Проблем с мултимедия RNS510 Tiguan 2015

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
adrianski
Мнения: 7
Регистриран на: Пет 08 юли 2011 16:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Проблем с мултимедия RNS510 Tiguan 2015

Мнениеот adrianski » Пон 16 окт 2023 20:33


Здравейте !
От броени дни съм с Тигуан 2.0TDI 177hp DSG7 4motion 2015 на реални 95 000км.
Днес след няколко километра градско каране, паркирах пред супера, пазарувах си и на излизане мултимедията RNS 510 не тръгна въобще.
От вътре се чува леко жужене и прищракване през няколко секунди, все едно има диск, а няма. Дисплея от черен(изключен) просветва до тъмно син и пак изгася. През около 5 секунди. През това време колоните припукват леко.
Прави го постоянно дори и при спрян двигател и изваден ключ, непрестанно. Без значение дали колата е запалена или не.
Пробвах с мастър ресет, но нищо не се променя. Задържам бутона за изключване, паля, гася колата, пак няма никакъв ефект. За късмет точно отивах по съвсем друг повод към официален сервиз на ФВ-Варна. Там я закачиха и казаха, че липсва комуникация между "модула" и самата мултимедия. Трябвало да си взема час за другата седмица и да се разглоби всичко и да се види. Можело да остана без кола за няколко дни.
Междувременно свалих бушона отговарящ за мултимедията. Слагах го и го свалях няколко пъти, но нищо не се промени. Като го сваля си изгася трайно. Като го поставя си прави същите чалъми описани горе. Оставих го свален, за да не изтощава акумулатора.
После се сетих, че в последствие може да ми иска код, който нямам. Така че това ще е потенциален следващ проблем, но първо искам да решим първия.
Някой дали може да ме насочи към вероятна причина за проблема и добър сервиз за автоелектроника във Варна или Русе ?

PS: 20мин преди да се появи проблема си измих предното стъкло и ми се стори, че пръскалките в началото се позабавиха 2-3 секунди все едно са запушени. След това струята си тръгна нормално. Няколко пъти пръсках. Чудя се да не е влязла вода в споменатия от сервиза "модул" или нещо друго да се е намокрило ? Под капака не се вижда никаква вода.




miro777
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 09 дек 2014 8:16
Автомобил: vw tiguan
Двигател: 2012

Re: Проблем с мултимедия RNS510 Tiguan 2015

Мнениеот miro777 » Чет 15 фев 2024 13:29


Здравей, имаш ли някакво решение, че и при мен проблемът е абсолютно същият.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Проблем с мултимедия RNS510 Tiguan 2015

Мнениеот railfan » Пет 16 фев 2024 10:30


Модула на медията се намира зад самата медия, тоест те са си едно цяло и няма как да се намокрят, те са вътре в купето за разлика от пръскалките върху капака.
Проблема се решава най-често с ремонт на харддиска, най-вероятно е изгърмял просто. Ремонтират се, има хора, които ги правят.
За кода - не е нужен ако медията си е оригиналната на колата. Кода ще го поиска само ако се закача на друга кола.



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: angelo999 и 140 госта