Евентуален проблем с датчик за ъгъл на завиване - VW Jetta, 2007, 1.9 TDI, 105 к.с., BXE - РЕШЕН!

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
victor92
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 29 май 2016 0:10
Автомобил: VW Jetta 2007
Двигател: TDI BXE

Евентуален проблем с датчик за ъгъл на завиване - VW Jetta, 2007, 1.9 TDI, 105 к.с., BXE - РЕШЕН!

Мнениеот victor92 » Пон 05 фев 2018 18:33


Здравейте!

Наскоро се наложи да правя сериозни ремонти по автомобила си. Тъй като ме изненада неприятно с хвърляне на масло, в последствие реших да ми отстранят и проблем с луфт в кормилната рейка, която е електрическа. Рейката бе свалена и рециклирана и монтирана обратно.

Миналата седмица в Понеделник взимам автомобила си от сервиза, покарах около 500-600 метра и на таблото за момент първо светна жълто воланче, а в последствие светна и червено воланче, придружено с писък и аларма и лесното въртене на волана изчезна и се почувствах все едно управлявам ВАЗ или АЗЛК.

Първо това Изображение, а след него и това Изображение

Върнах обратно автомобила в сервиза. Днес ми се обадиха и ми казаха, че според тях е заминал някакъв датчик за ъгъл на завиване и трябвало да се смени. На някаква диагностика са закачали автомобила, той е отчитал, че воланът се върти наляво - надясно, но пък сервото не работи. Утре възнамеряват да демонтират рейката, защото този датчик бил някъде там.

Лично за мен прекалено доста се съмнявам, че въпросният датчик е заминал. Не знам дали изобщо се намира в рейката или във волана. Преди бутането на рейката, не съм имал никакви проблеми със завиване или управление. Имал съм случаи, когато съм разкачал акумулатора и след това като го закача, за някакъв кратък период от време ми е светело жълто воланче, но след малко каране си е изчезвало. В официална книжка за Golf 5 пише, че е нормално да светва жълтото воланче, а след това да изчезна като се покара известно време. От сервиза ме убеждават, че щом светвало в жълто, значи датчикът бил пътник и много скоро щял да се прецака, а това, че вече свети в червено означавало, че не става за нищо.

Много съм объркан и не знам какво да правя. Нямам много избор, но просто исках да се посъветвам с вас дали някакъв такъв проблем с датчик на ъгъл на завиване може да направи автомобила толкова труден за управление. Необходимо ли е да се сваля рейката и да се търси къде е въпросния датчик? :eek

Последна промяна от victor92 на Съб 24 фев 2018 23:08, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
victor92
Мнения: 18
Регистриран на: Нед 29 май 2016 0:10
Автомобил: VW Jetta 2007
Двигател: TDI BXE

Re: Евентуален проблем с датчик за ъгъл на завиване - VW Jetta, 2007, 1.9 TDI, 105 к.с., BXE

Мнениеот victor92 » Съб 24 фев 2018 23:08


Проблемът е решен!

В крайна сметка се оказа, че наистина датчикът в самата електрическа рейка е заминал. Най-често в интернет по наименование се води G269. Бяха направени опити да се калибрира и настрои наново, но това не му е помогнало да възстанови нормалната си работа. От сервиза ми обясниха, че е възможно да се намери датчик само за рейката, но цената била около 300 лв. Обръщам внимание, че кормилната система има 2 датчика - единият наистина е във волана, а другият - в самата рейка. Този, който стои във волана се продава от порядъка на 100-тина лева и лесно се намира из интернет магазините, но проблемът не е в него.

Решението при мен - закупуване на рейка 2-ра употреба от Volkswagen Golf 5.

Иначе моята си я отнесох вкъщи рециклирана, но с неработещ датчик. Някой хубав слънчев ден, ако имам късмет да ми изпадне датчик и да се смени евентуално, може би ще я ползвам, ако имам нужда. :smile


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Евентуален проблем с датчик за ъгъл на завиване - VW Jetta, 2007, 1.9 TDI, 105 к.с., BXE - РЕШЕН!

Мнениеот pas1.8mi » Пон 26 фев 2018 9:40


:th_up



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта