Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
vlado_882
Мнения: 144
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 11:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот vlado_882 » Пет 01 апр 2016 19:17


Колеги като се замисля инвестиция , около 10/15лв може да предпази както най новите , така и най старите автомобили, идеята ми е следната , необходими стар ,но силен клаксон, реле за мигачи , малко кабели (около 2 метра може би ). Каква ми е идеята, клаксона се монтира някъде в малка метална кутиика (за да не може да бъде изкубан и т.н.) , на трудно досъпно място в двигателния отсек, да кажем горе до ботуша на левия амортесьор , след което кабелчетата от него се вкарават в таблото, връзва се за релето за мигачите , за да може да не свири постоянно,а да е през интервал, като за целта управлението на релето,може да се вземе от няколко места, ако имате аларма- да и се позват двете кабелчета за болкировката, и след като се отвори която и да е от вратите да почне да свири включително капак багажник, вариянт две да се мине през ЦК ключе- което само вие да знаете къде е , но досадното е че докато му свикнете само ще го влючвате и изключвате, което , да прекъсва управлението по маса към релето а + за захранване на релето да е вързано да кажем към "плюс от контакта" и така джигита, отваря сяда чупи ключалката всичко 6 , вкарва "мечата лапа", дава на контакт , клаксона засвирва , и ще е толкова ушашавен, че сте възне с триста и няма да има време да търси каквото и да било , и така точно до 30 секунди независимо колко е часа , съседите ще наскачат по балконите, е да вярно няма да е приятно за живущите около вас , за неудобството което сте създали, но поне ще си опазите колата...... Елементарно , всеки човек може да си го направи ако има елементарни по0знания по тоците, и като се замисля доста сполучливо като идея :) :beer Само че като се замисля по обстойно , алармата не е добра идея, тъй като те като крадат кола с аларма, предварително са ви записали скачащия код- това е сигнала който изпраща дистанционното до алармата за да я изключи, а те през това време "крадците" с там някаква си техника ви записват въпросния сигнал от вашето дистанционно, и демек така си правят тяхно си дистанционно с което после си откючват колата без проблеми, качват се палят и тръгват, май ЦК то ще остане най добрия вариянт - споделям информация като бивш алармаджия...... Дано съм бил полезен , замисляйки се елемертарното винаги се получава най сполучливо




kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот kossis » Пет 01 апр 2016 20:00


Това с работният контакт минат през бобината на релето съм го правил на Ладата. Имах си тайно ключе което изключвах в колата за да не засвири тромбата при отваряне на коя и да е врата. Лошото е че заминава акуто ако не чуеш алармата. Не е нещо ункално и много невероятно.

Двойно плаващите кодове са различни. Има такива които се сканират с месеци за да се изработи ключ. За моята барака примерно, няма кой да се занимава с подобни глупости.
Вкаран само единият от кодовете дори и верен задейства алармата и приключва.


vlado_882
Мнения: 144
Регистриран на: Чет 22 окт 2009 11:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот vlado_882 » Пет 01 апр 2016 20:28


И аз така си мислех до преди миналия месец да ми открадната другата кола голф 2


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот kossis » Нед 03 апр 2016 11:44


В смисъл, какво си си мислел и каква си ползвал за да спреш крадците ? Може и на лични да пишеш, ако не искаш да кажеш тук ?


mac7
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 12 апр 2016 22:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот mac7 » Вто 12 апр 2016 22:37


Нищо не разбирам от ГПС тракери и от спецификацията им, за това ако може някой да ми помогне ще съм му мн. благодарен.

Трябва да купя GPS/GSM/GPRS Tracker с който да може да се проследява автомобила в реално време и евентуално против кражба, ако колата е открадната, чрез тракера да се намери възможно най бързо. От много търсене и гледане се спрях на тези 2 модела тракери, модел 1 за $105.00 и модел 2 за $35.74

Чудя се кой от двата да купя? Според мен имат едни и същи екстри (GSM SMS проследяване, сензор/аларма Движение, сензор аларма, микрофон и др.) какво задължително трябва да има тракера за да свърши работа?

За сега май повече ме ме дърпа към модел 1, само заради това, че тракера е с батерия която издържа с едно зареждане повече от 1 година и има силен магнит, производителя казва, че с този магнит може да се лепи навсякъде, дори под автомобила. Възможно ли е наистина ако се залепи някъде под колата, сигнала на GPS trackera да се засече?

Модел 2 има някви кабели, явно се закача към захранването на автомобила, но това не е ли минус, при кражба ако я оставят без акумулатор, колко време ще изтрае батерията му?

Посъветваха ме, че ако искам тракер против кражба било препоръчително да съм си купил 2 различни модела и по евтиния да го сложа на по откриваемо място. За да може при кражба, крадците да могат лесно да го намерят а с другия после да се намери автомобила. Според вас тази гимнастика заслужава ли си? Да се купуват ли 2 тракера или не си заслужава?


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4186
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот bbboiko2004 » Вто 19 апр 2016 15:26


Някой по запознат, на комънрейл двигателите какво може да им се прекъсне с копче, за да не запалят. Мислех си клапана за високото налягане на рейката, ако му прекъсна сигнала, дали няма да седи постоянно разтоварен, колата върти но не качва налягане, съответно не пали.


kossis
Мнения: 2341
Регистриран на: Чет 17 сеп 2009 10:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот kossis » Вто 30 авг 2016 15:44


Да питам тук че не намирам тема за Ауди А4 2010 г. Има ли фабрична аларма ? Звукова. Трябва ли да се активира допълнително през ВАГ ?

Лесно ли се отварят от автокрадците ?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот Vlad777 » Съб 01 окт 2016 9:57


Виждам, че въпреки тази тема, която е от 4 години, продължават да изчезват доста автомобили на колеги от форума. Ето каква статистика излезе днес в AutoBild:
VW, Audi и Mercedes – това са трите най-крадени марки автомобили в столицата, съобщава „24 часа“. На четвърта позиция е BMW, a като цяло най-много задигнати коли са от средния клас – те обикновено отиват за „разкостване“ по автоморгите. Скъпите нови машини по традиция намират своите нови собственици в държавите от бившия СССР – но фурор в социалните мрежи направи снимка на Х5 с русенска регистрация и бойци от Сирия с автомати на борда. Статистиката за откраднатите автомобили (общо 950 в столицата от началото на т.г.) не изненадва никого, много по-интересна е ситуацията в „бранша“ на автокрадците. За последните шест месеца от СДВР отчели поне 10 случая, в които крадец буквално краде от крадеца. Как става това: първият апаш е засечен от свой „колега“ по време на противозаконно отнемане на автомобил. И тъй като първият престъпник не разполага със собствен гараж, закарва колата на паркинг, където изчаква да мине т.нар. период на „карантина“ – именно тогава конкурентът му се намесва в играта и задига „плячката“, допълват от „24 часа“.


Потребителски аватар
sim_ex
Мнения: 107
Регистриран на: Сря 18 юни 2014 18:24
Автомобил: Passat b5.5 1.9 TDI PD
Двигател: AVF

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот sim_ex » Чет 27 юли 2017 16:04


Наскоро ми се наложи да се размисля за устройство което със сигурност предотвратява кражба , тъкмо измислих концепция и видях че го има същото и се продава (250 Е)/ Казва се CAN Firewall. Има го за скъпите модели и има супер безотказен принцип. Симулира определен сигнал по CAN и го пуска със стойност различна от тази която го пуска оригиналния компютър като така пречи запалването на мотора. Просто и гениално. Може да се завре където и да е , само да е вързано на общата CAN мрежа. При CAN мрежите няма проблем съобшение със определено ID да се пуска от различни модули. Разбира се че не се пратикува защото нелогично, но нито води до грешка или каквото и да е негативно. Когато кази джаджа регистрира определени стойности на други CAN Signali се деактивира. И така не дублира вече оригиналния сигнал и има само оригиналната стойност позволяваща запалване. Сигналите за деактивиране са милиони комбинации от вякакви бутони по избор. Примерно В рамките на 2 секунди , чистачката надолу, чистачката нагоре , лявото задно стъкло нагоре . Вяко едно натискане на бутон води до промяна на съответния CAN Signal в мрежата. Джаджата е една малка платка може да се завре навсякъде и защитата е 100%. Разбира се я описах не за да си я направите сами , а да знаете че я има и да знаете какъв е принципа, защото често човек не му се дават пари за магии, които изобщо не разбира и поставя под съмнение. Интересно дали има патент, защото като цяло решението се базира на изцяло съществуващи и свободни от патент системи. Но едно знам , че точно как това работи никъде не пише, ама за просветени е ясно, точно защото си пазят хляба. Самия софтуер си е скъпото. За някой който е в нещата е лесна работа. Та... няма само германците да печелят в БГ програмистите са много по добри


Потребителски аватар
satansho
Мнения: 167
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 16:10
Автомобил: VW T4 Audi
Двигател:
Местоположение: София

Re: Как да предпазим автомобила си (VAG) от кражба?

Мнениеот satansho » Нед 22 юли 2018 4:34


От цялата тема става ясно едно, ако ти се прецака фабричния имобилайзер или "кутийка" ключа, умираш прав. Следват стотици левове за премахването, деактивирането или обучаване на новиу ключове. Каско или аларми са неефективни.
Ако обаче, искат да ти я откраднат е едвали не детска игра, освен ако не спиш в нея или не гледаш отровна змия вътре или нямаш собствен гараж със тройна защита.
Просто не знам, това в което живеем какво да го нарека..



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ton4o7601@abv.bg и 14 госта