Firmware and Bootloader ThinkDiag 4.0

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Firmware and Bootloader ThinkDiag 4.0

Мнениеот megatronS » Пон 06 ное 2023 22:52


Версията се проверява със специално приложение за Андроид, казва се Autel FW checker. По долу слагам ли к, да го изтеглиш, валиден две седмици.То свързва телефона с адаптера и му вади версията на фърмуер буутлоадера. Значи с версия 1.03 са най първите адаптери пуснати още в началото на производството. Една година след това, се усетиха, че устройството им се префлашва, за да работи с друг софтуер и замениха чипа със заключен такъв, който работи само с техния оригинален софтуер.

Autel FW Checker
https://dox.abv.bg/download?id=42846cfe5f# - Линк за сваляне




sendog78
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 14 ное 2023 17:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Firmware and Bootloader ThinkDiag 4.0

Мнениеот sendog78 » Вто 14 ное 2023 18:05


megatronS написа:Така са, затова преди да купувате нещо се интересувайте по сериозно. В момента е пълно на пазара , точно с този модел и толкова много хора са се излъгали, че не ми се мисли. Първият модел, затова е и доста по евтин, защото си е направен и заключен към онлайн софтуера им и сървъра. Да не говорим, че чиповете им са фалшиви, както са вече на почти всички устройства, които се предлагат на пазара, (особено последната една , две години, стана нетърпимо) и не могат да се пишат и четат. Дори да смениш процесора, това няма особено да ти помогне, защото освен процесора ще имаш проблеми и с блутута след цялата операция, който няма да иска да се свързва с нищо и стават страшни филми и се набутват още безсмислени пари. Най-лошото е, че се лъже тотално във всички обяви на фирми и физически лица за тоя адаптер, а реално го продават на цената на едногодишен абонамент на съответния софтуер, което е очевидно, че не е това, което трябва да бъде. А реално втория модел адаптер с подходящия софтуер се явява най-добрата апаратура в света към момента. Първият модел, с китайския софтуер и сървър, правеше такива погроми върху марки , като BMW, Opel, Mercedes и др, че след това става много тежък ремонта. Пример е един елементарен ресет на маслото на BMW и се изтриваше целия CAS модул, след което се налага програмирането му изцяло, което не е просто и лесно. В последно време, колко устройства минават през мен, на чипа си има редовен надпис, обаче се оказва , че е пълен фалшификат, не се разпознава от програматор, защото реално не е това, което е надписано. Само тези, които са го произвели, могат да си го пишат и четат със специално направена апаратура за производствената и дейност. Такъв е примера с адаптерите OPCOM за Опел и много други. Много случаи съм имал и с нови процесори,памети и т.н, които изобщо не се четат и пишат, закупени директно от производител или представител в Китай, за подмяна в конкретни адаптери. Има много случаи, които в една пратка от 10 чипа, 3 от тях са наред, 7 не са или обратното, но до сега никога не съм имал на 100 процента работещи всички. Пазарът става все по фалшив и измамен с всеки изминал ден.

Точно се бях засилил да взема някой и добре ,че прочетох тази тема.В този ред на мисли ,кой скенер е най - удачен за закупуване в момента?Ако правилно съм разбрал трябва да си купя някой от "втория модел" след, което някой хакер да му сложи правилния софт.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Firmware and Bootloader ThinkDiag 4.0

Мнениеот megatronS » Чет 16 ное 2023 10:28


Когато купувате ThinkDIAG, много внимавайте, защото разлика външна и по надпис няма да намерите с ThinkDIAG OLD. Просто OLD е с друг процесор , който може да се флашва и е със сериен номер, който е съвместим с Диагзоне. Цената на втория е близо три пъти цената на първия, обяснимо защо. В момента на пазара има доста адаптери, които могат да се закупят и префлашват, за да работят с нормален софтуер:
1. Mucar 200BT (най-евтин в момента);
2. EasyDiag 3.0 или EasyDiag 2.0 - стари адаптери, трудно се намират вече, но работят без проблем (тук отварям скоба, че серийния им номер трябва да започва с 96ххххх)
3. Lauch Golo или Golo Pro (скъп адаптер, но изключително добър, явява се оригинален адаптер на Launch - най добрите в бранша на диагностична апаратура в света)
4. ThinkDiag OLD - добър и бърз адаптер, флашва се по интернет с firmware на Diagzone
5. Autel - само старата версия на адаптера с firmware 1.03

Всички тези адаптери, могат да се префлашнат със специален фърмуер и да работят с Prodiag, Diagzone, XDIAG и т.н. Да не забравяме, че всички тези софтуери, са руски и са най-доброто нещо за автомобили, измисляно някога, дори оригиналния американски софтуер на Launch е далеч по възможности от тях. Китайците, произвеждат всички тези адаптери за големите фирми , като са направили свой софтуер и свой сървър. Когато си закупите апаратура от тях, получавате годишен лиценз, но след една година всичко приключва, защото той работи само онлайн и с наличен интернет . Когато изтече лиценза, задължително за да продължите да го използвате, заплащате отново лиценз. Техният софтуер е тотално орязан, бавен с много бъгове и проблеми, да не говорим и за това, което реално поддържа и може. Горните три софтуера, продължават да работят след изтичането на лиценза, не е необходим интернет. При тях лиценза е свързан с получаване на ъпдейти, не на реална работа. За съжаление, много бързо се развиват нещата с тези апаратури и много често, китайците се усещат и преправят нещата на конкретния адаптер да стават невъзможни за преработка. Така беше с адаптерите ThinkDiag OLD - Стана Thinkdiag NEW и всичко приключи; EasyDiag 2.0 - 3.0, сложиха им друг процесор с нов сериен номер и всичко приключи; така направиха и с Autel - нов процесор, който не се флашва. Винаги пускат първоначално една голяма партида, която разпродават ударно и печелят, след което дават назад и защитават своето творение, за да се продават лицензите и от техния софтуер. За сега още не са заключили Mucar 200BT. Тук да вметна, че MUCAR 200BT и Mucar 200BT PRO е една и съща хардуерна апаратура, без никаква разлика. Разликата е тях е само, когато ползвате китайския софтуер с лиценз, за версия про, получавате 15 ресет функции, а на обикновената доста по малко. Реално, ако не го използвате с техния софтуер, изобщо не ви трябва версия про. И за да няма пак подведени отново: в момента Mucar 200bt, се предлага с безплатен ъпдейт до живот, но с този китайски софтуер може да използвате адаптера само като обикновен кодочетец, да четете и изтривате грешки от модулите , живи данни, тоест изпълнява ролята на ELM327. Друго не може да правите с него, няма специални функции, обучения, адаптиране, програмиране, ресет и т.н. За всичко останало, трябва да плащате лиценз.
Надявам се съм бил изчерпателен за тези апаратури, ако има някакви въпроси, може да ми пишете. Лиценз може да получите от мен за Prodiag.


Потребителски аватар
suzuki9
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 03 окт 2010 18:02
Автомобил: Golf 4
Двигател: ARL 2002
Местоположение: Vidin

Re: Firmware and Bootloader ThinkDiag 4.0

Мнениеот suzuki9 » Чет 23 ное 2023 21:43


megatronS може ли номер за връзка искам съвет за закупуване на диагностика?


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Firmware and Bootloader ThinkDiag 4.0

Мнениеот megatronS » Чет 23 ное 2023 22:34


Пишете ми на лични, ще ви обясня, каквото ви интересува. Реално много хора питат в момента за добра диагностика. Изписъл съм по горе една част от наличните адаптери по пазарите.
Мукар е евтина диагностика от рода на Аутоком, тоест кодочетец. Обикновената версия има 2 ресета за една година, версия про 15 ресет функции за една година, след което се заплащат. Реално ресет функциите им не са добри и много често не работят.Без тези функции, реално това е Аутоком с орязани силно възможности. Това представлява безплатния софтуер с постоянен ъпдейт на китайската фирма.


Artly
Мнения: 1
Регистриран на: Пон 15 яну 2024 1:19
Автомобил:
Двигател:

Re: Firmware and Bootloader ThinkDiag 4.0

Мнениеот Artly » Пон 15 яну 2024 1:27


Здравейге, мисля да си закупя mucar bt200 как мога да го флашна са работи с x431 pro или diagzone например?


Потребителски аватар
iliqn93
Мнения: 139
Регистриран на: Съб 19 май 2012 10:56
Автомобил: Audi A3 8L
Двигател: AGU 150Hp 1997
Местоположение: Мездра

Re: Firmware and Bootloader ThinkDiag 4.0

Мнениеот iliqn93 » Чет 18 яну 2024 23:35


Artly написа:Здравейге, мисля да си закупя mucar bt200 как мога да го флашна са работи с x431 pro или diagzone например?

st link v2 програматор, mucar bt200 мисля че беше с процесор STM32F1xx.
Имам файлове за мукар бт 200 с пълна пдф информация кое как, но са теглени от форум и лично НЕ съм ги пробвал.
И са за diagzone.

Последна промяна от iliqn93 на Чет 25 яну 2024 12:19, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1011
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: Touareg 7P6
Двигател:

Re: Firmware and Bootloader ThinkDiag 4.0

Мнениеот nikolay_ss » Пет 19 яну 2024 9:17


Здравейте,
Можете ли да препоръчате нещо което става за логване на живи данни на мобилно устройство(android). Тези от типа на ELM327 имат много ограничени данни, трябва ми нещо от типа на VCDS за мобилно устройство. Ще се използва за автомобил от VAG групата.
Може би търся нещо като OBDEleven, интересно ми е дали има нещо по-добро в този ценови клас?


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Firmware and Bootloader ThinkDiag 4.0

Мнениеот megatronS » Пет 19 яну 2024 12:45


OBDEleven


S.Tsvetkov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 28 фев 2024 20:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Firmware and Bootloader ThinkDiag 4.0

Мнениеот S.Tsvetkov » Сря 28 фев 2024 21:04


Здравей колега, ако срещнеш продукт с име Thinkdiag 4 е пиратско измислено изпълнение. Оригиналния уред и софтуер няма такова наименувание.

При оригиналния софтуер след абонамента уреда спира да функционира и трябва да се заплати лиценз за 1,2 или 3 години. Лиценза е символичен като сума..Често са в кампания и на година е под 80$. Заплаща се единствено и само през софтуера Thinkdiag+ който се изтегля свободно от app store на смартфона. Всички останали източници на софтуер са фалшиви!

Фалшивите се различават още като Launch Thinkdiag X431 easydiag, Thinkdiag 4.0 и т.н. глупости измислени. С пиратските има риск и може да направи големи щети. А и като всяка една реплика, качеството на софтуера е ясно. А търговците които го предлагат извършват незаконна дейност, изисквайте им фактура на физическо лице/фирма и касова бележка задължително за да ги различите.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 121 госта