Автоматични фарове и DRL Passat b6

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
Ивайло.Стефанов
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 23 авг 2016 22:01
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BKP 2006

Автоматични фарове и DRL Passat b6

Мнениеот Ивайло.Стефанов » Пет 20 окт 2017 20:07


Здравеите колеги, от скоро съм във форума и не можах да намеря решение на един проблем(поне за мен)...Колата е Passat B6 2.0TDI 140hp 16V DSG, взех си кабел от колегата Дани,успях да си включа фаровете за мъгла да са дневни светлини на 50%,режим Северна Америка за да светят само дневните, без габарити,задни,табло и т.н.,всичко е супер ... дотук.Проблем 1 - превключва на фарове на доста светло време - има ли как да се адаптира сензора да се включват на по тъмно?Проблем 2 - когато е тъмно и ключа за фарове е на Auto, при подаване на контакт фаровете светват веднага преди да съм запалил, а са ксенон и знам че не е добре да се включват преди да се запали двигателя... има ли възможност да се включват след като запали двигателя без да се добавят някакви релета и така наречени български "подобрения",ами с VCDS настройка и адаптиране.Мисля че малко прекалих с писането,но предпочитам да задам достатъчно ясно въпроса за да получа ясен и адекватен отговор.Благодаря предварително на отзовалите се колеги. :th_up :3




october
Мнения: 70
Регистриран на: Нед 01 окт 2017 10:05
Автомобил:
Двигател: ваг ком
Местоположение: Стз + Плд

Re: Автоматични фарове и DRL Passat b6

Мнениеот october » Сря 25 окт 2017 8:34


За датчик на светлина май трябва да разгледаш опциите си дали може да се регулира .
За закъснение на палене на фаровете - пробвай да палиш с активирана ръчна спирачка.


Потребителски аватар
Ивайло.Стефанов
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 23 авг 2016 22:01
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BKP 2006

Re: Автоматични фарове и DRL Passat b6

Мнениеот Ивайло.Стефанов » Чет 26 окт 2017 14:30


Опциите които имам за датчика за светлина са за по ранно палене +20 +40 и +60% по рано.Другото е корекция спрямо стъклото но там няма никакъв ефект, пробвал съм всички опции там.А за паленето на ръчна, когато ключа за светлини е на "Auto", фаровете се включват независимо от това, когато е на "0", дневните не се включват и когато пусна ръчната се палят сами. Идеята ми е ключа да си е постоянно на "Auto" без да се налага да го въртя...то сега се губи смисъла на тази автоматична опция.. :banghead .Все пак благодаря за идеята, ще продължавам да ровя по VCDS-а и ще видим какво ще стане :)


Потребителски аватар
Milanov
Мнения: 619
Регистриран на: Сря 23 май 2007 15:03
Автомобил: passat B6
Двигател: TDI
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автоматични фарове и DRL Passat b6

Мнениеот Milanov » Чет 26 окт 2017 14:40


Следя темата, защото аз сложих DRL и ключа ми е на AUTO, за да се пускат сами фаровете /имам тема за това/, НО действително датчика за светлина задейства много ранно... вън още е светло, а той включва фаровете.


Потребителски аватар
Ивайло.Стефанов
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 23 авг 2016 22:01
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BKP 2006

Re: Автоматични фарове и DRL Passat b6

Мнениеот Ивайло.Стефанов » Пет 27 окт 2017 14:02


Такаа последното което разбрах е , на "light sensor"-a може да се направи адаптация кога да включва фаровете(колко тъмнина му трябва),но това изисква Security Access Code...,а точно него не го знам,ако някой може да каже от къде и как да се извади при липса на сервизна документация ще бъде чудесно.Питах в Порше ... естествено от там ми казват "Те нашите служители могат да ви помогнат и да настроят всичко което искате, и няма да е необходимо да ви даваме каквито и да било кодове....",даа ама срещу скромните 80лв./ч.,благодаря !!!Така че продължавам да ровя за този Секюрити Аксес Код.... :banghead :banghead :banghead


Потребителски аватар
Ивайло.Стефанов
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 23 авг 2016 22:01
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BKP 2006

Re: Автоматични фарове и DRL Passat b6

Мнениеот Ивайло.Стефанов » Сря 08 ное 2017 13:06


След известно ровене по различни форуми .... английски,щатски и т.н. достигнах до известно решение на проблема с ранното включване на фаровете.
В модул 09-Central Electric,Coding, от падащото меню RLS, Long Coding, Byte 1 се променя стойността на 01(което се равнява на 1%).При мен има ефект и сега дневните не се изключват в 3ч. след обяд,определено карам на дневни до доста по късно.А до колкото знам има възможност за реална корекция на сензора но там се изисква Security Access и след това адаптация.... а аз не мога да разбера този код.
Прикачени файлове
coding-slave.png
9-26-2014 3-23-08 PM.jpg



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта