Touareg 3,2V6 7L свети ABS и записва постоянна грешка

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
kerkelov
Мнения: 40
Регистриран на: Вто 17 окт 2006 0:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Touareg 3,2V6 7L свети ABS и записва постоянна грешка

Мнениеот kerkelov » Пет 03 фев 2017 20:39


Здравейте колеги от две седмици имам следния проблем.
Свети лампата на ABS и лампата със жълтото триъгълниче както и на средния дисплей свети червена удивителна което е и най дразнещото.
Като я четохме на ВАГ Ком дава следната постоянна грешка:
01276 - ABS Hydraulic Pump(V64) - 012 - Electrical Fault in Circuit
По това което прочетох в нета е някакъв електрически проблем. Търсих по всички бушони но не намерих къде стой бушона за ABS-a не успях да открия и самия ABS както и къде стой модула му.
Дайте някакви насоки къде се намират тези неща не Туарега и ако някой е имал подобен проблем къде да търся.
Проблема се появи сега в студовете и снега едната сутрин ми светна лампата като я изрих от снега но после като я покарах и на следващото палене изгасна и вече не светеше но няколко дни след това пак сутринта в студа светна пак и от тогава неще да гасне. :banghead




Потребителски аватар
Никола.Пантелеймонов
Мнения: 33
Регистриран на: Сря 27 апр 2016 6:44
Автомобил: VW Bora V5 4motion
Двигател: AGZ-1999
Местоположение: Добрич

Re: Touareg 3,2V6 7L свети ABS и записва постоянна грешка

Мнениеот Никола.Пантелеймонов » Чет 09 фев 2017 8:56


Имах подобен проблем с Бората. При мен беше бушона(предпазителя) в кутията над акумулатора. Цяло лято ми излизаше АБС на таблото и пищеше отвратително. Предпазителят беше се спекъл тотално. Естествено го смених и проблема изчезна.


Потребителски аватар
JAMES-20
Мнения: 44
Регистриран на: Пет 07 апр 2006 19:53
Автомобил: Seat Leon 1P 2007
Двигател: BMN
Местоположение: Пловдив

Re: Touareg 3,2V6 7L свети ABS и записва постоянна грешка

Мнениеот JAMES-20 » Пет 17 фев 2017 7:44


Здравейте колеги,преди около 10-тина дни и на мен ми светна лампата на ABS-a,с ваг-ком ми изписва същата грешка
,с малката разлика ,че под грешката ми пише '16-00 - Signal outside Specifications ,което нямам никаква идея какво означава (от скоро ползвам софtуера).Колега ,във форума намерих темата която може евентуално да ти е полезна ако все още не си отстранил проблема http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?t=185118


Потребителски аватар
kerkelov
Мнения: 40
Регистриран на: Вто 17 окт 2006 0:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Touareg 3,2V6 7L свети ABS и записва постоянна грешка

Мнениеот kerkelov » Чет 02 мар 2017 0:14


Проблема е решен като смених целия модул с такъв втора употреба после искаше кодиране адаптация и т.н. Сега вече не ми светят никакви лампи НО..... джипа не спира както преди понеже за да сменя модула разкачих всички тръбички на спирачките защото при мен иначе не може да се извади модула. Сега педала ми потъва много повече като спирам от преди, мъчихме обезвъздушаване отгоре през модула през колелата и четирите но като цяло не е както преди. Ако има някой на който знае чалъми за обезвъздушаване на АБС модул да се обажда ще черпя.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 121 госта