Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
GLAMARA16V
Мнения: 29
Регистриран на: Вто 29 дек 2009 23:30
Автомобил: Golf MK4
Двигател: 1.8T AGU
Местоположение: Априлово/София

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот GLAMARA16V » Пон 22 сеп 2014 10:00


Относно ЦК ключетата, бил съм свидетел преди години на СОЦ возило... Та собственика беше сложил някакво микре в закопчалката на колана, ако не го сложиш просто не можеш да запалиш. Съмнява ме джамбазите да са с закопчан колан докато магерят автомобила ;)Вариантите са адски много по този въпрос, само трябва въображение.




Потребителски аватар
Omilron
Мнения: 129
Регистриран на: Вто 04 ное 2014 10:36
Автомобил: VW Passat b3 3a2 35I
Двигател: 1992 ABS
Местоположение: София

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот Omilron » Нед 14 дек 2014 21:40


По заглавието на темата казвам какво направи баща ми.

Преди месец се опитаха да отворят пасата - 1992 г. стар кораб. Бяха ръчкали под дръжката на предната шофьорска врата, направо изкривена беше... Не знам точно какво прекъсна бащата в колата (щото съм технически неграмотен), но с едно ключе сложено на скрито място няма как да се запали. Както казаха и други колеги то с пътна помощ няма как да не я дигнат, но си е утеха.

Друга случка от преди 2 години. Приятелче се събужда сутринта и от Голф МК3 му липсват халогените долу под фаровете. Здраве да е вика ама бачкаме заедно и предимно сме в интернет. Влиза човека тук във форума да си търси нови и кво да види - продават се същите (темата пусната същия ден, демек след кражбата). Уговаряме се с човека да ги видим, лъжем че сме от Люлин (иначе сме от Овча Купел) и тоя вика среща на гарата в Овча Купел (ох мамин златен). Отиваме показва ни ги "пича" и моя човек гледа номера на халогените гледа некъв документ и вика мойте са... А леле майко, боже господи... така не бях бил човек, добре че дойде полиция. Тоя вика, креще, плю си зъбите по асфалта, викА 'помощ' и HELP (на английски точно така) - родната полиция го спаси. Полицията си го прибра (казаха че ше се погрижат за него) и така.

Моят съвет е (понеже такъв късмет е 1 на милион) следете темите за продажба. Потребители с малко мнения или новорегистрирани може да продават части от вашите автомобили!

Има надежда и възмездие!

:beer


Потребителски аватар
sportul
Мнения: 1218
Регистриран на: Съб 06 сеп 2008 22:12
Автомобил: Passat B5 Peugeot 407 RHR BVM6
Двигател: RHR Delphi DCM
Местоположение: Варна

Re: Откраднати автомобили.

Мнениеот sportul » Сря 24 дек 2014 9:49


Правете си тайно ЦК ключе .


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Откраднати автомобили.

Мнениеот hooligan_sk » Сря 24 дек 2014 10:47


Vlad777 написа:Моят пасат го откраднаха с каско. На Добрин пасата го откраднаха от гараж. Tова не помага.

Новият пасат, който купихме, след като откраднаха стария също го бяха пробвали, но като видяли допълнителна аларма+имобилайзер, кадърно направени и са се отказали :wink

За пореден път давам линк към една от най-важните теми за собствениците на TDI PD:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=88&t=355611

Дано някой я прочете преди да е станало късно, защото явно хората я подминават и се сещат за нея пост фактум...


Явно трябва да разяснявам.

1. Каско. Разбира се че няма реално отношение към кражбата. Но това е най-важното нещо от гледна точка на финансова обезпеченост. В крайна сметка автомобила е основно една сума пари.

2. Гараж. Тук много зависи какъв е. In general за крадеца е по-лесно да открадне кола от улицата, отколкото от гараж при все че "избора" на автомобили е огромен. Един гараж с ключалка се отваря за норматив, но когато заключващия механизъм е само електрически и се управлява дистанционно, става по-трудно. Ел. мотора има контра която се освобождава само от вътрешна страна и е поставена максимално далеч от вратата. В новите кооперации имаме и 24/7 видео наблюдение от портиерните. От такива места се крадат по-специални коли, не Б5.5 PD.

3. Платен/охраняем паркинг. От такива места се крадат по-специални коли, не Б5.5 PD. Кокошкарите предпочитат да работят на улицата.

Честно казано премахването на отличителните "PD" белези от един Пасат Б5.5 например няма да има особен ефект, при все че се разпознава от 2 пресечки по звука и PD е единствен вариант за дизел. При голф 4 има повече смисъл :th_up


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Откраднати автомобили.

Мнениеот anonym0us » Сря 24 дек 2014 11:07


Колега мн. си прав, че трябва да се махат отличителните белези. На работата имам един колега който кара Голф 4 П.Д. и махна емблемата тди и на нейно място сложи СДИ оригинални даже не си личи, че са сваляни и преправяни. По принцип те колите си ги дебнат паркирани, едва ли ще дебне кола в движение. Но важното е да се опиташ да прикриеш нещата.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Откраднати автомобили.

Мнениеот Vlad777 » Сря 24 дек 2014 11:11


Няма точно на мен какво да ми разясняваш :c020

Просто на първо място, преди каското, преди гаража и преди платения паркинг е поставянето на хубава аларма + кадърно монтиран имобилайзер, а може и допълнително ЦК ключе. Тези неща са първото, което трябва да се направи, а си ги пропуснал в списъка. Отново казвам - това е от личен ЧЕЛЕН опит с пасат 5.5 без тези "екстри", който изчезна и пасат 5.5 с тези екстри, който не успя да изчезне, а е имало опит. icon_idea


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот hooligan_sk » Сря 24 дек 2014 11:43


Правиш някакви генерални изводи сякаш отговаряш за един автопарк от Пасати Б5.5 ПД с хубави аларми и имобилайзери и отделно за един такъв автопарк без тези екстри... Но всъщност челния ти опит се свежда до конкретен сценарии. Съжалявам, но не струва много. Би бил полезен, ако някак се докаже че при 2та ти автомобила е работил един и същ крадец. Но няма как да се докаже. От тук нататък примери много - моят голф 4 се опитваха неуспешно да го откраднат 2 пъти, като разполагаше само със стандартния имобилайзер и най-простата афтърмаркет аларма. Венаджии всякакви обикалят по улиците.

Трябва да помислим логично какъв е най-големия ни шанс да се предпазим от кражба. Това е най-доброто решение, защото частни случай има всякакви и не може да се хващаме за тях. За мен не е най-сигурния вариант автомобила да си седи на улицата накичен със системи против кражба. В повечето случай крадците могат да си играят с часове в течение на нощта, напълно необезпокоявани. Но моля, обясни ни защо това е по-добро решение от платен/охраняем паркинг или от гараж със сериозен режим на достъп при все че и 2та варианта са достъпни в изобилие. :th_up


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот Vlad777 » Сря 24 дек 2014 12:41


Напротив, запознат съм с подробности с доста голям брой случаи (близо 10) :c020 Откакто съм пуснал настоящата тема, както и тази тема с мен са се свързали на ЛС и по телефона доста хора със сходни проблеми и изчезнали автомобили за съвет.

Точно на тази база смея да твърдя, че основно (90%) изчезналите автомобили до 10'000 лв са били само с фабрична аларма и фабричен имобилайзер или дори без аларма. До момента аз поне не зная случай на откраднат автомобил до 10'000 лв. с кадърно монтирана аларма и имобилайзер (прекъсване на повече от 1 критично и трудно за намиране място). Иначе BMW X5 и X6 ги крадат и с аларми и с модули и с GPS, но това са коли за по над 100 К лева.

В крайна сметка, който иска да вярва, който иска да си прави каско и да си купува гараж... А относно гаражите - много по-лесно се краде кола от гараж, отколкото от улицата. Докато на улицата някой може да ги види, в гаража влизат, затварят се отвътре и работят колкото време е необходимо да запалят колата. Отново личен челен опит с един Mercedes ML. :mhihi

Платеният паркинг също не е 100% решение, защото доста често колата не е там, а е някъде на друго място. Коли се крадат по всяко време и навсякъде, не само нощем. Платеният паркинг пази колата само през една част от времето.


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот hooligan_sk » Сря 24 дек 2014 16:27


С примера с МЛ-а откраднат от гараж потвърждаваш написаното от мен. :c020 За един обикновен Б5.5 който го има под път и над път, рядко си струва за апашите допълнителната занимавка с проникване в гараж. И тук отново е много важно какъв е гаража. При нас когато се е скапвала електрониката, отнема доста време на техниците по поддръжката за да влезнат. Ако под гараж обаче разглеждаме една обикновена врата с обикновена ключалка, това наистина може да е нож с 2 остриета.

Изобщо всичко което казваш е вярно, но в Младост явно си имаме по-опитна банда. Всички откраднати коли за които чувам тук си имат допълнителни аларми. И това не е шега, вероятно в различните райони действат крадци с различни умения и "специализация". :confused


tihich
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот tihich » Пет 09 яну 2015 10:23


Здравейте колеги,

От скоро карам пасат Б6 в София с номера от провинцията. Около блока няма нито гараж нито паркинг. Колата има само фабрична аларма. Търся информация как е най-добре да се обезопаси колата? Има ли някой който е правил допълнителни аларми на този модел ? Също така ме интересува има ли много случай с откраднати Б6-ци. Моя застраховател каза, че не се крадяли много дори доста рядко на фона на Ауди и БМВ.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот Vlad777 » Съб 10 яну 2015 1:52


При обезопасяването на модела няма почти никаква разлика с предишния модел. Прочети първото мнение в темата и се обърни към специалист.

А за мнението на застрахователя ти - най-лекото определение е "несериозно". Предложи му да се подпише под документ, че ако ти откраднат колата до 2 седмици ще ти я плати лично, пък после ще си чака застраховката, да видим дали ще се навие :mhihi

Виж и тази тема и пак си помисли: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=59&t=377831 icon_idea


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот kossis » Пон 12 яну 2015 14:48


Интересното е че и моят застраховател ми ги говореше същите тъпотии, при коментар на този въпрос.

Явно или не са наясно, или нарочно се опитват да ни цакат с погрешно инфо ?!


tihich
Мнения: 35
Регистриран на: Сря 11 ное 2009 11:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот tihich » Пон 12 яну 2015 21:58


Ами в интерес на истината разгледах няколко теми с откраднати автомобили, но никъде не видях откраднат пасат Б6. Има ли вариант да са по-трудни за крадене и затова да не ги пипат или просто тук пишат главно хора с откраднати Голф 4 или пасат Б5.5. Направо бях потресен как може толкова много коли от тези модели да се крадат...


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот brum » Вто 13 яну 2015 1:29


Не са толкова масови колкото по-старите, затова по-трудно ще намериш тема за тях.


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот xxx_man » Пон 26 яну 2015 20:10


Някой може ли да опише точната процедура за премахване на тази функция чрез VCDS-а: "когато се отключи вратата с ключ фабричната аларма се изключва" ?



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта