Passat B5.5 няма връзка с CAN

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Obradors
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 07 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Passat B5.5 няма връзка с CAN

Мнениеот Obradors » Пон 28 окт 2013 17:59


Здравейте,

Карам Passat B5.5 1.9TDI PD '04. Отдавна имам мерак да се поровя в менюто на VCDS, което дава възможност за активирането на разни екстри като дневни светлини, automatic door lock, coming & leaving home и други. Днес закачих интерфейс hex-usb+can, но не разпозна can шината. Възможно ли е тази кола да няма CAN? Според мен и производителя на интерфейса не е възможно да няма. Иначе няма абсолютно никакви грешки по различните устройства. Някакви идеи?




coreckt
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 12 май 2009 12:29
Автомобил: vag
Двигател:
Местоположение: SOFIA
Контакти:

Re: Passat B5.5 няма връзка с CAN

Мнениеот coreckt » Пон 28 окт 2013 18:24


най вероятно прекъснат кан линия а за активиране на дневни ако го няма заложено няма как да стане.


Obradors
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 07 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B5.5 няма връзка с CAN

Мнениеот Obradors » Пон 28 окт 2013 18:34


Имаш предвид физически прекъснат кабел или софтуерно? Неработещ модул? Не разбирам много.


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Passat B5.5 няма връзка с CAN

Мнениеот rudoni » Пон 28 окт 2013 21:09


А какво е CAN линия?Яде ли се ,пие ли се или....модул,кутийка ?Сам пишеш ,че не разбираш много и продължаваш да ровиш по колата.Това ,че си купил кабел за 20-30лв не те прави майстор !Ще омажеш нещата и после пак пишеш къде да отида и на майстора казваш -Бе не знам какво и стана?! Изведнъж стана номера!
Абе хора,това с кабела и настройките иска подготовка и знания! :a045 А Вие ги нямате !И какво става?Блясък в косите и сълзи в очите като плащате?!Защо?За да си начешете егото и да се доказвате пред някой "майстор",че знаете колкото него ,та дори и повече! :scare3 Четох една тема в която човекът си "оправил" делкото,друг сваля "чукче",трети прави ключове и т.н.Леле,мале!До къде стигнахме?! :scare3


Obradors
Мнения: 52
Регистриран на: Пон 07 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Passat B5.5 няма връзка с CAN

Мнениеот Obradors » Вто 29 окт 2013 8:08


Готин, не ти е работа да умуваш какво ми е в очите като плащам или другите 20 реда глупости, които натряска. Не ми помогна с нищо.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 128 госта