Проблем с табло immo3 MK4

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
golfmaniak666
Мнения: 1147
Регистриран на: Вто 25 яну 2011 1:35
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHL
Местоположение: София

Проблем с табло immo3 MK4

Мнениеот golfmaniak666 » Вто 26 юни 2018 14:44


Колеги от няколко дни се боря и и съм на етап да :banghead .Проблемът е следния.Колата е голф 4 тди.Таблото което е на нея е VDO до 220 с малкия дисплей. Проблемът му е,че не му работи малкия дисплей.За това си купих ново табло до 260 с малък дисплей на Motometer.До тук добре всичко му работи дисплея е ясен и всички тестове са 6.Но когато се опитам да му прочета пин кода се появява проблем.При купуването на таблото продавача ми даде пин кода.Таблото е BOSCH MOTOMETER и за да настроя километрите спрямо старото табло се изисква VAG TACHO.Влязах с него и написах пин кода за да въведа километрите но изписа че код е грешен и толкова.

Connecting Bosch Motometer RB8/BPV...
OK
1J0920826C KOMBI+WEGFAHRS. BPV V07
Check for MotoMeter tacho...
Tacho is MotoMeter! SW: 705
Try First Pass...
Message Lost Error!
Access Denied!
Turn Ignition OFF, Then ON, wait 15 minutes and try again!
Изчаках както пише 15мин и нищо според колега изчаках и 60мин и пак нищо все ми изписва едно и също.Моля ако някой е запознат да пише какво да направя че вече ми идва да извадя чука.в2




mechkata72
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 08 мар 2018 10:47
Автомобил: Голф 5
Двигател: БКД
Местоположение: София

Re: Проблем с табло immo3 MK4

Мнениеот mechkata72 » Вто 26 юни 2018 21:34


Аз имам vag comander 3.6 и vcds17.8.0 ако мислиш, че мога да ти помогна с нещо ще ти съдействам.


Потребителски аватар
golfmaniak666
Мнения: 1147
Регистриран на: Вто 25 яну 2011 1:35
Автомобил: Golf 4 TDI
Двигател: AHL
Местоположение: София

Re: Проблем с табло immo3 MK4

Мнениеот golfmaniak666 » Чет 28 юни 2018 23:47


След по професионална намеса на ееprom прочетох пин кода и обучих таблото.Всичко 6 но при опит да настроя километража влязах в меню writte eeprom (encrypted) и таблото изписа def и включи преките за охлаждане. :11



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта