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот megatronS » Нед 15 юни 2014 9:35


По въпроса за километрите може да се говори много. Накратко ще се опитам да систематизирам информацията. Километражи се връщат от няколко години вече и в чужбина, защото това е голям бизнес, поне ги връщат с доста по-малка стойност от клиентите в БГ. Реалните стойности на километрите ако са върнати по учебник не може да познае абсолютно никой. Обаче има тънкости, които показват, че даден километраж е връщан, но с колко си е загадка и догадка. В зависимост от марки, модели и години автомобилите записват километрите на следните места:
1. В километража
2. В километража и EDC15, 16 и 17 при дизелите
3. В километража, ECU, имобилайзера, ключа, комфорт модула и автоматичната скоростна кутия на най-новите автомобили, като пример са BMW, Mercedes и много други.
Затова при най-новите модели автомобили връщането е доста сложно и много скъпичко, защото е свързано с много процедури свързани с демонтаж, разпояване, препрограмиране и в обратен ред, на всеки един от тези модули.

За да е всичко, както трябва километрите се връщат във всички посочени места на даден автомобил. В противен случай, ако това не се случи при обстойна проверка със специализирана апаратура, ще се прочетат реалните километри там където не са върнати.
От всички автомобили и модели най-лесно се манипулират всички автомобили от VAG групата, но по обещания на инженерите от VAG, нещата скоро ще се подобрят още повече, като първата стъпка е направена още преди години с въвеждането на криптирания алгоритъм за запис на километрите в паметта, който затруднява засега, но не всички :)
Темата е огромна и затова спирам да пиша. Ако имате каквито и да е въпроси свързани с километражи, касетофони, ECU и т.н, ще се опитам да Ви бъда максимално полезен.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта