Галакси 98 година Заседнал ключ във вратата на автомобила

Семеен или работен автомобил - вановете на Volkswagen се радват на особен интерес
Шаран G
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 25 фев 2016 21:26
Автомобил: WV SHARAN 1 9 TDI 131 kc 2003
Двигател:

Галакси 98 година Заседнал ключ във вратата на автомобила

Мнениеот Шаран G » Нед 28 май 2017 1:00


Здравейте ,снощи в 24.00 часа,в един здрав дъжд при опит да заключа вратата ми заседна ключа в ключалката .Все едно щракна един път в повече и застана хоризонтално и няма мърдане,добре че ключа за палене е различен от този за централното .Трябваше да се прибирам от Велинград за Пещера ,тръгнах и отворих прозореца на пасажера отпред да се проветри и така си остана ...няма затваряне .Та сега съм в къщи ,но колата е на улицата с ключ на вратата и найлон захванат от горе и от долу на предната врата за да не вали вътре.Имате ли представа дали това ,че прозореца не иска да се затвори има нещо общо с това че ключа е на вратата и колата не може да се заключи.И другият ми въпрос е утре на жичкаджия ли да я карам или на ключар?Колата е Галакси 98 година ТДИ.,Благодаря предварително




Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Галакси 98 година Заседнал ключ във вратата на автомобила

Мнениеот Бай Иван » Нед 28 май 2017 9:13


Като за начало погледни жиците в маншоните на вратите.
За ключа, пробвай да пръснеш с тънкия удължител на вд40 вътре в ключалката, ако въобще има място за завиране.
За прозореца, имаш ли в пасажерската врата ключалка и втори ключ?

Ей аман от тоя автоматичен коректор.


Шаран G
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 25 фев 2016 21:26
Автомобил: WV SHARAN 1 9 TDI 131 kc 2003
Двигател:

Re: Галакси 98 година Заседнал ключ във вратата на автомобила

Мнениеот Шаран G » Нед 28 май 2017 10:06


Имам допълнителен ключ, има и ключалка за пасажерската врата,но като пробвам да завъртя ключа няма ход наникъде стои си във вертикално положение и не мърда,а на шофьорската врата заседна хоризонтално,все едно като заключваш да направиш още един ход на ключа! Ходих при един майстор сега но само провери бушоните и каза, че са ок.Спрей днес в неделя няма от къде да купя ,утре ще пробвам.

За кабелите не разбрах добре,трябва да махна кората и да погледна вътре ли има някакви маншони


Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 22 авг 2008 7:42
Автомобил: Skoda Fabia I Seat Alhambra
Двигател: ASY AWC
Местоположение: София

Re: Галакси 98 година Заседнал ключ във вратата на автомобила

Мнениеот Бай Иван » Нед 28 май 2017 14:12


За кабелите, отвори вратата до край, и между между пантите има един гумен маншон. Отвий го и виж какво ще излезне кат прекъснати жици.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Галакси 98 година Заседнал ключ във вратата на автомобила

Мнениеот kris11 » Пон 29 май 2017 9:32


Бай Иван написа:За кабелите, отвори вратата до край, и между между пантите има един гумен маншон. Отвий го и виж какво ще излезне кат прекъснати жици.

Пластамсовия оребрен пръстен се рзавива или с гарги с голям захват или с почукване с парче дъска позъбите на този пръстен и чук.
а централно - ок кабелите , но нищо не пречи за ръчно заключване на вратата. Колегата да сваля тапицерията на портата.
Има 1 винт скрит под капачката за вътрешната дръжка.Вади се капачката ,винта и после от външния край на вратата надигаш леко кората и с плоска отвертка или шина обвита с тиксо надигаш пластмасовите щипки. Сигурно доста на брой ще дадат фира в предвид ЕГН то - запаси се предварително със щипки.КОгато се освободят щипките кората се повдига леко нагоре за да излезе от жлеба в горния си край и покрай дръжката. Не знам с какви екстри е , но до дръжката при мен има 2 куплунга .
За да задържа ключва в патрона има нещо механична нереднсот.Пръскай със спрей , дано помогне.

Шаран G - попълни си профила от кой град си .


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Галакси 98 година Заседнал ключ във вратата на автомобила

Мнениеот ila » Пон 29 май 2017 18:46


дръжката се сваля лесно без да се сваля тапицерията. Болта е в една дупка отстрани на вратата - 6-стен не знам кой номер. Развиваш болта, послехлъзгаш дръжката леко назад и я вадиш с дърпане първо откъм ключа.
Не си играй да оправяш патрона - само излишни пари. Тук в нашия квартал има 1 магазинче, дето има нова дръжка с патрон и 2 ключа за около 20 лв. Тези ключове са назъбени отстрани. Трябва само да скъсиш "отвертката" , дето завърта бравата с около 1 см.
Ако те интересува допълнително ще пиша адреаса на магазина. Сега не ми е под ръка. Успех!


Шаран G
Мнения: 66
Регистриран на: Чет 25 фев 2016 21:26
Автомобил: WV SHARAN 1 9 TDI 131 kc 2003
Двигател:

Re: Галакси 98 година Заседнал ключ във вратата на автомобила

Мнениеот Шаран G » Чет 01 юни 2017 22:14


Оказа се ,че се е счупила ключалката и ключът е заседнал вътре ,за щастие както ми каза майстора -вратата е отключена иначе било много трудно да се прави.Това е била причината за да не работи и стъклото.Имало функция Комфорд ...нещо си -не разбрах как се казва точно тази функция .Оправиха ми ключалката имаше счупени зегерки и още счупени дреболии 55 лв ,вече се работи и ключа и прозореца. Благодаря на всички за съветите!



Върни се в “Sharan, Touran & Caddy”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта