Въпрос за ключ , относно А3 (Голф), втора употреба.

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
BuRnInGSouL
Мнения: 273
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Belovo

Въпрос за ключ , относно А3 (Голф), втора употреба.

Мнениеот BuRnInGSouL » Съб 28 дек 2013 23:21


Здравейте колеги ! Имам нужда от малко помощ, тя се състой в това. Един приятел ми подари ключ от старото му Ауди А3(8L). Моята кола дойде с един ключ с номер 4d0 837 231. Приятелят ми за това и ми го подари ако мога да си го направя резервен. Този ключ който той ми подари , също има за управление на централно, но не е сгъваем (като моя), а е обикновен ключ, разбрах че не може да се смени само перото и да се нареже по моя ключ. ОК, Ще взема една кутийка със сгъваем ключ той ще се нареже, след това, да се прехвърлят карантиите , а те са , Платката и транспондера. Обаче чета и противоречиви мнения, че щом моя ключ започва с 4d0 , а другия с 8l0 , няма да стане (всъщност ключа който ми подариха е с номер 8l0 837 231 и може би отзад има едно А но то не е изгравирано а с зелен надпис.). Един вид да знам да си поръчам, готов ключ с електроника, или тази електроника от този ключ (подарения) ще сработи с моята кола.
Предлагат готови ключове с всичко за 70 лв, но защо примерно да не спестя 35 лева(кутийка с ключ+транспондер) за платката ако става , и с тях да се нареже ключа.

Подареният ключ.
Изображение

Моят ключ.
Изображение




batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпрос за ключ , относно А3 (Голф), втора употреба.

Мнениеот batmit » Нед 29 дек 2013 0:08


Аз съм правил такова нещо, но номерата бяха еднакви. Отиди при някой ключар да провери транспондерите и честотите на дистанционните дали са еднакви.


Потребителски аватар
BuRnInGSouL
Мнения: 273
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Belovo

Re: Въпрос за ключ , относно А3 (Голф), втора употреба.

Мнениеот BuRnInGSouL » Нед 29 дек 2013 0:13


Транспондерите някой не можели да се препрограмират, ок ще си взема нов. Но ако и двата ключа са на една честота (предполагам 433.92 mhz). Ще заработи ли платката с моето централно ?


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпрос за ключ , относно А3 (Голф), втора употреба.

Мнениеот batmit » Нед 29 дек 2013 23:07


Транспондерите трябва да се проверят, ако са ID48 могат да се препрограмират. Дистанционните щом като са с една честота могат да се препрограмират.


Потребителски аватар
BuRnInGSouL
Мнения: 273
Регистриран на: Пет 24 апр 2009 22:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Belovo

Re: Въпрос за ключ , относно А3 (Голф), втора употреба.

Мнениеот BuRnInGSouL » Нед 29 дек 2013 23:29


Мерси колега това исках да чуя ! След нова година , живи и здрави , ще отида при някой ключар/алармаджия да провери честотата на двата ключа.

Или се чудя да пробвам с проба грешка, да направя така , http://www.youtube.com/watch?v=6ODt94_d6Cw . Но ако не се получи да не стане така да не откаже и работещото дистанционно.


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпрос за ключ , относно А3 (Голф), втора употреба.

Мнениеот batmit » Нед 29 дек 2013 23:48


Така както е на клипчето не съм много сигурен дали ще се получи, или ако се получи ще е за ключа с който даваш контакт. Аз като го правех - с оригиналния ключ дадох на контакт, а с другия заключих ръчно и отключих с новото дистанционно. Нещо такова беше, имаше го писано в една тема. Ако не го намериш ще го търся къде съм го записал, че го правих преди две години и съм забравил подробности. Същото се прави и ако се сменя батерията на дистанционното иначе не го познава.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта