Проблем с тигуан

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
flirtboy4e
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 26 май 2010 18:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: debelt

Проблем с тигуан

Мнениеот flirtboy4e » Съб 20 окт 2018 16:44


Добър вечер колеги.Имам голям проблем с един Тигуан 2008г. 2.0дизел 140коня код на мотора е СВАВ.Компютъра ми изгаря за втори път.Смених няколко майстора и всеки вдига ръце.




Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Проблем с тигуан

Мнениеот Stivi » Съб 20 окт 2018 17:57


http://dasautoservice.com но не знам дали ще ти харесат цените :)


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Проблем с тигуан

Мнениеот megatronS » Пет 26 окт 2018 13:56


Компютърът е проектиран с много защити от претоварване и късо съединение. Трябва да се установи, какво точно изгаря от него и каква е причината. Трябва стенд, който да хване какво се случва по окабеляването към компютъра. Има заводски стендове, които могат да установят, какво точно на самия компютър е изгоряло/отделен контролер ли е проблем или захранваща част, процесор или памет и т.н/. В оторизиран сервиз в БГ не знам дали разполагат с тези стендове, например в Опел БГ имат. Най-наблюдавани повреди в ЕКУ са: 1. Изгаряне на елементи от модула за захранване преди и след контакт в ЕКУ (голямо пренапрежение от проблеми с динамо, стартер, акумулатор, некачествено замасяване, постоянно късо съединение на съответните изходи; 2. Изгаряне на елементи от управлението на дюзи и помпа(постоянно късо на съответните изходи, проблемни дюзи, помпа и т.н); 3. Повреда в процесор или памет в компютъра (по-рядко срещана, дължаща се главно на вграждане на дефектни електронни елементи при монтажа).

Тези въпроси могат да насочат горе-долу за съответния проблем:
Автомобилът опитва ли се да запали; светят ли нормално всички лампи на контакт; при опит за диагностика, апаратурата дали се свързва с компютъра или не; ако се свързва, каква грешка излиза


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с тигуан

Мнениеот batVenci » Пет 26 окт 2018 14:16


Нещата са доста съмнителни. Два компютъра последователно да изгорят за нула време е нещо крайно необичайно. Наистина компютъра има доста защити от късо и пренапрежение, и т.н. По скоро има проблем при диагностиката на ситуацията от майстора, предвид два последователни пъти да се търси вината в компютъра. А това пак казвам, е най-малкото вероятно...



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта