Golf Mk5 отключване на кола + светване на фарове

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
sercho
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 22 юли 2014 20:57
Автомобил: Golf MK5
Двигател:

Golf Mk5 отключване на кола + светване на фарове

Мнениеот sercho » Съб 11 ное 2017 0:35


Здравейте колеги искам да попитам как мога да се сдобия с тази екстра . Когато отключа колата си вечер искам да ми светнат фаровете автоматично и при заключване да изгасват сами . Веднъж бях спрял на една улица и един човек беше спрял до мен с Голф 5 1,6 ФСИ абсолютно същият като моят с един месец по нов и имаше тази екстра попитах го и той ми каза че си е купил ново арматурно табло с фул фис а аз даже нямам датчик за оставащи км с моментно гориво исъщо бил си сменял ръчки и софтуери и т.н.Немога да изпълня този лист с нужди -> Първо защото никъде не намирам табло за моят голф защото повечето са за Дизелови двигатели и са до 6000об. второ че тези ръчки който той ми обясни и тях не мога да ги намеря . Моля колегите от форума помогнете ми да си сбъдна мечтата . Благодаря предварително на хората който ще ми помогнат :love.vwclub :flag_bulgaria :smile




Потребителски аватар
Ивайло.Стефанов
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 23 авг 2016 22:01
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BKP 2006

Re: Golf Mk5 отключване на кола + светване на фарове

Мнениеот Ивайло.Стефанов » Вто 14 ное 2017 10:26


Здравей колега, тази екстра за която говориш се казва "Coming Home/Leaving Home",принципно ако нямаш борд компютър на таблото може да се активира с VCDS/Vag-Com кабел и софтуер.Това е при положение че модула на колата го поддържа,съответно се избира кога да светват фаровете и колко време,вариантите са да се включват когато отключиш колата-Leaving Home и когато я загасиш и заключиш да остават светнати примерно за 20 или 30 сек.-Coming Home.Ако нямаш кабел помоли някой около теб да ти съдейства.Надявам се да съм ти помогнал.Успех.


lozev
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 01 ное 2018 20:13
Автомобил: VW Tiguan TSI
Двигател: CCZC 2010
Местоположение: Бургас

Re: Golf Mk5 отключване на кола + светване на фарове

Мнениеот lozev » Пет 08 фев 2019 18:07


Здравейте колеги, за да не пускам нова тема ще пиша тук. Как с VCDS мога да си изключа AUTO функцията на фаровите. И могат ли да се направят дългите примерно за 30% да светят с VCDS. Става въпрос за Tiguan 2010 година.


Потребителски аватар
Мikk
Мнения: 76
Регистриран на: Сря 05 сеп 2007 8:52
Автомобил: Volkswagen Tiguan
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf Mk5 отключване на кола + светване на фарове

Мнениеот Мikk » Съб 09 фев 2019 12:54


lozev написа:Здравейте колеги, за да не пускам нова тема ще пиша тук. Как с VCDS мога да си изключа AUTO функцията на фаровите. И могат ли да се направят дългите примерно за 30% да светят с VCDS. Става въпрос за Tiguan 2010 година.



Заповядай



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта