Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
ДАНЧО
Мнения: 794
Регистриран на: Нед 25 мар 2007 12:25
Автомобил: Audi A4 B6
Двигател: AVB 2003
Местоположение: Ст.Загора

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот ДАНЧО » Нед 11 ное 2012 12:45


Vlad777 написа:
За да не може да се прави това трябва да се махне или блокира самият отключващ механизъм. Той е електронен и от него тръгват няколко кабела. По тези кабели се праща сигнал до комфорт модула и се отключват всички врати, а също така се изключва и фабричната аларма.

Най-лвсно е да се отреже кабелът, който "командва" комфорта. За целта потърсете специалист (препоръчани са в първото мнение на темата)


Аз съм с допълнителна аларма,която управлява комфорт модула,както и ми вдига стъклата.Ако отрежа кабела от механизма искате да кажете,че дори и да ми разбият патрона и бръкнат с отвертката няма да може да се отключи ли?




Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот StS » Нед 11 ное 2012 13:51


Системите от висок клас не може да се хване толкова лесно кода от разстояние... Има само слухове от разни хора който коментират за някакви ИТ спецове с лаптопи който все пак ги "прихващали" , но засега не съм чувал такова нещо на практика , новите аларми от най-висок клас са изключително добри...


Некой не каза че от БМВ/Ауди от тези с картово запалване не могат да се крадат... освен с репатрак де...Мойте 5ст...


Другото е че тук примерите от клипчетата бяха за иммо 2/3 но не и за 5/6 и т.н... А и децата знаят че пасат 5/5.5 се отварят с играчки


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот icefire » Нед 11 ное 2012 19:32


StS написа:Системите от висок клас не може да се хване толкова лесно кода от разстояние... Има само слухове от разни хора който коментират за някакви ИТ спецове с лаптопи който все пак ги "прихващали" , но засега не съм чувал такова нещо на практика , новите аларми от най-висок клас са изключително добри...


Некой не каза че от БМВ/Ауди от тези с картово запалване не могат да се крадат... освен с репатрак де...Мойте 5ст...


Другото е че тук примерите от клипчетата бяха за иммо 2/3 но не и за 5/6 и т.н... А и децата знаят че пасат 5/5.5 се отварят с играчки



Мда, само че темата е основно за Пасати Б5 и Б5.5 PD, които се крадат много често. Иммо 5 и 6 идват доста по-късно :roll:


Потребителски аватар
PuShE_
Мнения: 1350
Регистриран на: Пон 15 дек 2008 23:58
Автомобил: Passat 3b5
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот PuShE_ » Пон 12 ное 2012 0:36


А между другото сега се сетих за един "чоп" който се слага на скоростния лост,и не позволява на лоста да се движи в никакво положение,доколкото знам от ключари не го ли отключиш с ключ.единствения вариянт е с рязане на шината(3-4мм),тея дни ще се постарая да го намеря и снимам


Потребителски аватар
icefire
Мнения: 1777
Регистриран на: Сря 04 юли 2007 9:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Мünchen/София

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот icefire » Пон 12 ное 2012 2:13


Като бях в Чехия един път ми направи впечатление, че всичките Шкоди, дето там карат, имат някаква ключалка от дясната страна на тунела и тогава ми обясниха, че ако не я отключиш, не може да се движи лостът.. сигурно става дума за същото...


Потребителски аватар
Aprilia
Мнения: 1300
Регистриран на: Съб 15 мар 2008 0:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Торино, Италия

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот Aprilia » Пон 12 ное 2012 5:33


http://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-VW-Go ... 564a1ec112

При слагането на тези тапи на ключалките ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да свалите самите брави на вратите и да заварите дупките за отключване. Тапите се свалят много по-трудно от ключалката, но не е невъзможно и за това е по-добре да се обработят предварително и бравите, така изненадата ще е пълна mhihi
Колкото повече пречки имат толкова повече се изнервят и стават шумни и бавни :wink: За броня в броня кражба трябва да имат стабилен полицейски гръб, а тия които го имат надали бръмчат на голф4 или пасат5 помпа дюза :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Vag_activator
Мнения: 941
Регистриран на: Пет 27 юли 2012 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ruse

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот Vag_activator » Пон 12 ное 2012 22:25


Vag_activator написа:Затова набивайте по един код с VDS PRO,забрана на смъкване/вдигане на стъклата от шоьорската ключалка.
Един код за задействане на алармата,при отваряне с и влизане с ключа (отверката)през шофьорската врата.
Смяна на OBD буксата,или направа на OBD преходник като разместите пиновете на стандартната OBD букса (като не държите преходника,никога в колата).Добвяне на прекъсвач на помпа или захранване на компютар.
И някой друг трик,ако се досещате.100% гаранция няма,но разни аматьори няма да ви свиват радиото от колата.И няма да могат да ви я присвояват толкова лесно!
Ако набиете код за забрана за отваряне с ключа посредством VDS PRO,може да си премахнете предните ключалки (като си сложите тапи от задни дръжки на същият като вашият автомобил)!
От ключар знам,че задната ключалка на багажника се разбива 2 пъти по трудно от шофьорската и пасажерската!

За коли преди 2001-ва може да се добави към алармата обемни датчици и мелодична сирена от по новите след 2001.Вав френски форум,както ми е казвал колегата deversant (На който по някаква глупава пречина му забраниха да влиза във форума!) вземат оригинален шок датчик от ауди А6 и го довавят към стандартната аларма както се прави с мелодичната сирена и обемните дачтици.По този начин алармата става,аларма а не както преди това-централно заключване! :да:

Трикове има много,но истината е че трябва да се действа.А не само да се четат форуми,и да се вика на мен не може да ми се случи (аз имам каско).

Друг вариянт е и монтирането на втора допълнителна алармена система,което е малко неудобство (но пък си е някаква сигурност)!


Няма броня в боня!Имат си наети 10 подземни гаража в Младост,и като избутат колата 100-200 метра и се прибира на сигурно!Стига с тези митове,и с тези неща дето ги гледате по филмите по TV-то!
Дайте да си говорим реално!Влезне ли колата под земята,и можете да забравите за GPs проследяване...клетки на M-tel и тяхната услуга за 650лв с SMS-ите на по 30 или 15 секунди!И трябва да знаете,че на полицията не можете да разчитате!Дали те са в играта или не,никой неможе да бъде сигурен!Всеки може да си направи мнението сам за себе си!Аз моето съм си го направил много-много отдавна!
Само искам да ви кажа,че в Русе няма престъпност и коли почти не се крадът!Моята лично съм я забравял отключена пред блока за 3 дни,забравял съм я за 1 ден с ключа на шофьорската врата,и никога нищо не е липсвало!Стават кражби-да,но кокошкарски изтории (ако някой случайно го е домързяло да си прибере панела на касетофона)!


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот Vlad777 » Пон 12 ное 2012 23:18


Аз доста реално мога да говоря от личен опит mhihi mhihi mhihi

Случай 1: Преди доста години в 2:30 през нощта чувам алармата на почти ново Пежо Партнер - служебната кола на баща ми пред блока да свири. Поглеждам през прозореца един е вътре, отваря предния капак. Втория чака пред капака и за около 5 сек. алармата спира да свири. Този от пред отива отзад и почва да бута колата надолу по улицата. Там чака друг автомобил. Закача пежото на въже. Обличам се, слизам долу и виждам как се отдалечават светлините в далечината. Един съсед вече е долу, качваме се в неговата кола и тръгваме да обикаляме. Няма следи. След час и тридесет минути обикаляне намираме пежото паркирано на около 500-600 м. от където беше откраднато забито в тъмното на паркинга зад един блок. Бяха извадили 2 часа по-рано десния патрон и по него си бяха направили ключ, с който директно бяха отворили колата и отключили волана. Един съсед беше видял към 12 и нещо вечерта някой да стои до дясната врата - после разбрахме всъщност какво е правил.

Случай 2: Описан в тази тема - бутане броня в броня - GPS-ът ги принуди да го паркират в подземен паркинг, а такива нямаме много в квартала.

Случай 3: Съвсем пресен - откраднат пасат 5.5 както съм писал в началото на темата. С фабрична аларма и фабричен имобилайзер. Никой нищо не е чул.

GPS-ът в крайна сметка е плюс защото все пак е някаква допълнителна защита. Особено на по-евтини коли крадците едва ли ще се сетят, че го има. А дори и да се сетят - ще трябва да скрият някъде колата, докато го намерят - отново затруднение.


Потребителски аватар
offside
Мнения: 250
Регистриран на: Нед 29 апр 2007 20:42
Автомобил: Passat B5 1997
Двигател: 1.8 20v ADR
Местоположение: гр.София

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот offside » Пон 12 ное 2012 23:38


Помага гпс-ът малко или много. Имах случка в съседния блок беше паркирана в един от гаражите едно бмв х6. Почнаха да душат цивилни полицай и да обикалят всички сервизи и гаражи в околността да я търсят, понеже имало сигнал от гпс-а в района (явно не са с голяма точност тия джаджи, щом в две пресечки търсят). В крайна сметка като минаха и по двете улици само в този гараж не бяха погледнали и си викнаха свидетели (аз бях един от тях) за да се разпишат на протокола, че всичко е законно и нищо не е счупено или взето и след като изкараха колата се оказа, че тя е с 3 (три) гпс предавателя, като 2 (два) от тях са били премахнати. Явно джамбазите не са знаели за третия такъв и колата си отиде обратно в собственика.Нямаше никакви щети вътре и вън по колата, явно е била отключена и запалена със софт. Гаража се оказа законно нает от мургав гражданин, явно нямащ нищо общо със случая.


Потребителски аватар
saro777
Мнения: 22
Регистриран на: Пон 12 май 2008 19:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот saro777 » Вто 13 ное 2012 0:07


И аз ще споделя от мои наблюдения, че крадците разполагат с определен минимум от инструменти за класическия начин за защита на автомобила. Обикновенно нямат време да правят проучване, проследяване и пр.трудоемки "маневри" преди да го крадат. Набелязването става нощем, когато и изборът от паркирани автомобили е най-много. Това пречи за сериозно проучване. Всяка изненада от класическите защити нарушава ритъма и забавя крадците. Това е за "палене" на колата, но бутане "броня в броня" или "ласо" когато не могат, или не знаят, или не искат поради липса на време да заобикалят алармите, блокажите направо ги "къртят" др. Всичко, което е нестандартно и самоделно изнервя крадците и ги бави.
Споделям и личен опит - едно ключе, което прекъсва запалването на два пъти осуети кражба преди години. Заварвал съм голфа с отворен капак с отворени врати, без работеща сирена на алармата - това преди години - сега не представлява интерес.


kraskko
Мнения: 304
Регистриран на: Сря 24 мар 2010 12:27
Автомобил: Audi A4 avant
Двигател: dizel
Местоположение: MONTANA

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот kraskko » Вто 13 ное 2012 0:44


най-лесно се краде през деня,или рано сутрин.ако набележат даден авомобил,джамбазите го ВЗИМАТ и в повечето случай(за жалост)не се намира,през деня на хората и през ум не им минава,че някой ще им открадне колата,днес и точно на тях.всеки си има определени грижи и съм сигурен,че сигурноста на автомобила не е на прво място,след свършване на работния ден и прибиране в къщи който има цк-ключета ги пуска,проверява дали е заключена колата преди да влезе вкъщи,а през деня бдителноста за колата е по-слаба и тогава гадовете правят удар.
на един колега,му взеха сеат толедо пред фирмата.човека го беше регистрирал преди няколко часа,дойде до фирмата за заплата(10-15мин.)излиза и scare сеата го няма.по серд бял ден.


Потребителски аватар
PabloEscobar
Мнения: 704
Регистриран на: Сря 21 май 2008 13:26
Автомобил: BMW E91
Двигател: M57D30O2

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот PabloEscobar » Вто 13 ное 2012 10:39


Още когато пуснахте темата мислех да споделя опита с ГПС-а.

Преди близо 3 месеца сложих един тестов на един бус, тъй като имаме транспортна фирма и понякога не може да се навържат километрите.
Какво представлява устройството и по какъв начин съм го настроил да работи? ГПС със слот за СИМ карта за нормален телефон. Взех карта от глобул, 8 лв на месец с интернет и безплатни смс-и към глобул. Направих устройството да качва данни на всеки 30 секунди в безплатен гпс портал. Алтернатива, звъня на номера, той ми затваря и изпраща актуалните координати. Имаше и много други настройки за лимит на скоростта, отклонение по отсечка и т.н. и т.н.

Та с две думи работи безотказно стига да има нет mhihi

Ето и как изглежда на картата в рамките на един ден.

Изображение

edit: и една примерна снимка от Румъния, работи докато има сигнал. Правата линия е навръщане, когато хваща отното сигнала ;)

Изображение

Може и да се направи да работи на роуминг :lol:


StrEagle
Мнения: 792
Регистриран на: Вто 19 юли 2011 13:11
Автомобил: Polo 6C
Двигател: DAJA
Местоположение: София

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот StrEagle » Вто 13 ное 2012 11:12


Преди три години откраднаха на един приятел BMW 1-цата от пред блока. Имаше GPS, и когато сутринта се обади, му казаха, че не могат да му кажат какво е станало с колата му. После разбрахме, че са задигнали няколко автомобила за вечерта. Така че GPS-ите не помагат особенно. Нужно е само човека който краде колата да носи GSM заглушително устроиство.. :banghead:


Потребителски аватар
maxpayne
Мнения: 2808
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 12:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот maxpayne » Вто 13 ное 2012 12:16


Какво ще кажете за варианта прекъсвач на горивната помпа вързан към някой обикновен бутон в колата. Тия с повече бутони са късметлии - повече опции. Например не ползваш никога подгряване на задното стъкло (само за пример), връзваш прекъсвача към бутона (съответно изключваш първоначалната функция) и ако не е натиснат няма палене. Плюсът е, че на никой не би му хрумнало да включва въпросното отопление или да рови кабели, докато някой скрит бутон първо може да бъде намерен, второ все пак трябва да не е много скрит, за да си го натискате вие всеки път. Минусът разбира се е, че не можете да ползвате този бутон по първоначалното му предназначение.


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот Ivo_Dinkov » Вто 13 ное 2012 13:02


Скрита сирена, афтърмаркет аларма, с централа, не точно под волана, може една фейк под таблото с кабелен сноп, хванат здраво някъде зад таблото.
П.С.
При мен В1 откри и такъв бутон mhihi

Изображение



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта