В момента е Нед 18 ное 2018 16:38
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Шаблон за заглавията на теми, публикувани в този раздел!

Клубен онлайн магазин
:arrow Масла Мотул на преференциални цени
:arrow Оригинални VW масла на преференциални цени
:arrow Автомобилни крушки

Създай нова тема  Отговори  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Система за известие за спукана гума (индиректен TPMS) Публикувано: Пет 03 авг 2018 16:11 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Golf V TDI 16V
Двигател: BKD 2004
Здравейте колеги,
искам да имам сигнализация на таблото при спукана гума, за да мога да реагирам преди да е прекалено късно за гумата.

Разглеждах този линк - http://www.vaglinks.com/Docs/VW/MKV/Ogd ... on_DIY.pdf
Според него е необходимо единствено да се инсталира бутона със съответната инсталация и да се активира софтуерно с VCDS и ще имаме функциониращо известие за спукана гума (индиректен TPMS).

Дали някой от Вас вече го е правил? Необходимо ли е ABS контролера да е съвместим или е приложимо към всички?
Изображение

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Система за известие за спукана гума (индиректен TPMS) Публикувано: Пет 03 авг 2018 17:52 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
правил съм го на шкода и става
абс модула трябва да има esp
инсталацията е да се прокара един кабел до абс модула. в алито има комплекти бутон и бърза връзка за окабеляването.

иначе не работи особено точно

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Система за известие за спукана гума (индиректен TPMS) Публикувано: Съб 04 авг 2018 13:06 
Извън линия
Потребителски аватар

Да, ESP-то е задължително. Трудния кабел е този до ABS-а, другите 3 са към ESP бутона.
Поръчах комплекта, чакането започна.

Имам навика да си оглеждам гумите визуално, а и манометъра е в жабката за по-прецизно следене. Но често се случва да се спука гума на дълъг път, а това ми се струва най-добрия начин да имам известие в движение.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Система за известие за спукана гума (индиректен TPMS) Публикувано: Пон 06 авг 2018 8:55 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Това виждал ли си го :
https://ru.aliexpress.com/item/Blueskys ... sstype=600

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Система за известие за спукана гума (индиректен TPMS) Публикувано: Вто 07 авг 2018 17:14 
Извън линия
Потребителски аватар

Да, разглеждах такива системи. Има вариант с вътрешни датчици на вентилите и с външни на капачките, като този. Вероятно бих измислил естетично място за дисплея или пък приложение от андроид медията да чете налягането. Но ... Вътрешните датчици не ме устройват, защото съм на различни джанти лятото и зимата и се налага прехвърляне на датчиците или закупуване на 2 комплекта. Външните леко биха ме дразнили на визия, но по-притеснително ми е колко време ще стоят на автомобила - седмица или месец (едва ли повече, автомобила е уличен).

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Система за известие за спукана гума (индиректен TPMS) Публикувано: Сря 08 авг 2018 9:27 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил:
Двигател:
Нпръскваш ги с черен спрей да не бият на очи,и никой няма да ги заглежда icon_idea

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00