Предложете качествена диагностика?

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
qnkov
Мнения: 174
Регистриран на: Сря 01 юли 2015 0:10
Автомобил: Seat Cordoba TDI
Двигател: 2004г ATD 1_9 101кс

Предложете качествена диагностика?

Мнениеот qnkov » Нед 25 фев 2024 9:50


Като начало, предложете добър VCDS кабел с най-новия ъпдейт на програмата и колите, без да е някой китайски боклук, но не и да е от официалния сайт на ross-tech, където струва едно 400-500 лева. Гледам ги тия българските сайтове, дето ги продават, но изглеждат супер скъпи, а в али-то ги гледам по 50 лева. Като цяло във всички български сайтове всичко е 100-200 процента надценка на тези диагностики.
Но основния въпрос е, предложете добра диагностика за коли? Универсална. Реално гледах нещо до 1000-2000 лева, но после разбрах за тези джаджи Thinkdiag и започнах да се замислям за тях. Реално ги ползвам 1-2 пъти в годината да гледам живи данни/грешки или нещо да обуча. Последния път си обучих ключовете с VCDS.
Реално дори се спрях на тази - https://mythinkcar.com/products/thinkdi ... oREALw_wcB

Последна промяна от qnkov на Нед 25 фев 2024 9:52, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Предложете качествена диагностика?

Мнениеот fur1ous » Нед 25 фев 2024 9:51


Универсална не знам, за VAG
OBDEleven върши чудна работа.


qnkov
Мнения: 174
Регистриран на: Сря 01 юли 2015 0:10
Автомобил: Seat Cordoba TDI
Двигател: 2004г ATD 1_9 101кс

Re: Предложете качествена диагностика?

Мнениеот qnkov » Нед 25 фев 2024 9:53


Изглежда като Thinkdiag, която е универсална.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Предложете качествена диагностика?

Мнениеот Vasseto » Нед 25 фев 2024 17:35


qnkov написа:... Реално ги ползвам 1-2 пъти в годината да гледам живи данни/грешки или нещо да обуча.
Реално дори се спрях на тази - https://mythinkcar.com/products/thinkdi ... oREALw_wcB


За 2 пъти в годината 244лв /2 = 122лв за ползване. След това е 80$ на година или 40 $ на ползване. Чете коли до 2019г. Според ман много скъпо удоволствие.
По добрия избор според мен е Интерфейс (кабел) HEX-V2 за VCDS на Склад66.


qnkov
Мнения: 174
Регистриран на: Сря 01 юли 2015 0:10
Автомобил: Seat Cordoba TDI
Двигател: 2004г ATD 1_9 101кс

Re: Предложете качествена диагностика?

Мнениеот qnkov » Пон 26 фев 2024 10:01


Това ще е само за ваг - групата. Аз търся нещо, което ще е за всички коли. Вчера един познат дойде с thinkdiag и я тествахме. Това което ме издразни в нея е, че менюто винаги е различно при закачване с различни коли. И само на Сеата успях да видя стойностите на дюзите с нея. На пежо, опел и мерцедес не ги дава като опция.

Иначе кабела от склад66 мислех да обновя моят, който е на бая години вече и мисля, че е ограничен до 2015 година или нещо такова. Ползвам 18.9 версия с HEX-V2, и на едно Ауди 2015 година беше в сиво живите данни. Не знам дали ще е от кабела или от по-старата версия на програмата. но мисля,че с по-новите версии имам проблеми. Но ми се струва, че доста скъпо го дават, като се има предвид, че не е оригинален, а го взимаш от алиексрес за по-малко пари.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Предложете качествена диагностика?

Мнениеот fur1ous » Пон 26 фев 2024 13:31


Няма как да очакваш универсалнандиагностика да е перфектна. Всичките имат минуси.

Ако искаш да е както трябва се взима за всяка марка за която ти е нужно, това е положението.


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Предложете качествена диагностика?

Мнениеот megatronS » Вто 27 фев 2024 13:17


Качествена универсална професионална диагностика е Thinkdiag2 (единствената апаратура на пазара в момента, която поддържа вграден най-новия протокол CAN FD) с променен фърмуер и платен лицензен за софтуер Prodiag. Но това не излиза евтино.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предложете качествена диагностика?

Мнениеот StS » Пон 04 мар 2024 19:10


Vasseto написа:
qnkov написа:... Реално ги ползвам 1-2 пъти в годината да гледам живи данни/грешки или нещо да обуча.
Реално дори се спрях на тази - https://mythinkcar.com/products/thinkdi ... oREALw_wcB


За 2 пъти в годината 244лв /2 = 122лв за ползване. След това е 80$ на година или 40 $ на ползване. Чете коли до 2019г. Според ман много скъпо удоволствие.
По добрия избор според мен е Интерфейс (кабел) HEX-V2 за VCDS на Склад66.


Подкрепям, но има модули някъде след 2017г, който търсят ъпгрейд на фърмуеъра, и все още не съм намерил начин как може да стане без официалния сервиз?


ton4o7601@abv.bg
Мнения: 58
Регистриран на: Пон 04 апр 2022 17:59
Автомобил: VW GOLF 5 19 TDI 105 hp
Двигател: BKC 2004

Re: Предложете качествена диагностика?

Мнениеот ton4o7601@abv.bg » Пет 08 мар 2024 10:29


Като функционалност Thinkdiag2 има ли голяма разлика с тази :
http://www.thinkdiag.bg/pokupka/thinkdiag-new-2023-241


Потребителски аватар
Zdravkov94
Мнения: 110
Регистриран на: Съб 05 мар 2022 23:56
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BKD 2005

Re: Предложете качествена диагностика?

Мнениеот Zdravkov94 » Пет 08 мар 2024 13:11


Здравейте,
Може ли мнение от някои запознат за MUCAR BT200 PRO (Launch X431 Mini). https://www.bestdiag-bg.com/bg-product-details-9.html :question
Аз съм новобранец и не ми трябва нещо професионално искам просто като ми светне някоя грешка да я изтрия/прочета и т.н. Просто ми писна давам пари да ми трият грешките, а цената и е много добра смятам.
Ще се ползва на смартфон със iOS.

Благодаря Ви. :love.vwclub


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Предложете качествена диагностика?

Мнениеот megatronS » Пет 08 мар 2024 14:17


Качествена диагностика, като хардуер е ThinkDiag 2. Професионален софтуер за нея е Prodiag, който превъзхожда Xdiag и Diagzone. Този адаптер има вграден най-новия протокол за диагностика на най-новите коли CAN-FD. Всички други адаптери на пазара или апаратури не го притежават. Mucar BT200, който пристига с китайския софтуер е един обикновен ELM327 с няколко ресет функции за една година. Той, може да се преработи да работи с Diagzone или Prodiag. В някои модели обаче, процесора е залят със смола и програмирането му , понякога е рисковано, тъй като трябва да се премахне смолата, за да се стигне до процесора. Адаптерът Golo, също е много добър, работи след префлашване с Prodiag, Xdiag, Diagzone, обаче не притежава протокол CAN-FD. Новите адаптери на Thinkdiag new, не подлежат на преработка, работят само с китайския омазан и спънат софтуер, с който пристигат. Старите адаптери на Thinkdiag OLD, могат да работят с Diagzone, флашват се директно онлайн. За триене само на грешки и основни операции, най-евтино излиза Autocom/Delphi, или специализиран адаптер за конкретната марка коли, както е VCDS за VAG. Другата апаратура изисква доста повече вложени средства и бъдещи разходи за ъпдейти, което я прави неприветлива за любителите. Всички изброени по горе софтуери, работят само и единствено на система Android !


Потребителски аватар
Zdravkov94
Мнения: 110
Регистриран на: Съб 05 мар 2022 23:56
Автомобил: VW Golf 5
Двигател: BKD 2005

Re: Предложете качествена диагностика?

Мнениеот Zdravkov94 » Пет 08 мар 2024 14:26


Благодаря ти за подробната информация :bowdown Отказа ме бързо пак и ЕлМ27 си имам.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предложете качествена диагностика?

Мнениеот StS » Нед 10 мар 2024 9:14


Мисля че все още няма CAN FD за VW, за какво му е ако кара такъв?


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Предложете качествена диагностика?

Мнениеот megatronS » Пон 11 мар 2024 16:21


Ако му трябва за конкретна кола, може. CAN FD е супер бърз протокол и е нужен, там където е необходимо светкавичен обмен на информация между определени модули. Не всички изискват такъв обмен към момента, но статистиката показва, че го вграждат рязко всички производители, включително и VW. Има в момента автомобили от VAG,в които този протокол вече работи успешно.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2394
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предложете качествена диагностика?

Мнениеот StS » Вто 12 мар 2024 10:21


И тези модели са?

Всичките данни могат да се видят по КАН, никакъв практически смисъл от протокола, който го има от 2010 насам. Ако беше толкова важен да са го "рязко" вградили отдавна...



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 112 госта