Въпрос за допълнителни халогени Golf 4

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Arihtev
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 11 мар 2015 18:56
Автомобил:
Двигател:

Въпрос за допълнителни халогени Golf 4

Мнениеот Arihtev » Сря 04 апр 2018 19:29


Здравейте, надявам се да съм уцелил раздела. Купих си допълнителни халогени с решетки, които се слагат долу на бронята, с лупи са и си дойдоха с обичайни крушки H3 12v55w. Въпросът ми е, проблем ли ще е ако ги вържа директно към халогените, които са в самият фар (те също са 55 вата), дали ще се натовари мрежата и да грее кабела или бушон да изгоря? Също се чудя дали да не ги сменя и 4те крушки с някакви диодни които да са с по-малка мощност, така че 4те да ми правят общо пак около 110 вата (колкото са сега двата оригинални общо). Изкажете мнение и по двата въпроса :neutral :question :no




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Въпрос за допълнителни халогени Golf 4

Мнениеот kris11 » Чет 05 апр 2018 9:47


новите през реле, за да няма дим


Arihtev
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 11 мар 2015 18:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за допълнителни халогени Golf 4

Мнениеот Arihtev » Чет 05 апр 2018 19:52


Махнах тея халогени, които са във фара и ще оставя само тези новите. Следният проблем стана: с мултицета видях че + за халогена е на 1ви пин, а - е на 10ти пин, отрязах кабелите там и си пуснах нови надолу и съответно ги вързах за новия халоген, който е в бронята. Бях направил от едната страна халогена и реших да тествам. Бях извадил двата фара от буксите и когато пробвах дали свети нищо не стана, след това сложих и двата фара: светна, но от другата страна ми светеше леко дългия и самата крушка на таблото също светеше все едно съм ги пуснал. Дългите така и не светнаха. Помислих си че като монтирам и другия ще се оправи проблема, но тогава спряха да светят и двата халогена, както и дългите... Не знам какво може да съм оплескал при положение че + и - си отиваха директно във фасунката, а аз ги прекъснах преди куплунга и от там директно ги закарах долу. Също и когато бях сложил двата при подаване на контакт ми светваше лампата все едно са ми пуснати халогените, а ток до тях не отиваше. След като разкачих всичко за да си прибера колата в гаража изчезнаха грешките по таблото. Помощ.. :stumm :banghead :rolleyes :dummy :bishop


Arihtev
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 11 мар 2015 18:56
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос за допълнителни халогени Golf 4

Мнениеот Arihtev » Съб 07 апр 2018 10:38


Всичко е точно вече, не прецених че дългите и халогените са на общ минус, който прекъснах. Възстанових всичко по старо му и пуснах нов минус за халогените директно от акумулатора :)



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта