Проверка на реални километри

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
plamikcho
Мнения: 775
Регистриран на: Чет 11 юни 2009 15:25
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BLS 2007
Местоположение: Sofia

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот plamikcho » Нед 15 юни 2014 12:04


mccoy написа:
plamikcho написа:EDC16 mileage ми дава стойност, различна от тази на таблото, но близка до нея.

то си изписва че ако има разлика повече от 5% значи нещо е пипано


При мен разликата е по-малко от 5% и въпреки това е пипано. За мен няма никакъв смисъл да се хвърлят време и усилия само и само да се изкопчат "реалните" км.




Потребителски аватар
sim_ex
Мнения: 107
Регистриран на: Сря 18 юни 2014 18:24
Автомобил: Passat b5.5 1.9 TDI PD
Двигател: AVF

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот sim_ex » Вто 24 юни 2014 21:55


в съвременните коли с много електроника е трудно да се изтрие километража без да се оствят следи. Дори да приемем че основната памает на устройствата е изтрита и по CAN мрежата не може вече да бъде получена, то трябва да се има предвид, че много от устройствата имат вътрешна памет с собствена сервизна история. Примерно един ABS modul , който има оснавна памет за грешки, то той има и втора памает, която е недостъпна по CAN т.е. недостъпна и за VW сервиза. Тази памет служи да собствено проследяване на грешки на самата фирма производител с цел проследяемост на всички грешки. Често четенето става само по собствен фирмен интерфейс. Верно , че като потребител няма как да се добереш до инфото, но ако си при фирмата производител , те безпроблемно изчитат всичко. Гершките изчитани по CAN и техните съпътстващи данни като пробег, час, дата и тн при записване на грешката се подчиняват на глобални автомобилни стандарти, които съвсем не са достатъчни на разработчиците да разработят стабилен продукт. те трябва да знаят, примерно в този момент, каква е била температурата , напрежение на този сензор, на онзи сензор, и един куп други неша, които не се съвместяват с стандарта за автомобилна диагноза. Това налага собствената независима памет и интерфейс за диагноза. С една дума полицията дигне ли мерника на някой търговец в Германия спукана му е работата. Само да добавя , че статията цитирана по горе с циатати от немския автомобилен клуб ADAC е пълен кьорфишек и е манипулиран превода, чел съм оригинала. Но про принцип на журналисти не се вярва , така че едва ли ви изненадва. Акцента беше че търговците въртят, а БГ статията казва че немците въртят, а от търговците има едва 5 до 10% немци.

Има неща които в БГ не са ясни, но проста работа въртенето на километри в Германия.Въртят се най вече колите за експорт. Тук има такава категория, продажба само за експорт. Защото ако не е за експорт да длъжни да дават гаранция 6 месеца и не е фиктивна а реална, затова експортните коли никои не ги следи. Тук гражданската застраховка се плаща според годишния порбег като за Passat примерно за 10 000 км на година е 600 Е то за 25 0000 е 950 Е/година. Ако собственика върне километрите и новия купувач застрахова колата в същата компания нали ше излезе веднага в системата колата на колко километри и коя годна е била, ще лъсне веднага, а тука тва е за затвор и солени глоби плюс застрахователна измама.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот megatronS » Сря 25 юни 2014 17:05


Това за 5 процента не е вярно. Този, който ги връща ще заложи еднакви километри и в двата модула, при записа на алгоритъма, може да се получи малка разлика само в десетите, нищо повече. Ако вече човека е отнесен от космоса и запише различни неща, това е друг въпрос. Има заводски тайни, кое, къде и защо се пази, това е така. Когато нещата са известни, относно къде, как и защо се записват, препрограмирането направено професионално е гаранция, че дори в завода производител няма да познаят с най-модерната си техника какво се е случило. Но аз също съм на мнение, че това не заслужава особен интерес, защото нещата са ясни, трудно ще карата втора употреба автомобил на 15-20 год и 100-150 хил км. Трябва да се обърне внимание на общото състояние отколкото да си играете да гадаете на колко реални км е. :th_up


Потребителски аватар
mccoy
Мнения: 993
Регистриран на: Нед 11 ное 2007 23:16
Автомобил: HONDA CRV III 2.2 I-CTDI
Двигател: N22A2
Местоположение: Стара Загора

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот mccoy » Сря 25 юни 2014 21:45


megatronS написа:Това за 5 процента не е вярно.

Това го изписва VСDS-a с големи червени букви.
А кадърното поправяне на километри струва пари , които джамбазите рядко са склонни да дадът.
Най-често и най-лесно се поправят километрите на таблото.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот megatronS » Чет 26 юни 2014 16:56


Джамбазите дават и то здраво пари за да се направи всичко както трябва,но зависи от колата и цената и на пазара. Във VCDS тази опция е в процес на разработка и покрива точно определени модели и автомобили ECU. Това, че някой е сложил в червено един надпис в софтуера не трябва да се приема на 100 процента. Ето един елементарен пример, ако автомобилът е на реални 400 хил км по километраж и заложим да кажем 5 процента разлика, това е разлика от 20 хил км между eproma на ECU и километража. Това няма как да се случи реално при броенето в двете памети. Алгоритъма при запис на километрите бърка само десетите, и то в горна граница от заложените, нищо повече. До сега не съм срещал разлика в километри на оригинални свалени dump от различните контролери на един автомобил да е повече от няколко десетки км.Същото се отнася и за преработените и записани , както трябва. :th_up


Потребителски аватар
go4o.m
Мнения: 127
Регистриран на: Съб 21 юни 2008 16:08
Автомобил: VW POLO
Двигател: AMF 2001
Местоположение: София

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот go4o.m » Пет 04 юли 2014 16:59


Имам ваг ком от 2 дена намерих това дали са реалните километри
Прикачени файлове
Ashampoo_Snap_2014.07.04_13h04m35s_001_VCDS-Lite- Measuring Blocks - Basic Settings.jpg


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот megatronS » Пет 04 юли 2014 19:25


Ако тези километри са ти изписани и на таблото, тогава са реални. Диагностичната апаратура изписва, това, което е записано и в паметта на таблото, тоест това което ти се изписва и на дисплея. Не може на таблото да ти изписва едни, а с VAG Com други километри за таблото, това е невъзможно. Това число, което виждаш означава съвсем друго нещо. :th_up


Потребителски аватар
lokva
Мнения: 832
Регистриран на: Сря 07 яну 2009 20:34
Автомобил: Passat 3c
Двигател: CBAB 2008
Местоположение: Гоце Делчев Hamburg

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот lokva » Чет 07 авг 2014 21:15


моята кола силно ме съмнява да е на реални километри 270 000 на 17 години. при проверка с програмата на wurth разликата между таблото и компютъра е само 1 километър


jony555
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 01 яну 2013 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот jony555 » Чет 07 авг 2014 21:19


обаждате се на някое представителство от където е колата, питате ги дали можете да дадете вина и ако могат да ви кажат някаква сервизна история ако имат. аз така направих и излезнаха оригинални. хората се съгласиха


gugun4u
Мнения: 531
Регистриран на: Сря 21 авг 2013 11:16
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: 1.9 TDI 2007
Местоположение: София

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот gugun4u » Пет 08 авг 2014 13:44


TiL написа:Те сигурно и пари ще ми искат за да ме изплашат? :mhihi Колко струва услугата?

Безплатна ако са на кеф. Проверено! Ако се запънат никакъв шанс, освен срещу 66 лева за диагностика. Затова пък представителствата са няколко из страната :mhihi . И все пак немисля, че е редно да се вземат 20 вина от горубляне и да се разваниш за всеки :mhihi Това ако някой ползва това инфо за покупка на нова кола. Аз лично проверих 3-4, като последния се оказа колата ми.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот megatronS » Пет 08 авг 2014 21:13


На автомобилите от чужбина, се води изрядна документация при преминаването всяка година на технически преглед и там се вписват километрите. Ако може да се получи тази информация, тя ще свърши работа. Реално при правилното коригиране на километрите, както трябва, няма никакъв шанс да се проверят, дори и с космическата апаратура на NASA. :th_up


jony555
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 01 яну 2013 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот jony555 » Пет 08 авг 2014 22:45


имах предвид за страни от чужбина. моята я взех от швейцария и се съгласиха без проблем. ако знаете че е от Италия, пробвайте. което и да е представителство на марката.


Потребителски аватар
Tsapo
Мнения: 115
Регистриран на: Сря 09 юни 2010 8:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот Tsapo » Сря 20 авг 2014 12:20


Преди месец купих passat 6 на 146 000км.
Моя беше грешката, че не го проверих по рама в официалното представителство в деня на покупката а го направих на следващия ден. Оказа се, че колата е влизала в сервиз на VW в Италия 15 дни преди да дойде в БГ със спукана глава и загуба на компресия на 276 390км. Веднага върнах колата и си взех парите обратно ( имах късмет )
Вчера проверявах една 3-ка Е90 по рама, която беше на 9 години като през първите 2 години е минала 94 000км. ( няма повече история ) след това не са я карали повече за да може да дойде в БГ на 120 000км. през 2013г. Миналата година някаква фирма са я купили и за една година са и врътнали 46 000км. и сега я продават. Просто всичко е........
Реално пасата, който аз купих за 11 000лв. са го купили за 6800лв. + 700лв. докарване = 7500лв. Слагат му 4000лв. надценка от който ми свалиха 500лв. и ето ти чиста печалба от 3500лв.
Ще си карам старата кола и ще събирам пари да си купя чисто нова или върната от лизинг....


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот megatronS » Сря 20 авг 2014 15:10


Да, напълно съм съгласен с изложеното. Километрите през последните години се превърнаха в страшен бизнес из цяла Европа, макар и нелегален в повечето държави. Всичко това не подмина и Германия и Италия. Старите коли са далеч по-здрави, защото така са проектирани някога по изискване. Новите автомобили са пък много дизайнерски, натъпкани с всякаква електроника и екстри, при тях обаче е заложено друго изискване, което не се нрави особено на крайния клиент. Хубаво е човек да има и двете, в зависимост от целта на използването им, както е при мен. Аз съм доволен и от новата и от старата, но и двете съм си ги закупил от завода на VW в Германия и сам съм си подписал проверката в сервиза преди да ги изкарам. :smile


jony555
Мнения: 227
Регистриран на: Вто 01 яну 2013 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот jony555 » Сря 20 авг 2014 18:52


просто отивате в германия и си купувате кола с доказана история. другото е бошлав или трябва да провериш и да се надяваш



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта