Датчик за ъгъла на волана (G85)-Steering Angle Sensor- РЕШЕН

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
trv
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 171
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 21:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Датчик за ъгъла на волана (G85)-Steering Angle Sensor- Р

Мнениеот trv » Чет 02 юли 2015 11:09


f_dream написа:Здравейте,
имам нужда от Вашата помощ :) Карам Пасат 5.5 комби 1.8Т, 2003 год. Имаме го от 2010, като е вкаран с газова уредба на Ланди Ренцо. След като веднъж се случи да не я карам 2-3 дни, ток в колата никакъв нямаше. Пробвахме с по- нов акумулатор от март месец. Изведнъж почнаха да се появяват грешки, които за съжаление не помня. Започна едно замерване, едни майстори замерваха доста голяма оттечка. Но преди няколко дни, вече финално ми казаха, че оттечката е 110, като откачат газовата пада на 60-70 и финално другата оттечка е в Steering Angle Sensor. Още при предишните замервания, преди да стигнат до вторият проблем, отидох в Мергел на Ботевградско шосе (София), които се водят единствените за Ланди Ренцо в София и някой досеща ли се какво ми казаха (пред мен замерваха нещо): Госпожо, в компютъра на газовата няма абсолютно никакъв проблем, намерете си майстор за електрониката... Върнах се при другите и им казах, какво са ми заявили и те се принудиха да поразглобят вече колата, за да се убедят и те и така намериха и вторият проблем, като не отхвърлиха първият. И тук вече имам нужда от Вашата помощ и по двата ми проблема :) Много ще съм ВИ благодарна :)
Поздрави
Веси


110 милиампера е страшно голяма утечка!
Без газовата тия 70 милиампера пак са много !
Значи тия защо не са открили от къде е тази утечка ? Ето за това не искам кола която е пипана извън завода и са добаваяни систем.

Как се открива утечката. Мери се с Амперклещи или с обикновен мултицет -тока на консумация в покои. Да не светят плафони и алармата да е изключена. Нищо да не работи !
С обикновен мултицет трябва да се разкъса или + или - на акумулаторът и да се свърже уредът към + и към едната клема, която е +овата респективно. Ако е към - ще е -осовата и тнт. Абе последователно свързване на уреда. Слага се на най големият обхват- 20 ампера и тнт.
С амперклещи е лесно- слагат се на единият кабел + или - на Акуто и се гледа. Там обхвата е голям винаги.

После се махат бушоните от местата им един по един. Където падне тази консумация- там е проблемът !!!
Вие вече сте открили единият виновник - газовата. Но другият харчи повече !

Нормалната консумация е макс 10 милиампера.

За проблема с Волана трябва да се търси повече и да се пробва. Грешката е открита там.

Тези които са търсили утечката не са се справили очевидно. Лошото е че ще скапете акуто така !




trv
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 171
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 21:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Датчик за ъгъла на волана (G85)-Steering Angle Sensor- Р

Мнениеот trv » Чет 02 юли 2015 13:12


Под разкъсване имам предвид- откачане на климата от акуто естествено.
Все пак мисля че в този форум пишеме хора с някаво средно ниво на авто и ел грамотност !

Дефекти по каквато и да е била техника и продукт произведен от каквато и да е било фирма бол. За това е и гаранцията.

Аз лично съм попадал на дефекти в най разнообразни стоки купувани от мен. Някой дефекти ги оправям сам, други в сервиз, а трети направо замяна и тнт.
В това отношение Лидъл нямат грешка примерно. Можеби са първите които предлагат всичко предвидено по закон по отношение на гаранцията на техните стоки.
Та само тези които не купуват не попадат на дефекти.

Незнам това какво общо има с проблема на Колежката, но аз описах как се мери и търси утечка с цел да има Тя представа и като отиде в Сервиз пак да знае какво да иска и да и свършат работа.
С друго не мога да помогна през нета.
Осен ако не докара колата и не я погледна лично аз.
Доколкото разбирам -Те са открили причината, но не са я отстранили. Трябва да се провери пак и да се оправи инсталацията на газовата и на волана там кадето е пробива.
Това е !
За сега може да откача +а на акуто и да пази акуто от скапване.


Голф 5 плюс
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 31 окт 2018 8:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Датчик за ъгъла на волана (G85)-Steering Angle Sensor- РЕШЕН

Мнениеот Голф 5 плюс » Чет 15 ное 2018 11:11


Колеги, някой може ли да помогне с ваг ком да се направи адаптация на сензора за ъгъла на движение, че съм от търговище и тука никой нему разбира а е едно ходене по майстори чудо голямо. И мисля че никой няма ваг ком тука. От фолксваген сервиз ми викат направо да сменям рейка с датчик, други майстори от търговище викат че не могат да адаптират този сензор, взимах го и нов и втора употреба и пак не могат но го мъчат с програма бош. Какво да правя колеги?


Потребителски аватар
snaiperisto
Мнения: 99
Регистриран на: Пет 06 юли 2007 20:30
Автомобил: Skoda Fabia 1.2 12V-METAN
Двигател: 6Y2 2006
Местоположение: София

Re: Датчик за ъгъла на волана (G85)-Steering Angle Sensor- РЕШЕН

Мнениеот snaiperisto » Вто 19 яну 2021 16:34


Следя!



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта