Наближава :arrow КАЛОЯНОВО (9-10 юни 2018 г.)

VW Touran 1,4 TSI Ecofuel Проблем с електрониката!

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Slavi1984
Автомобил: VW Touran
Двигател:

VW Touran 1,4 TSI Ecofuel Проблем с електрониката!

Мнениеот Slavi1984 » Чет 17 май 2018 8:26

Здравейте, Колеги!
Преди около 10-15 дни при загрял двигател усетих, че при наемане от ниски обороти, колата започва да прекъсва, докъдето набере( автоматик съм и е много неприятно).Този проблем, никога не ми го е правила студена.Преди 4 дни беше хубаво загряла и след периодично прекъсване ми светна лампата на спирачката и ми изписа на дисплея "BRAKE SERVO DEFEKTIVE".След като я загасих и отново запалих -заедно с въпросната лампа ми светна "ABS" и акумулаторчето( замерих, не зареждаше).Оставих я пред блока, на другата сутрин я запалих, всичко беше ОК( зареждаше 14,4V).Покарах я докато загря, първо започна прекъсване, след това всичко описано наново.Оставих я на майстор, каза алтернатора е проблем, рециклираха го,взех си я ( загряла зареждаше 13,8, каза ми че компа определя с колко да зарежда), покарах я отново и като загря хубаво започна прекъсването, светването на ABS и спирачки.Изгасих я, оставих я малко да изстине и като я запалих светеше само чека.На диагностиката показа грешки в няколко модула, изчистихме ги и при теста всичко беше ОК.
В последствие установих, че при каране на климатик или нощтно време, няма нито прекъсване, нито описаните проблеми.
Има ли вариант алтернатора, като се напича много да прави проблеми( перката на климатика е точно пред него) или къде може да е проблема според вас?????

Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”