Проблем със заводско централно на Пасат Б5.

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
kgkep
Мнения: 213
Регистриран на: Съб 13 сеп 2014 21:58
Автомобил:
Двигател:

Проблем със заводско централно на Пасат Б5.

Мнениеот kgkep » Вто 13 дек 2016 21:01


Здравейте, не знам дали темата е за тук или за Пасатския раздел, но я пускам тук защото мисля че е се отнася за всички VWта от тогава и е свързана с електрониката.
От известно време Пасата на баща му има проблем с централното. Колата е с сгъваем ключ и при заключване от бутона на ключа вратите се заключват и след това бутона за заключване на задна дясна врата се показва на половината. Понякога изкача повече и при няколко дърпаня на дръжката отвън вратата се отвар, но алармата не се включва, може би защото не работят микро-ключетата. Също при заключване от бутона на шофьорската врата се заключват всички врати и след това се отключват сами, а само една остава заключена. Или пък понякога при отключване предна дясна врата си остава заключена.
Прочетох темите за централното и микроключетата и видях че на двете задни врати никога не свтят лампите и плафоните не се включват при отваране. Предна дясна понякога сработва и пампата и свети, понакога не. Шофьорската врата има изкарано ключе на самата врата като при Б3 което се натиска при затваряне и плафона си работи, както и зумера за фаровете.
С ваг-ком забелязах, че при ръчно заключване на вратата с пръст на предните две винаги ми се променя looked и unloked, но задните врати дори когато да отключени и отворени пише locked. И на прозореца safe feedback стои safe, докато на предните врати е not safe.
Поръчах нови ключета които се слагат на мястото на оригиналните в бравата, за да знае системата кога са отворени вратите, но мисля че не само това е проблема.
Като цяло ме интересува:
Какво означава тоя safe feedback и защо отзад е на safe а отпред not safe?
Kaкво определя дали вратата е locked или unlocked?
Защо задна дясна врата се отключва наполовина веднага след заключване?
И като цяло от къде да започна, освен със смяната на ключетата за плафоните?




Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Проблем със заводско централно на Пасат Б5.

Мнениеот pas1.8mi » Сря 14 дек 2016 9:56


Направи профилактика на проблемните брави(презапояване,смяна на ключета), и всичко ще си заработи нормално! :th_up


kgkep
Мнения: 213
Регистриран на: Съб 13 сеп 2014 21:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем със заводско централно на Пасат Б5.

Мнениеот kgkep » Сря 14 дек 2016 10:12


Мерси, само да отида на село в гаража и го почвам, че на тоя студ пред блока не става, а и трябва да стои без брава. То основния проблем е че задна дясна понякога подскача и се отключва след заключване и трябва да се проверява всеки път.
Мисля да почна от задните защото на тях винаги ми стои на locked.
А тоя safe feedback какво означава, колите за америка го нямали?



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dalgia-73 и 33 госта