VAG-COM не засича контролера

Жици и кабели, релета и моторчета, OBD, OBD II, VAG Com и други
nmarinov
Мнения: 115
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот nmarinov » Пон 26 май 2008 18:03


ebay.co.uk, oт острова е




Потребителски аватар
theone
Мнения: 290
Регистриран на: Пет 16 май 2008 13:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот theone » Пон 26 май 2008 18:17


nmarinov написа:ebay.co.uk, oт острова е


Това че е от ибей само за себе си нищо не значи. от коя държава ти беше изпратен и как точно изглежда? може би все пак става сума за различни - този от койот и други пищят е един от най-евтините и се праща от USA или Канада.


Потребителски аватар
badjo-vw
Мнения: 583
Регистриран на: Сря 28 ное 2007 8:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот badjo-vw » Пон 26 май 2008 18:19


чувал съм че средно качество кабели вървяли по 30 евро


Потребителски аватар
theone
Мнения: 290
Регистриран на: Пет 16 май 2008 13:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот theone » Пон 26 май 2008 18:21


badjo-vw написа:чувал съм че средно качество кабели вървяли по 30 евро


"Средно качество" е много плаващо понятие, но да, работещ кабел за 409.1 може да се намери за подобна сума.


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vladko » Вто 27 май 2008 11:03


nmarinov написа: Желаещи за тестове :beer

Vladko написа: ...Ако не можеш да се справиш сам мини до нас ще се опитам да ти го направя.

:idea:


Потребителски аватар
saint_
Мнения: 69
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот saint_ » Чет 12 юни 2008 17:40


по някаква случайност имам точно същият проблем. Разликата е, че колата е А4 1.9тди.


rudoni
Мнения: 2091
Регистриран на: Пет 01 юни 2007 8:51
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот rudoni » Чет 12 юни 2008 23:04


привет и от мен! ясно проблема е повсеместен !преди 8 месеца си закупих с поръчка по нета OBD2ALLINONE -USB за 100$ и тръгнах да пробвам - А4,Г4, В5 и др. модели, но неще! направих консултация с братушките и те казаха - за авто преди 2000г. забрави , след - ОК!веднага пробвах- шеви , нива , форд и т.н. работи !
А 4 е по ISO и не върви по OBD2!
много лесно се разпознава- светвате с фенерче в буксата и гледате-ако има метални контакти в отвори -4,7,15 и 16 сте по ISO и търсите KL адаптер, ако има на 2 и 10 по CAN/BUS/ и можете да си ползвате кабелите по OBD2 !
дано съм бил полезен!


Потребителски аватар
Vladko
Мнения: 2480
Регистриран на: Вто 07 дек 2004 16:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vladko » Чет 12 юни 2008 23:09


:shock


Потребителски аватар
kickd0wn
Мнения: 508
Регистриран на: Вто 18 дек 2007 15:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот kickd0wn » Пет 13 юни 2008 8:04


Аз пък си купих точно най-евтиният кабел от ибей - 15$ с доставката и на Г4, Г3 и А4 работи без проблеми. В интерес на истината в началото имах проблем на Г4 с връзката към модула за ЕКУ-то, но след сваляне на скороста на 9600 всичко заспа. От друга страна имам проблем да прочета един Б5, така че дали и с кой кабел ще се чете една кола е доста субективно.


Потребителски аватар
vagcom
Мнения: 42
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 19:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот vagcom » Пон 16 юни 2008 12:28


rudoni написа:привет и от мен! ясно проблема е повсеместен !преди 8 месеца си закупих с поръчка по нета OBD2ALLINONE -USB за 100$ и тръгнах да пробвам - А4,Г4, В5 и др. модели, но неще! направих консултация с братушките и те казаха - за авто преди 2000г. забрави , след - ОК!веднага пробвах- шеви , нива , форд и т.н. работи !
А 4 е по ISO и не върви по OBD2!
много лесно се разпознава- светвате с фенерче в буксата и гледате-ако има метални контакти в отвори -4,7,15 и 16 сте по ISO и търсите KL адаптер, ако има на 2 и 10 по CAN/BUS/ и можете да си ползвате кабелите по OBD2 !
дано съм бил полезен!


По OBDII стандарта се чете само двигателя и то най-вече за проблеми с емисиите... въобще не може да се сравнява с възможностите на VAG-COM, например при оригинално радио може да се разбере коя колона е откачена :)
И съоъветно ако колата е без CAN може и само с KL адаптер или HEX-USB+CAN за всяка vag кола


dji dji
Мнения: 18
Регистриран на: Вто 08 юли 2008 20:49
Автомобил: a4 b5 avant
Двигател: 1.9tdi AFN
Местоположение: Търговище

Re: VAG-COM не засича контролера

Мнениеот dji dji » Вто 07 яну 2014 14:52


да се включа и аз.колата е а4 96год 1.9тди афн.пробвано на няколко компа и няма свързване-ваг-ком и ктс,при търсене не изкарва нищо,пробвано с различни варианти и параметри и пак нищо.от какво може да е


Потребителски аватар
Pusheka
Мнения: 33
Регистриран на: Пет 09 май 2008 16:07
Автомобил: Passat B5 Highline
Двигател: AFN 1.9TDI 1999
Местоположение: Велико Търново

Re: VAG-COM не засича контролера

Мнениеот Pusheka » Пет 07 фев 2014 21:06


И аз да попитам ако някой следи още темата.Passat B5 99г. 1.9 AFN, само на контакт нямам проблем, Vag-com се връзва със всички контролери.Запаля ли двигатела се свързва със всичко друго но с двигатела не иска.


becinko
Мнения: 28
Регистриран на: Съб 28 ное 2009 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик

Re: VAG-COM не засича контролера

Мнениеот becinko » Вто 11 фев 2014 1:59


Здравейте, взех си и аз някакъв евтин кабел от ибей, 12-15лв. струваше. Със софтуера с който дойде нищо не стана, дори програмата не успя да се инсталира, след това намерих някаква кракната версия от форума, която пишеш, че става за доста от кабелите. Вкарах кабела в компа, сам си инсталира някакви драйвъри, отидох до колата, стартирах въпросната програма (стартира се от икона "loader", но не намирам темата, където я дръпнах). Та свързах се успешно и щастлив, че си имам кабел за 15лв си ровичках 10тина мин. След няколко дена реших пак да закача, ама греда...
По спомен като правих тест ми изкарваше Latency test: Good., сега е на Poor

Ето за какво говоря:

Изображение

Сменявам ком портове, 1 2 3 и 4 без успех, този тест минава, но не успява да се върже с колата, без значение дали е запалена или на контакт.
Сега пробвах на друг лаптоп, там пък на нито един от 4-те компорта не открива кабела.
Има ли някакви магически драйвъри, който да сложа, за да тръгне, или пък VCDS 409 който да работи с китайци.

Поздрави!


dudomir
Мнения: 13
Регистриран на: Вто 18 юни 2013 23:09
Автомобил: Skoda Superb
Двигател: AMX - 2004
Местоположение: София

Re: VAG-COM не засича контролера

Мнениеот dudomir » Сря 30 юли 2014 15:08


Здравейте колеги,

темата е интересна и затова да си кажа и аз мнението и да споделя опит:
- ще започна отзад-напред: не съм сигурен че VCDS-lite ще върви с кабел 409.1 например. Доколкото знам VCDS са версийте от 10. и нагоре.
В сайта на ROSS-TECH мисля че най-новата версия е 12.12.2, а VCDS-Lite 1.2 , но ... може и да греша. Аз ползвам VAG-COM 409.1. Кабела ми е Китайски и с него работи също и на VAG-COM 311, но с по-новите софтуерни версии още не съм си правил експеримент.
- в постовете по-горе видях че колеги с Windows Vista не могат да направят връзка, въпреки че COM-порта се е инициализирал.
При мен имаше същия проблем ... VAG-COM 409.1 работи с Windows XP, а с Vista-та не ще.
Лечението е: от START menu / Settings / Control panel / User Account and Family Safety / User Account Control (UAC) трябва да е изключен - т.е. да не маркирано (без "чавка") квадратчето.

Успех на всички


Потребителски аватар
gogul
Мнения: 271
Регистриран на: Чет 29 дек 2005 16:24
Автомобил:
Двигател: 1989
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: VAG-COM не засича контролера

Мнениеот gogul » Чет 13 авг 2015 20:18


Колата ми беше удавена - от тогава :" No response..."
Преди това съм я закачал много пъти със същия кабел и лаптоп.
Водата не е стигала до ЕКУ , мотора не работи, ама това е друга тема..
Знае ли някой защо имам No response from controler,освен мокри кабели по дъното на купето,не се сещам друго?



Върни се в “Автоелектроника и автодиагностика”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта