Машинка за ел. стъкло и връзка с централното - Пасат Б5

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Машинка за ел. стъкло и връзка с централното - Пасат Б5

Мнениеот bangobango » Чет 09 авг 2018 12:33


Здравейте!
Имам една тема в раздел "Направи си сам", относно блокирала брава и т.н. Оправих аз блокиралата врата и се захванах с другата задна. Тя от както съм с колата не се отключва и заключва с централното, нито с бутоните на шоф врата. Сега....взех аз от ибея нови 4 заключващи модула и се оказва, че и новият модул не сработва на тази врата. Питам аз, машинката за ел. стъклото има ли отношение към заключването и отключването? Не знам как работи цялата комбинация (мотор стъкла - заключващ модул) и дали кабелите за бравата само минават през голямата букса и изобщо не влизат вътре по платките на моторчето. Някой знае ли как стоят нещата за да мога да елиминирам една по една вероятните причини и да затварям вратата с новата брава и да се насочвам към комфорт модул евентуално?
Благодаря!




Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: Машинка за ел. стъкло и връзка с централното - Пасат Б5

Мнениеот bangobango » Чет 27 сеп 2018 8:17


Оправих вратите на пасата, работят като нови. Оказа се, че машинката за задно ляво ел. стъкло е дала фира. Работеше само за стъклото и за нищо друго. Смених я с втора ръка машинка и всичко заспа. Чак започна пак да си мига и лампичката на шофьорската врата, която стои до пинчето за заключване. Луда работа.....не съм я виждал да мига от както имам колата 10 години. И така, понякога проблемите със заключване на вратите може да идват от тази машинка за стъклото!


Потребителски аватар
ivan_pop
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 16 апр 2014 17:51
Автомобил: OVB
Двигател: X18XE1
Местоположение: Плевен

Re: Машинка за ел. стъкло и връзка с централното - Пасат Б5

Мнениеот ivan_pop » Чет 27 сеп 2018 8:37


А като работеше за стъклото тази машинка,как я излови че има проблем в нея?


Потребителски аватар
bangobango
Мнения: 442
Регистриран на: Пет 26 сеп 2008 22:59
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN

Re: Машинка за ел. стъкло и връзка с централното - Пасат Б5

Мнениеот bangobango » Чет 27 сеп 2018 8:43


Признавам си, че точно за хващането на проблема в машинката ми помогна електричар. Извади една пробна лампа със светодиоди и започнахме да тестваме всички пинове на голямата букса, която влиза в ел. моторчето. Т.е тествахме мъжката букса пин по пин. Аз отключвах и заключвах вратите, а той прекарваше по буксата с пробната лампа за да видим дали по инсталацията всичко е точно и съответно да изключим и комфорт модула от уравнението. Също помогна и това, че самия той се е сблъсквал вече с подобен проблем на такава кола и така. Директно ми каза да намеря работещо моторче от същата година, модел, партида по възможност и ще стане. И така.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта