Проверка на реални километри

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
ayhan4ik
Мнения: 67
Регистриран на: Съб 20 окт 2012 13:11
Автомобил: Dacia Logan
Двигател: 1.4 2007
Местоположение: Burgas

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот ayhan4ik » Пон 29 сеп 2014 16:11


Алфа 147 2003-та на 155 000 км, след проверка с Multiecuscan - излезе, че е на 800 000+ км. Колицата пали от раз и изглежда в много добро здраве. На момчето му прилоша, но го успокоих, че за да стигне тези километри колата, трябва да е поддържана доста и е със здрав двигател. А пък са го уверявали, че е с реални километри.




Потребителски аватар
Traytor
Мнения: 1657
Регистриран на: Пон 24 авг 2009 3:09
Автомобил: Audi A4 B6 Avant Quattro
Двигател: AKE 2004
Местоположение: София

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот Traytor » Пон 29 сеп 2014 16:31


jony555 написа:просто отивате в германия и си купувате кола с доказана история. другото е бошлав или трябва да провериш и да се надяваш

Не е само в Германия. Италия, Австрия, общо взето където и да идеш не ги въртят. Това го правят нашите. Хората там в повечето случаи отиват да ги изхвърлят или да ги "подарят" на авто пазарите за по-бедните. В Австрия като отидохме, не мога да чуя чужда реч... Имаше 30-тина търговишки коли/камиончета, сума софийски и една пловдивска... Негрите там хич не си играят да пипат колите, източват горивото и заебават колата... Те не си играят да я пазят външно(дава се назад докато се подпре на задната кола) та камо ли да въртят километри. Нашите къщи са кокошкарите които отиват вземат най-големия дарак, плащат 300-400лв в най-добрия случай, да се оправи външно колата врътват километража и колата става я на бабичка, я на лекар който страшно много е пазил...


restless
Мнения: 1118
Регистриран на: Вто 03 окт 2006 13:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот restless » Чет 16 окт 2014 13:50


Според Аутобилд, 1/3 от колите продадени на вътрешния немски пазар са с превъртяни километри... изобщо не се занимават шъ знайш :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот Vlad777 » Вто 13 яну 2015 8:40




Mufkata86
Мнения: 33
Регистриран на: Чет 18 дек 2014 13:40
Автомобил: PASSAT B5 1.9
Двигател: 98 AFN

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот Mufkata86 » Вто 13 яну 2015 10:05


И аз се чудя,дали и моята(от скоро закупена) е на реални километри..
Предния собственик твърди(възрастен чичка),че лично си я закупил от Германия от първия собственик,но понеже работех в бояджийски цех(имам малко познания) реших да я проверя по нашенския начин(моя и на бившите ми колеги :mhihi )- Свалих и всички кори(от вратите,багажника) и си бяха с номерацията(етикетите) от завода за зглопка.Оказа се с оригиналните платнени оплътнители(тези за обиране на вибрациите),видийкети не бяха пипани и си личеше,че не са разглобявани.Багажника си е с оригиналната кора с механиъм за заключване.Горния багажник даже не е ползван никога и си е в оригиналния калъв(напречните прътове).Даже си е с оригиналния ключ за джантите и оная врътка(пластмасовата),която се ползва при сваляне на джантите(Не ,че не може да са ги взели от друга :mhihi ).Тия дни и монтирах парктроник и в сервиза се учудиха и ми викат: Тая броня не е сваляна до сега... И при тия приказки нацапах гащите :Mr Green Fun и ми се иска да е истина,но.....
Дадох си нимера на рамата,за да проверим има ли някаква история в сервизи в Германия(понеже на документи "уж" имаше)и ще се разбере, но не ми се вярва 17 годишна кола да е на 270000


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2588
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот zografski » Вто 13 яну 2015 10:42


Всичко е възможно, ако я е взел от там на 100К, чичката тука и е навъртял още 170К за 7-8 год и готово. Отделно чичките карат с 20 и рядко си удрят колите, даже по скоро си ги пазят като ташаците, така че няма да ме учуди това което каза за задната ти броня :c020


Mufkata86
Мнения: 33
Регистриран на: Чет 18 дек 2014 13:40
Автомобил: PASSAT B5 1.9
Двигател: 98 AFN

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот Mufkata86 » Вто 13 яну 2015 11:04


zografski написа:Всичко е възможно, ако я е взел от там на 100К, чичката тука и е навъртял още 170К за 7-8 год и готово. Отделно чичките карат с 20 и рядко си удрят колите, даже по скоро си ги пазят като ташаците, така че няма да ме учуди това което каза за задната ти броня :c020


Ами,чичката я е взел преди 8 годинки на 200000км. и е гаражна кола(това си пролича по най-достоверния източник-аромата на застояло и дърто :Mr Green Fun )и искренно ми се иска да е така. В София я проверих и "уж" не беше пипан километража,но има едно голямо "НО"...
Моля се мотора да е здрав и да не дава фира,то другото си е късмет-дали е на 500/600км...И все пак
:redface


Потребителски аватар
gen4o_88
Мнения: 62
Регистриран на: Пет 09 сеп 2011 13:07
Автомобил: mk3 jahre gtd
Двигател: AAZ
Местоположение: София

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот gen4o_88 » Вто 13 яну 2015 11:59


Колеги доста мнения прочетох и искам да попитам аз имам голф 3 1.9 тд 92 година и на километража пише 195000 тотал кога изчезва и какво означава?? Благодаря


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот anonym0us » Вто 13 яну 2015 12:45


Ако не се лъжа до 95 година при МК3 километража щом направи 299999км и се анулира сам (като старите жигули) и почва пак наново. А надписа тотал изчезва. НО има едно НО. Спокойно можеш да си намериш километраж от морга на по-малко километри и да пише на него Тотал и да го монтираш на твоя Голф и си готов. Както пише в статията по-горе, никой не може да познае, а само да предполага. Карайте си колите, и не го мислете. Излишно си губите времето. Ако беше доказуемо нямаше да ги връщат километрите.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот 777 » Вто 13 яну 2015 12:48


https://www.carfax.eu/

Ако тук ти намерят VIN номера, може да имаш сравнително надеждна информация.


Потребителски аватар
predat0r
Мнения: 2810
Регистриран на: Чет 02 фев 2012 13:44
Автомобил: Mercedes-Benz W203
Двигател: C270CDI
Местоположение: АСЕНОВГРАД

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот predat0r » Вто 13 яну 2015 12:52


Бившата ми кола голф 3 нямаше оборотомер.. Реших да сложа километраж с оборотомер.. От 234хиляди голфа стана на 192хиляди. И със новия тотал пробег отново като стана на 234хиляди го продадох :mhihi


Потребителски аватар
gen4o_88
Мнения: 62
Регистриран на: Пет 09 сеп 2011 13:07
Автомобил: mk3 jahre gtd
Двигател: AAZ
Местоположение: София

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот gen4o_88 » Вто 13 яну 2015 13:10


Моят голф дойте на ход от Германия преди 4 години и си е с часовник и "тотал" супер е!Но какво значение има важното е да си върви и да не дава ядове а моят модел е от тези който не са капризни на нищо!Благодаря


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19111
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот stefan4o » Вто 13 яну 2015 13:38


Mufkata86 написа:Дадох си нимера на рамата,за да проверим има ли някаква история в сервизи в Германия(понеже на документи "уж" имаше)и ще се разбере, но не ми се вярва 17 годишна кола да е на 270000

Дали колата е на 170, 270 или 570 000км не мисля, че ще те стопли кой знае колко. На първо място има значение поддръжката й. Карай си колата и си свиркай, не го мисли много :wink


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот mupk0 » Вто 13 яну 2015 15:41


Така е..километрите са просто цифра. Откакто продадох голфа не съм гледал киломвтража на купените ми коли като критерии. Ейсега за последната кола имах съмнения. Взех я на 116хил за кола 2000та година. Бях с нагласата ,че не са реални. Колата по документи беше от представителство на Мерцедес в Италия. Имаше история по книга до 100к км.от 100 до 116 са и били нужни 3год по книга с масла всяка година....стана ми мн съмнително,но колата си бе запазена вътре/вън и си работеше нормално с чисто масло и антифриз. Наскоро ми се отдаде възможност да я закача съ Стар Диагноза и майстора ( мой приятел връщащ км на коли на място ) се учуди..вика тва са и реалните км. Не му повярвах много :д имало място в което не могат да се трият километрите на мерцедеса. Наскоро сменях това онова и за мое учудва е бяха все части за първоначално вграждане с ОЕ номер на Мерцедес и само тяхната емблема на частта. Да чукна на дърво 25к км по нашите пътища на газчица и още няма дерт. На мой познат пък очиларката е на скромните 600 000 и е неразличимо от нова без скъпи ремонти...така че....това е само число :)


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Проверка на реални километри

Мнениеот 777 » Вто 13 яну 2015 17:13


Истината е, че в Европа вече има мрежа от сервизи за измама с километрите. Пишат се сервизни книжки постфактум, удря се печат на сервиза с телефон. Ако звъннеш и кажеш номера на купето ще ти цитират същите числа - отпреди 6г примерно. Сервизите не са 2 или 3, а 50+. Всеки ще си помисли "няма как да е измама", а ТО Е. Просто е организирана мафия. Писачите на сервизни книжки синхронизират всичко с "техните" сервизи и всичко е чисто. Сигурно се плаща "абонамент" за вписване на сервизна история. Трудно е да се докаже. Може би трябва специално да се продаде кола, която е на 400+ хил км на автокъща/търговец с арабски или източноевропейски произход в Холандия, Франция или наоколо. После нагласен човек да обикаля района и след няколко дни като излезе за продажба да я купи заедно с новата й "сервизна история" и ще се види точно, че е станало такова чудо. Само че може да е опасно за живота такова изобличаване. Гаранция има само с фирмени сервизи, но малко коли ходят само в такива през целия си живот "на запад".



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта