Грешка Motor störung При Фиат Стило

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
ogun
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 21:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Грешка Motor störung При Фиат Стило

Мнениеот ogun » Пет 15 сеп 2017 15:49


Знам, че форума не е за Фиат, но се надявам някой да ми помогне...
Сутринта като запалих ми светна лампа жълта с формата на двигател и ми изписа грешка "Motor störung". Палих, гасих някоко пъти, никаква промяна. Тръгнах към майстора и тогава изчезна и не се появи повече. Той я закачи на компютър и каза, че алтернатора е тръгнал да заминава, защото зарежда на 13,69 - 13,79V.
Каза, че трябва да се ремонтира, но не знае дали грешката, която излезе на компютъра ми е от проблема с алтернатора.
Какви трябва да са стойностите на алтернатора? Майстора ми каза над 14V.

Четох за тая грешка, уж е честа и може да е от какво ли не, но други грешки при диагностиката не излизат.
Откакто я имам излиза грешка само Störung и никой не знае от какво и как да се махне, не е имало проблем. Карам си я така.
Колата е Фиат Стило 1,9 jtd 2004г.




Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Грешка Motor störung При Фиат Стило

Мнениеот megatronS » Пон 18 сеп 2017 9:39


Алетрнаторът се проверява с мултицет, а не с компютър, защото там има разлики в показанията. Грешката може да е от цялата електроника, която управлява двигателя, но най-вече проблем в дюза. Трябва да се проверят дюзите как са, това е слабото място на всички по-нови дизели, заради скапана нафта /Пежо, Рено, Ситроен, VW PD и т.н./. Fiat не е от капризните двигатели към нафта, но и при тях се случват проблеми с дюзи, макар и по-рядко от другите марки.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта