Golf 1.8T AGU CAN:not ready

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
Кирил.Иванов
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 13 апр 2017 17:14
Автомобил:
Двигател:

Golf 1.8T AGU CAN:not ready

Мнениеот Кирил.Иванов » Вто 09 май 2017 16:01


Здравейте колеги отскоро имам четворка 1.8т AGU както и VAG-COM кабел но при диагностиката имам проблем казва ми отначало CAN:not ready и след това при проверката на грешките не мога да се свържа с двигателя.. Помагайте колеги БЛАГОДАРЯ предварително !!!




Потребителски аватар
Кирил.Иванов
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 13 апр 2017 17:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 1.8T AGU CAN:not ready

Мнениеот Кирил.Иванов » Вто 16 май 2017 16:50


Малко развитие по темата колеги
Според интернет решенията са 4

1. Слаб акумулатор (във връзка с това има още един съвет който работи при много малък процент хора - откачане на акумулатора за известно време но при мен нямаше ефект)
2. Изваден/прекъснат K-Line кабел на диагностичната букса (и това не ми е проблема обаче)
3. Aftermarket радио (или на нашенски казано "друго касетофонче") - тук проблема идва отново с идиотско измисления K-Line кабел. Проблема е възможно да се оправи ако той се премахне от буксата и се изолира (все още не съм го пробвал в следващите часове ще го тествам)
4. Табло/километраж - отново проклетия K-Line кабел но този път не е само той виновен а и самото табло (препоръчва се смяна но това е последния вариант)

Това е колеги до момента ако има някой със същия проблем да търси в тия 4 варианта


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Golf 1.8T AGU CAN:not ready

Мнениеот freelancer » Сря 17 май 2017 6:41


А кабела дървосан ли е? При мен е от кабела, трябва няколко пъти да го мушкам и вадя и да рестартирам ваг-кома, докато я подкарам.


Потребителски аватар
Кирил.Иванов
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 13 апр 2017 17:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 1.8T AGU CAN:not ready

Мнениеот Кирил.Иванов » Сря 17 май 2017 14:53


Не с нов кабел съм пробвах и на една А4 и там се свързвам с всичко значи не е от кабела


Потребителски аватар
Кирил.Иванов
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 13 апр 2017 17:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 1.8T AGU CAN:not ready

Мнениеот Кирил.Иванов » Сря 02 авг 2017 11:49


Развитие по темата :
Оказва се че на самия компютър има някаква байпас платка която заобикаля имобилайзера и ми прекъсва диагностиката. Проблема беше решен с нов компютър съответно



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта