Програма за показания на ДПФ

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
PavelBG
Мнения: 4
Регистриран на: Пет 14 апр 2023 15:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр.Шумен

Програма за показания на ДПФ

Мнениеот PavelBG » Чет 28 сеп 2023 18:08


Препоръчайте някой софтуер за живи данни на ДПФ който е съвместим с ЕЛМ327 за андроид и да е съвместим с двигатели CBAB :question




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Програма за показания на ДПФ

Мнениеот Vlad777 » Пет 29 сеп 2023 14:10


Ползвам платената версия на VAG DPF (еднократно 10-12 лв). С него можеш да четеш, но не можеш примерно да пускаш принудителна регенерация или да правиш каквото и да е друго като настройки.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Програма за показания на ДПФ

Мнениеот railfan » Пет 29 сеп 2023 15:23


VAG DPF, дори и платения НЕ РАБОТИ с двигателите CBAB, CBBB и CBDC, съответно 140, 170 и 110 кс комън-рейл, първите. Не са включени и в двигателите от списъка, които VAG DPF чете. Във форума за приложението четох, че разработчиците нещо срещат трудности с тия мотори заради генерално по-стария им протоколен стак.
С евтин донгъл няма как да се изчете, вЕрвайте ми, бая съм си играл по въпроса докато намеря работещо решение.

Този мотор можеш да го прочетеш с по-скъп донгъл като OBDEleven(беше около 150 лв), мисля, че става и с Калиста. И двете си имат донгъли и приложения само за тях.
Аз лично си го купих от официалният сайт OBDEleven, дойде за 1 седмица, но интерфейса не е като VAG DPF, а по-скоро наподобява VAGCOM, влизаш си по контролерите и четеш конкретни канали и оттам и стойностите.
При CBAB DPF е на канали от 104 до 108(цитирам по памет в момента) на модула Engine.
Отнема повече време прочитането, но пък върши работа и можеш да си прецениш горе-долу по колата кога ще е следваща регенерация приблизително, а ако е започнала можеш да проследиш саждите в реално време, за да знаеш още колко му трябва да покараш, ча да я завършиш успешно.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 109 госта